Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:10, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Roocika napisał(a)
Przepiękne róże, jak obficie wszystkie kwitną❤️

Dostają wiosną obornika granulowanego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:52, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)
Różany pokaz mieliście w tym sezonie piękne wszystkie słoneczna pogoda tu akurat się sprawdziła susza im nie zaszkodziła, a słońce pozwoliło pięknie rozkwitnąć a zimą, jak piszesz też muszą pięknie wyglądać

tu miałam w grudniu dekorację z tych owocków zrobioną

a tu na krzaczkach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 11:16, 10 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
sylwia_slomczewska napisał(a)

tu miałam w grudniu dekorację z tych owocków zrobioną

a tu na krzaczkach


No pięknie ja mam jedną taką niby dziką różę, pachnie bardzo ładnie, dużo ma kwitów ale nie zawiązuje owoców, szkoda, no ale trudno a w tym roku ptaki będą u nas miały aronię, bo jest jej dużo i napewno całej nie zerwę no a teraz mają wiśnie i czereśnie, chyba nic nie zaprawię, może zdążę coś posmakować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:11, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)


No pięknie ja mam jedną taką niby dziką różę, pachnie bardzo ładnie, dużo ma kwitów ale nie zawiązuje owoców, szkoda, no ale trudno a w tym roku ptaki będą u nas miały aronię, bo jest jej dużo i napewno całej nie zerwę no a teraz mają wiśnie i czereśnie, chyba nic nie zaprawię, może zdążę coś posmakować

U nas na wiśnie też się już szpaki rzuciły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 12:52, 10 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

To the Fairy jest na zdjęciu
Mam pnące pachnące Jedną z nich jest Parenian blue, cudnie pachnie nawet z daleka i nie choruje wcale. Mam jeszcze pomarańczową i zółtą, ale kupione w markecie jako bezimienne. Jako pnącą mam też poprowadzonego jednego Leonardo Da Vinci, też pachnący. A teraz prowadzę na pnącą Eden Rose, ona ma delikatny aromat, ale pachnie. No i moja Panna Młoda mogłaby być z powodzeniem prowadzona na pnącą, ja mam w formie krzaka, ale po wierzbie sama się pnie.
Sylwia ale Feiry jest ogromna czy tylko na zdjęciu taka wielka wyszła?
Ja chciałam przy tarasie sobie dwie róże pachnące posadzić . Mam zamiar w dużych donicach je posadzić. Jak myślisz dadzą radę?
Ps. Wyszłam rano popielić w warzywniku ale co chwile pada .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 13:02, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mirka napisał(a)
Sylwia ale Feiry jest ogromna czy tylko na zdjęciu taka wielka wyszła?
Ja chciałam przy tarasie sobie dwie róże pachnące posadzić . Mam zamiar w dużych donicach je posadzić. Jak myślisz dadzą radę?
Ps. Wyszłam rano popielić w warzywniku ale co chwile pada .

Taka ogromna jest byłaby pewnie większa gdyby ją całkiem swobodnie puścić
Nie mam doswiadczenia z różami w donicach, zwłaszcza z pnącymi. Nie wiem czy nie trzeba by co jakis czas ziemi wymieniać, a z taką pnącą to chyba mało możliwe, trzeba by od pergoli odpinać lub odwijać, no bo jak inaczej....
Podpytaj może Ewę Andę , Ona będzie wiedziałaParenian moim zdaniem do donicy za duża, to ogromna róża
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 13:22, 10 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Wszystko U Ciebie dostało pożywki z nieba i od razu się puściły urodzajnie i urodziwo
A te gęste czerwone kuleczki na róży dzikiej czy ogrodowej?
Też zastanawiałam się jak to jest w naturze, nikt niczego nie przycina, ale znalazłam fajny filmik na YT o przycinaniu róż właśnie (jak ktoś chce) i od razu mi się to spodobało, bo nie jest skomplikowane, jak wydawało mi się wcześniej przy różach zapodam linka, może się też komuś przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=bDVzWAT8Lgs
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 13:52, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kordina napisał(a)
Wszystko U Ciebie dostało pożywki z nieba i od razu się puściły urodzajnie i urodziwo
A te gęste czerwone kuleczki na róży dzikiej czy ogrodowej?
Też zastanawiałam się jak to jest w naturze, nikt niczego nie przycina, ale znalazłam fajny filmik na YT o przycinaniu róż właśnie (jak ktoś chce) i od razu mi się to spodobało, bo nie jest skomplikowane, jak wydawało mi się wcześniej przy różach zapodam linka, może się też komuś przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=bDVzWAT8Lgs

Te kuleczki to na tej różyczce

Kupiona bez nazwy, ale podobna do bonica

Obejrzałam, czyli wychodzi na to, ze mam niezłą intuicję co do cięcia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 14:05, 10 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Sylwia, jak myślisz, czy jakieś roślinki wytrzymają w takiej płytkiej misie jak ma np. April jako niby donicy w słońcu?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 14:59, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Rojodziejowa napisał(a)
Sylwia, jak myślisz, czy jakieś roślinki wytrzymają w takiej płytkiej misie jak ma np. April jako niby donicy w słońcu?

Pytasz o roślinki gruntowe czy wodne?
Zależy w słońcu czy w cieniu. W cieniu tak. Np rogatek, sit wodny, hiacynt, pistia( te dwie u nas nie zimują.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies