Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:41, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
hankaandrus_44 napisał(a)
Ja tulipanów nie zapisuję jakie. Wybierałam na straganie wg koloru. Mam nadzieję, że powtórzą wygląd ze zdjęć.

Jak je wykopuję, to zaznaczam tylko z jakiej części ogrodu je mam. To mi ułatwia sprawę, bo przeważnie kolorystycznie kupuję i sadzę.

Życzę szybkiego powrotu do normalności komputerowej.

Hanuś też mam takie co tylko wiem jaki kolor maja bo na wagę kupione lub na sztuki Ja tulipanów nie wykopuję wcale, jak nornice nie wyjedzą to kwitną dwa trzy lata potem przerwa na rok dwa i znowu kwitną z cebulek przybyszowych W tym roku tak miałam, że kwitły takie co ostatnie dwa lata miały tylko liście.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:42, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Urszulla napisał(a)
Sylwia byłaś sprawcą moich zeszłorocznych tulipanów. Nic nie wykonpywałam, ciekawe jakie będą wiosną, na luziku podchodzę

Ula ja w tym sezonie z tego samego miejsca co rok temu tulipany zamówiłam teraz te lilie też jestem ich ciekawa. W tym sezonie cebulki mniejsze niż rok temu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daredevil 12:27, 13 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Wow ale zakupy!!!

Laptop oddaj żeby Ci chociaż dane zgrali ze środka, raczej trudno go załatwic na amen? W Krakowie jest mnóstwo takich miejsc... trzymam kciuki!

Liliowo u Ciebie będzie w przyszłym sezonie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Agania 15:11, 13 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdjęć nie mam jak, ale Wam napisze jakie lilie będę sadzić

Lilie martagon:


Alberta Morning
Arabian Knight
Fairy Morning
Orange Marmalade
Peppard Gold

Lilie drzewiaste:


Lady Alice
Leslie Woodriff
Miss Feya
Passion Moon

I jeszcze tulipany:



Ile de France
strzępiasty Lingerie
Yellow Surprise

Super zakupy, w jakim rejonie ogrodu posadzisz te liliowe cuda, już ciekawa jestem martagonów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 15:12, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
daredevil napisał(a)
Wow ale zakupy!!!

Laptop oddaj żeby Ci chociaż dane zgrali ze środka, raczej trudno go załatwic na amen? W Krakowie jest mnóstwo takich miejsc... trzymam kciuki!

Liliowo u Ciebie będzie w przyszłym sezonie


Przyjaciel już laptop osuszył w środku i po wysuszeniu udało Mu się go odpalić tak, że uffff
Dane ocalały i jeszcze odzyskam chyba zdjęcia z poprzedniego laptopa więc będę mogła w zimie porównania robić

U Dorotki mnie tak lilie zachwyciły te drzewiaste, a w martagonach zakochałam się dawno temu u Małej Mi Mam kilka od paru lat i fajne są bo cebulek przybywa tylko zależy czy nie zmarzną kwiaty wiosną. W tym roku dawały spektakl bo przez zimną wiosnę nie spieszyły się z kwitnieniem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:15, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Agania napisał(a)

Super zakupy, w jakim rejonie ogrodu posadzisz te liliowe cuda, już ciekawa jestem martagonów

Planuję na astrowej koło altanki, tam już mam martagony to i te tam dam, a te drzewiaste też albo tam albo na tej drugiej przed tym zdychającym klonem, bo niestety wycięcie chorych gałęzi nie powstrzymało choroby lecą kolejne
Tyle, że na tamtej rabacie wiosną lilie mi nornice wyżarły i trochę obawy mam czy znowu tego nie zrobią...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 16:51, 13 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Sylwio, pamiętasz, Bogusia SP. z zacienionej, lilie sadziła w butelkach po wodzie, szyjką do dołu, bez korka, ale z odciętym denkiem. Bo ona miała działkę w lesie. Nornice u niej grasowały i zimą, i w lecie. Może też taki myk zastosuj.
Ja też tak zrobię, bo u mnie jeleń wykopał prawie wszystkie, jak pamiętasz. A w takiej butelce, to nawet jak ją wykopyrtnie, to ze środka nie wydłubie.

Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 18:48, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
hankaandrus_44 napisał(a)
Sylwio, pamiętasz, Bogusia SP. z zacienionej, lilie sadziła w butelkach po wodzie, szyjką do dołu, bez korka, ale z odciętym denkiem. Bo ona miała działkę w lesie. Nornice u niej grasowały i zimą, i w lecie. Może też taki myk zastosuj.
Ja też tak zrobię, bo u mnie jeleń wykopał prawie wszystkie, jak pamiętasz. A w takiej butelce, to nawet jak ją wykopyrtnie, to ze środka nie wydłubie.

Powodzenia.

Hanuś sposób fajny, ale nie wiem czy u mnie się sprawdzi bo u mnie nawet o wiele grubsze doniczki plastikowe potrafiły zeżreć od spodu całkiem i się do cebul dostać, a jak dałam w większych jeszcze grubszych doniczkach to mi wlazły od góry. Ja już nawet kapałam cebule na początku sadzenia w chemii na grzyba, na robaka i przeciw gryzoniom, podlewałam cebule czosnkiem i olejem kamforowym i nic. Zeżarły mi cały rząd szafirków i obwódkę diabli wzięli. Jedyne czego nie tykają to narcyzy, krokusy i cesarskie korony oraz zimowity.

Tak sie zastanawiam czy osoby, które mają ziemie piaszczysta w ogrodzie borykają się z problemami nornic czy kreta? Bo chyba się osypuje ziemia i zasypuje korytarze.....?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:51, 13 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zasypuę te korytarze, ale u mnie chodzą przeważnie przy krawężnikach, I wyczytałam, że lepiej im tych korytarzy nie blokować, to nowych nie będzie. No nie wiem. W te korytarze kulki do wc ludzie kładą. Też nie sprawdzałam. W tym roku w altance wyłożę, jakoś tam się dostają na zimowanie. Może wtedy jak ja mam otwarte drzwi?

Jak był pies, było chyba ich mniej. Zawsze te siki na krawężnikach zostawiał.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 20:20, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Hanuś u nas też przy krawężnikach dużo korytarzy, a najlepsze, ze prowadzą pod chodniki, a tam przecież głęboko porządnie utwardzone kamieniem.... jakoś sobie upodobały tak.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies