Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Roocika 07:37, 22 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia, to straszna ignorancja ze strony tej kobiety... wiem o czym piszesz, bo sasiadka ma takie dwa ujadajace psy...ehh
Naszej niestety nie da sie oduczyc agresji do psów ale.trzeba ja stale kontrolować i wyprzedzać... Wg. behawioryski na te problemy to juz tylko obroza eletryczna by pomogla (pies za bardzo sie pobudza), ale.nie chcielismy. Unikamy kontaktow z obcymi psami, tu na wsi ma dwoch kumpli, to jej wystarczy
Za to kocha ludzi i nawet wlamywaczy zalizalaby na smierc
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agania 07:55, 22 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Taak sobie tutaj dywagujemy na tematy opieki nad naszymi milusińskimi
Nigdy nikomu nie życzę agresywnego psa, dlatego coraz więcej sterylizuje się psy mieszkające na wsi.
Młode psy szukają sposobu, żeby się wydostać z posesji, odzywa się w nich instynkt dzikiego zwierzęcia,
zew natury, włóczęgostwo, instynkt terytorialny, pacyfikujący, typu przywódca stada, pies węszy, wtedy ucieczka.
Psu, albo psom zawsze się jakoś udaje zniknąć znajdują sposób, może to być cieczka,
zapachy przeróżne mogą je pobudzić, zwabić, sytuacje można wyliczać bez liku.
Charakter dorosłego, dojrzałego trzy letniego psa zawsze się zmienia.
Są typy albo uległe, albo przywódcze i tu spoczywa
na nas ta odpowiedzialność za pieska, albo potem wyrzuty sumienia i płacz.

Także bezpieczny kojec jest bardzo ważny, ale dom przede wszystkim


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 10:22, 22 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie było jeszcze przeceny, ale mam zamiar Emusia wysłać w któryś dzień bo i tak musi śrub dokupić to może dokupiłby mi czosnków w łąkę jeszcze, bo sobie umyślałam jeszcze w łąkę dać Może coś przecenią już bo się sezon kończy....


Też wysłałam małżonka po te iryski Nie wiem, czy planują przecenę, bo jak widać cebulki wciąż dobrze się sprzedają Przecenę mieli w Ob. i prawie nic już tam nie ma!

Kojec elegancja-Francja

Ściskam czwartkowo - tydzień już z górki
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 11:16, 22 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Roocika napisał(a)
Sylwia, to straszna ignorancja ze strony tej kobiety... wiem o czym piszesz, bo sasiadka ma takie dwa ujadajace psy...ehh
Naszej niestety nie da sie oduczyc agresji do psów ale.trzeba ja stale kontrolować i wyprzedzać... Wg. behawioryski na te problemy to juz tylko obroza eletryczna by pomogla (pies za bardzo sie pobudza), ale.nie chcielismy. Unikamy kontaktow z obcymi psami, tu na wsi ma dwoch kumpli, to jej wystarczy
Za to kocha ludzi i nawet wlamywaczy zalizalaby na smierc

Nasza wybiórczo, ma jedną sunię, z którą się nie znosi, a tak to raczej by się bawić chciała, nasze maluchy się z Nią nie polubiły bo zazdrosne wszystkie i One i Lara więc nawet kontaktów nie ponawiamyAle są psiaki, które od razu budzą Jej sympatie i zabawa na całego, trudno powiedzieć od czego to zależy w Jej przypadku.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:22, 22 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Agania napisał(a)
Taak sobie tutaj dywagujemy na tematy opieki nad naszymi milusińskimi,
Nigdy nikomu nie życzę agresywnego psa, dlatego coraz więcej sterylizuje sie psy mieszkające na wsi.
Młode psy szukają sposobu, żeby się wydostać z posesji, odzywa się w nich instynkt dzikiego zwierzęcia,
zew natury, włóczęgostwo, instynkt terytorialny, pacyfikujący, typu przywódca stada, pies węszy, wtedy ucieczka.
Psu, albo psom zawsze się jakoś udaje zniknąć znajdują sposób, może to być cieczka,
zapachy przeróżne mogą je pobudzić, zwabić, sytuacje można wyliczać bez liku.
Charakter dorosłego, dojrzałego trzy letniego psa zawsze się zmienia.
Są typy albo uległe, albo przywódcze i tu spoczywa
na nas ta odpowiedzialność za pieska, albo potem wyrzuty sumienia i płacz.

Także bezpieczny kojec jest bardzo ważny, ale dom przede wszystkim



Tak to zawsze człowiek odpowiada za zwierzaka i powinien zadbać o bezpieczeństwo Jego i innych. Co do sterylizacji i włóczęgostwa to nie do końca jest jak piszesz, po części tak jeśli powodem ucieczki jest cieczka, ale jest gro psów na wsiach, które wieją z nudów( ludzie na wsi nie poświęcają im czasu, nie zaspokojone potrzeby skutkują ucieczką) i sterylizacja w najmniejszym stopniu nie wpłynie na zmianę sytuacji. Musi się zmienić podejście ludzi. Tzn. pies przyjaciel, a nie tylko stróż
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:23, 22 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Mgduska napisał(a)


Też wysłałam małżonka po te iryski Nie wiem, czy planują przecenę, bo jak widać cebulki wciąż dobrze się sprzedają Przecenę mieli w Ob. i prawie nic już tam nie ma!

Kojec elegancja-Francja

Ściskam czwartkowo - tydzień już z górki

Mój Em jutro ma się udać po zakupy to od razu czosnki spróbuje upolować, o ile jeszcze jakieś znajdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 12:43, 22 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Też mamy psa, narazie młoda sunia, jeszcze lękliwa gdy zaczyna szczekać na obcych, staramy się ją w tym momencie zająć jakąś zabawką, nie chcemy by była agresywna, poprzedni nasz pies był taką dużą przytulanką dla nas i naszych gości, ujadała na dzieci jak przechodziły drogą, bo taki jeden rzucał w nią kamieniami, rozmowy nie pomagały, teraz przyjęłam inną taktykę, z tym chłopcem spróbowałam się za kumplować i się udało nie zaczepia naszego nowego psa a ona nie zwraca na niego uwagi, oby tak dalej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:48, 22 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Trzymam kciuki by się powiodło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 15:03, 22 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)

w przejściu nawet Emuś się mieści


Sylwia Brawo dla eMa Piękna psia chatka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s... 15:09, 22 paź 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wojtek w budzie Hit Też zaraz pomyślałam że od biedy noclegownia możliwa
Buziaki zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies