Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

popcorn 11:05, 03 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, boskie ujęcia! Ale ile pracy! Zrobione! I chyba zmęczona jestem haha sprzątacie wiosną czy wycinasz byliny jak zmarnieją na amen?

Jeżówki myślę zostawić, jak z resztą to się zobaczy

piękne okpozycje, widać ile pracy włożyliście, szacunek!! Przecudownie
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:10, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
popcorn napisał(a)
Sylwia, boskie ujęcia! Ale ile pracy! Zrobione! I chyba zmęczona jestem haha sprzątacie wiosną czy wycinasz byliny jak zmarnieją na amen?

Jeżówki myślę zostawić, jak z resztą to się zobaczy

piękne okpozycje, widać ile pracy włożyliście, szacunek!! Przecudownie

My wycinamy byliny lub kosimy rabaty w zależności od tego jaka zima w lutym lub początkiem marca bo bardzo dużo owadów w nich zimuje i nam szkoda, do tego mróz potrafi pięknie zaczarować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:23, 03 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
tak myslałam
____________________
Mój nowy ogródek
basia3012 13:56, 03 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Sylwio, cudna jesień w Twoim ogrodzie. Piękne kolory. Uwielbiam taką złotą jesień.
A psica słodka. Widać, że ulubienica.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 15:08, 03 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia nadrobiłam fotki.
Niesamowite przebarwienia, piękne pejzaże stworzyłaś. I jakie cudne czerwone niebo złapałaś.
Ps. Mam pytanie... Mąż zaczął odchwaszczać naszą resztkową kupkę obornika, która jest poprzerastana pokrzywą i perzem. Co można zrobić z takimi klaczami, czy na kompost można je wrzucać, czy raczej odrosną?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 16:56, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Robił ktoś nalewkę z róży? Zebrałam z takim zamiarem i nie wiem co dalej, całe, bez szypułek, pestkować czy tak jak jest?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:20, 03 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)
Robił ktoś nalewkę z róży? Zebrałam z takim zamiarem i nie wiem co dalej, całe, bez szypułek, pestkować czy tak jak jest?


Owoce dzikiej róży nadają się do przetwarzania jesienią, najlepiej po pierwszych przymrozkach - wtedy owoce nabierają swoich właściwości. Jednak można je też zerwać przed przymrozkami i przemrozić w domowej zamrażarce.
Pestkować nie trzeba. Owoce można ponakłuwać przed zalaniem spirytusem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 18:08, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
popcorn napisał(a)
tak myslałam

Widziałam, że już częściowo wycinasz z rabat robiąc miejsce pod inne nasadzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:10, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
basia3012 napisał(a)
Sylwio, cudna jesień w Twoim ogrodzie. Piękne kolory. Uwielbiam taką złotą jesień.
A psica słodka. Widać, że ulubienica.

Dziś już kolorów mniej za to przebarwiają się kolejne rośliny. Najpierw rozbierał kolory wiatr, a teraz deszcz. Sporo fotek jeszcze mam do pokazania by nadgonić do stanu obecnegoPsica kochanaInne też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Roocika napisał(a)
Sylwia nadrobiłam fotki.
Niesamowite przebarwienia, piękne pejzaże stworzyłaś. I jakie cudne czerwone niebo złapałaś.
Ps. Mam pytanie... Mąż zaczął odchwaszczać naszą resztkową kupkę obornika, która jest poprzerastana pokrzywą i perzem. Co można zrobić z takimi klaczami, czy na kompost można je wrzucać, czy raczej odrosną?

Dziękuję Wysuszyć i spalić, na kompoście będą rosły w najlepsze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies