Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 16:43, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Irana napisał(a)


Sylwia, na ostatnim zdjęciu - co to za klonik? tak długo trzyma liście?

To acer palmatum 'seiryu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:47, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Fantastyczne nadal widoki. Roboty teraz macie dużo bardzo. U mnie liście wcześniej spadły i obrobiłam w zeszłym miesiącu na szczęście bo teraz trzeci tydzień uziemiona na dodatnio jestem Buziaki

Oj szybkiego powrotu do zdrowia życzę Gosiaczku.
Teraz codziennie cos osypuje w kopiec trocinami, dziś najmłodsze magnolie dostały kołderkę i peonie drzewiaste i różyczki tylko te na dużym ogrodzie co w tym sezonie sadzone, reszty nie kopcuję. Plewić jeszcze musze trocinówki, ale na razie zamarznięte, a na chwast nie chcę sypać trocin Wczoraj jedną donice oplewiłam i tyle, w tygodniu dzień krótki nie bardzo jest kiedy działać, w soboty staramy się nadgonić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:48, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
antracyt napisał(a)

Mam taką starą książkę "Warzywa mało znane" i tam piszą, że spokojnie pod przykryciem przezimują, tylko trzeba pilnować, żeby nie wygniły. A zimy kiedyś były jednak mroźniejsze

Z wygniwaniem u mnie może być problem bo ziemia ciężka jak napije wody to trzyma długo. Na dzień dzisiejszy mróz ściął mu liście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:50, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
anpi napisał(a)

To tak jak mnie. Próbuję się ich pozbyć z rabaty, bo wszędzie "lezie" rozłogami, ale zawsze jakiś korzonek zostanie. Muszę tej miechunce znaleźć jakieś ustronne miejsce ,by tylko jesienią przynosić do dekoracji.
Często spaceruję po twoim ogrodzie, a raczą ganiam,bo tyle postów ,to przecież potem nie nadrobię, a i do innych trzeba zajżeć, na pisanie już braknie czasu

Ja ją mam teraz między kojcem psa, a chodnikiem nie ma gdzie uciekać za bardzoA w przyszłości nie wiem czy jako runo nie przeniosę do lasku jak urośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:50, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
kasiek napisał(a)


O naprawdę? No owocki nie sa atrakcyjne to fakt. U mnie jednak nie łapie chorób i jest bardzo ladna, zreszta to drzewo które kochała moja babcia, ostatnie spotkanie z nią było właśnie na tle takich jabłoni.... sa więc dla mnie sentymentalnie najcudowniejsze

Takie wspomnienia to skarb
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:59, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kasiek napisał(a)


Ja zapomnialam... Sylwia, jak sprawuje sie Twoja Ola? Moja, w czasie jesieni, jestem troche rozczarowana. Nie wybarwila sie ladnie, wisnie bija ja o glowe. Owocki? Jakies tu i tam czarne pesteczki, nic szczegolnego...Mam nadzieje ze wiosna znowu sie w niej zakocham

Tu moja Ola w październiku, długo listki trzymała, owocków w tym sezonie brak bo mi mróz skasował zawiązki w maju i spadły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:02, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gardenarium napisał(a)
Miałaś dzisiaj szron? U nas było chyba z minus 5. W szklarni spadło do minus 3. Ale pelargoniom nic.

Danusiu od poniedziałku jestem oszroniona codziennie, dziś prawie pół dnia się utrzymywał o 11.00 jeszcze był, a w cieniu cały dzień jest. Oczka zamarznięte stale.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 17:13, 26 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tu moja Ola w październiku, długo listki trzymała, owocków w tym sezonie brak bo mi mróz skasował zawiązki w maju i spadły


Dzieki
____________________
Bawarka
Urszulla 17:32, 26 lis 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Sylwia, nie wiem jak z sadzeniem cebul zrobić?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:44, 26 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Urszulla napisał(a)
Sylwia, nie wiem jak z sadzeniem cebul zrobić?

Napisałam u Ciebie, ja bym dała w grunt, ziemia w głębszych warstwach ciepła jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies