Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kasiapod 18:35, 28 wrz 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Sylwia jak zawsze nie mogę się napatrzeć na twój ogród. Wszystkie roślinki bujne i przepiękne, ognik szkarłatny cudnie wygląda
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
sylwia_slomc... 22:40, 28 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kasiapod napisał(a)
Sylwia jak zawsze nie mogę się napatrzeć na twój ogród. Wszystkie roślinki bujne i przepiękne, ognik szkarłatny cudnie wygląda

Miło mi, że efekty naszych wysiłków komus do gustu przypadły
Dzisiaj zadbałam o to by wiosną mieć na co czekać tzn. posadziłam wszystkie kupione cebulowe, ufff ramion nie czuję. 200 cebul w ziemi, ale lekko nie było bo ziemia sucha twarda, zbita. Tylko tam gdzie wcześniej nornice lub krety zryły łatwo było dołki kopać, ale co mi po takim dołku jak cebuli w niego nie dam bo by mi od razu gryzoń co w tym korytarzu mieszka pożarł
I tak ciekawe ile z tych cebulek do wiosny w ziemi dotrwa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 23:56, 28 wrz 2022


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
O tak. Nornice to psotnice. U mnie też grasują czasem odnoszę wrażenie, że zwierzęta sobie przekazują informacje, że w tym miejscu coś się dzieje i wtedy hurtowo ruszają na wyżerkę. Ale taki już nasz los. Musimy jakoś z nimi współżyć
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Monia81 07:12, 29 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
U Was sucho a u nas codziennie podlewa z nieba, mauzery napełnione nie ma nawet kiedy tego rozlać...
Remontowo super to wygląda sił na to wszystko trzeba, żeby to wszystko ogarnąć i tego Wam nieustająco życzymy nakupiłaś tych wiosennych kwiatków i ogród w jesiennych barwach swój spektakl zaczyna buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
April 07:57, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Sylwia, fajne zakupy. W jakim sklepie? Bo widzę czosnki bułgarskie a też chcę kupić. A nie chodzę po marketach, bo nie gotuję więc nie znam oferty
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 11:03, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
sylszu napisał(a)
O tak. Nornice to psotnice. U mnie też grasują czasem odnoszę wrażenie, że zwierzęta sobie przekazują informacje, że w tym miejscu coś się dzieje i wtedy hurtowo ruszają na wyżerkę. Ale taki już nasz los. Musimy jakoś z nimi współżyć

Ja w tym sezonie obserwuję wzmożony ruch myszowatych. W ubiegłą zimę w składziku przy kurniku mieszkała jedna mysz, wiosną wynieśliśmy ją w pola, obecnie złapałam już przeszło 20 w ciągu 3 tygodni. Nie było rady rozłożyłam trutkę bo mi zboże dla kur znikało w tempie ekspres. Ale tak sobie myślę, że skoro one już szukają miejsca i spiżarni na zimę to ta zima będzie wcześniej i będzie mroźniej. W polach mają jeszcze masę słonecznika i kukurydzy, a pchają ogonki do budynków.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:05, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Monia81 napisał(a)
U Was sucho a u nas codziennie podlewa z nieba, mauzery napełnione nie ma nawet kiedy tego rozlać...
Remontowo super to wygląda sił na to wszystko trzeba, żeby to wszystko ogarnąć i tego Wam nieustająco życzymy nakupiłaś tych wiosennych kwiatków i ogród w jesiennych barwach swój spektakl zaczyna buziaczki

Monia u nas niby co jakiś czas coś tam z nieba kapie, ale to tyle żeby rośliny łapały grzyba, a nie tyle żeby je podlać. W rowie sucho cały czas pod brzozami i wiśniami hortki mdleją mimo, że upału nie ma.
Tak jesienny spektakl u nas już trwa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:07, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
April napisał(a)
Sylwia, fajne zakupy. W jakim sklepie? Bo widzę czosnki bułgarskie a też chcę kupić. A nie chodzę po marketach, bo nie gotuję więc nie znam oferty

W Biedronce były
Pojechałam z rodzicami na zakupy, bo normalnie to mam za daleko, no i nakupiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 11:39, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja w tym sezonie obserwuję wzmożony ruch myszowatych...


O tak, potwierdzam i też mam takie spostrzeżenie, są wszędzie nornice, 3x zastosowałam trutkę i mam wrażenie, jakby ruch się wzmógł po nich, po każdej trutce było ich więcej. Nazwałam je rasputiny omijały szerokim łukiem łapki rurowe, pomimo przestrzegania instrukcji z YT.
Teraz kupiłam inne żywołapki, zobaczę czy będą jakiekolwiek sukcesy.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 19:37, 29 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zaczął się u Ciebie piękny spektakl jesienny, a ilość astrów zachwyca, bo w masie najpiękniej się prezentują
U mnie myszowatych nie ma, bo Zuzulka - stała rezydentka, jest niesamowicie łowna

Super zakupy cebulowych, będzie wiosną kolorowo
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies