Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:58, 07 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ania111 napisał(a)



Cudna jesień ,
kolory jakby pędzlem malowane
Pięknie masz Sylwunia

Dzięki Aniu Teraz liści na drzewach mało już zostało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:05, 07 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Z wczorajszego dnia :
tama prawie skończona, obite folią trzy komory w tygodniu do latarek musimy skończyć czwartą bo 11 akcja koparka i muł
Syn rozwiózł na mułowisko tonę piachy, muszę jeszcze drugą domówić bo to mało, a rozluźnić trzeba porządnie. Kopara przy ładowaniu wymiesza, innego sposobu nie wymyśliliśmy na taką powierzchnię i 40 cm głębokości.
Ja dziś jak nigdy w niedzielę grabiłam liście w podwórku bo już ostatnie opadają jeszcze może raz, albo dwa trzeba będzie. z rabat nie sprzątam, a na dużym ogrodzie wcale

W domu jeszcze tylko w jednym pomieszczeniu musimy z szafek wyprzątnąć i będzie można wynosić meble. Ze stodoły tydzień temu sąsiad na pole nam przyjął starą słomę kukurydzianą i siano, ale jeszcze sporo do wywalenia zostało. Potrzeba czasu, który mamy mocno limitowany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:33, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Barwy w ogrodzie tylko lekko przygaszone , nadal cudownie. Zimą też będzie ładnie, bo masz dużo iglaków .

Ja liści w ogóle nie sprzątam . Moja mama grabi jak szalona, a czasami zbiera jeszcze igły sosnowe . Ale ona jest perfekcjonistką… ja podchodzę bardziej na luzie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 22:15, 07 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Agatorek napisał(a)
Barwy w ogrodzie tylko lekko przygaszone , nadal cudownie. Zimą też będzie ładnie, bo masz dużo iglaków .

Ja liści w ogóle nie sprzątam . Moja mama grabi jak szalona, a czasami zbiera jeszcze igły sosnowe . Ale ona jest perfekcjonistką… ja podchodzę bardziej na luzie.

Przy takich dużych ogrodach trzeba sporej dawki luzu bo inaczej wieczny stres Ja bym też nie grabiła wcale, ale z sąsiadowego orzecha wszystkie liście lecą do mnie, a one mocno trują juglonem ziemię Wierzbę mam nad chodnikiem to też trzeba zamieść, a magnolie jedna nad placykiem z meblami druga nad ścieżką, a liście sporych rozmiarów i dużej ilości. Te się też dłużej rozkładają, bo takie brzozowe to już teraz dżdżownice pod ziemię wciągają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:54, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
sylwia_slomczewska napisał(a)

Przy takich dużych ogrodach trzeba sporej dawki luzu bo inaczej wieczny stres Ja bym też nie grabiła wcale, […]


Przy dużych ogrodach i dużych szkodnikach .
Poza tym ja mam jeszcze małe drzewka, więc i liści mniej…ale u mnie bardziej wietrznie, więc wszystko mi zwiewa. Zimą śnieg też. Drogi dojazdowej od asfaltu nigdy nie odśnieżaliśmy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 16:36, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ilekroć wchodzę do Twojego ogrodu, tylekroć podziwiam te piękne zestawienia roślinne, które tworzą niesamowitą magię kolorów i faktur. Kiedyś mostek wystawał na szerokim widoku, teraz natomiast trzeba wpatrywać się, by go dostrzec, tak wszystko urosło. Ale ile pracy za Wami, to tylko Wy najlepiej to wiecie. Brawo!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 16:58, 08 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)




Widzę, że wiało jak u nas. Fajne to zejście koło brzózek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 19:28, 08 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Agatorek napisał(a)


Przy dużych ogrodach i dużych szkodnikach .
Poza tym ja mam jeszcze małe drzewka, więc i liści mniej…ale u mnie bardziej wietrznie, więc wszystko mi zwiewa. Zimą śnieg też. Drogi dojazdowej od asfaltu nigdy nie odśnieżaliśmy .

Jak drzewka urosną to się może zmienić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:29, 08 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Rumianka napisał(a)
Ilekroć wchodzę do Twojego ogrodu, tylekroć podziwiam te piękne zestawienia roślinne, które tworzą niesamowitą magię kolorów i faktur. Kiedyś mostek wystawał na szerokim widoku, teraz natomiast trzeba wpatrywać się, by go dostrzec, tak wszystko urosło. Ale ile pracy za Wami, to tylko Wy najlepiej to wiecie. Brawo!

Trzymaj kciuki za pogodę w czwartek bo Pan koparkowy będzie tamę ładował mułem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 08 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Milka napisał(a)

Widzę, że wiało jak u nas. Fajne to zejście koło brzózek

Wiało Irenko jak diabli i w zasadzie codziennie wieje przez co na górze sterta do spalenia rośnie i czeka bo przy wietrze, suchej łące i ugorze sąsiada boję się zapalić ognisko, czekam na bez wiatru.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies