Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Martka 19:55, 29 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
sylwia_slomczewska napisał(a)








Sylwio, te plamy kolorów, tu zwartej, tam rozproszonej w owocach czerwieni, w miksie z żywymi zielonościami, urzekły mnie kompletnie. Po prostu cudownie! Astry też podziwiam, dalie, piękna, kolorowa jesień i bardzo łaskawa dla oka, mimo okoliczności pogodowych. Ja widzę z kolei, że ptactwo już się do karmników pcha. Możliwe, że zima przyjdzie wcześniej. Możliwe też, że wcale nie. Takie mamy możliwości, a ja czytam o dwóch sprzecznych koncepcjach pogody.
Gratuluję zakupów, faktycznie ceny tulipanów w marketach kuszące w porównaniu z trzykrotnie droższymi tulipanami ze sklepów ogrodniczych. Ja w tym roku mocno zredukowałam zakupy cebulowych, za to dokupiłam kilka drzewek. Czekam na rozwój sytuacji ogólnej, może za rok rzucę się na kolorowe paczuszki

sylwia_slomc... 20:40, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kordina napisał(a)


O tak, potwierdzam i też mam takie spostrzeżenie, są wszędzie nornice, 3x zastosowałam trutkę i mam wrażenie, jakby ruch się wzmógł po nich, po każdej trutce było ich więcej. Nazwałam je rasputiny omijały szerokim łukiem łapki rurowe, pomimo przestrzegania instrukcji z YT.
Teraz kupiłam inne żywołapki, zobaczę czy będą jakiekolwiek sukcesy.

Powodzenia w walce, u nas zryte rabaty. Ale na razie kreta nie ma, to się zmieni zaraz po pierwszych orkach w sąsiedztwie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 20:43, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Jesień piękna, astry zachwycające. Zakupy zacne, będzie sadzenie.
Czosnki kupiłam takie same.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 20:44, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
gogo napisał(a)
Zaczął się u Ciebie piękny spektakl jesienny, a ilość astrów zachwyca, bo w masie najpiękniej się prezentują
U mnie myszowatych nie ma, bo Zuzulka - stała rezydentka, jest niesamowicie łowna

Super zakupy cebulowych, będzie wiosną kolorowo

Grażynko nasza kinia też co dzień upolowane przynosi, ale przy tych ilościach to bym pewnie setkę kotów mieć musiała żeby dały radę. Leoś wprawdzie wykazuje ogromny zapał, ale On nie patrzy czy to mysz czy żaba łapie wszystko co się rusza, latające też w tym muchy osy i trzmiele. gdyby Go luzem puścić po ogrodzie w sezonie po jednym dniu ogrodu by nie było bo u mnie latających wszelakich masa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:47, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Martka napisał(a)


Sylwio, te plamy kolorów, tu zwartej, tam rozproszonej w owocach czerwieni, w miksie z żywymi zielonościami, urzekły mnie kompletnie. Po prostu cudownie! Astry też podziwiam, dalie, piękna, kolorowa jesień i bardzo łaskawa dla oka, mimo okoliczności pogodowych. Ja widzę z kolei, że ptactwo już się do karmników pcha. Możliwe, że zima przyjdzie wcześniej. Możliwe też, że wcale nie. Takie mamy możliwości, a ja czytam o dwóch sprzecznych koncepcjach pogody.
Gratuluję zakupów, faktycznie ceny tulipanów w marketach kuszące w porównaniu z trzykrotnie droższymi tulipanami ze sklepów ogrodniczych. Ja w tym roku mocno zredukowałam zakupy cebulowych, za to dokupiłam kilka drzewek. Czekam na rozwój sytuacji ogólnej, może za rok rzucę się na kolorowe paczuszki


Teraz już kolorów z dnia na dzień przybywa, a niektóre już się nawet z liści rozbierają, zaraz się zacznie grabienie
Ja w tym sezonie już w żadne prognozy nie wierzę, nie sprawdzały się nam wcale...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:51, 29 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Alija napisał(a)
Jesień piękna, astry zachwycające. Zakupy zacne, będzie sadzenie.
Czosnki kupiłam takie same.

Ciekawa jestem co to za czosnki będą. Z tulipanami już wiem, ze będzie loteria bo miałam po kilka paczek tych samych odmian, a cebule różne w nich były, różniły się zarówno kształtem jak i kolorem łupinki, tak, że niczego nie zaplanujesz bo: Niespodzianka! W ubiegłym roku sadzone różowe okazały się być pomarańczowymi ciekawe co posadziłam teraz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 11:37, 03 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Przepięknie u Ciebie wygląda jesień .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Urszulla 12:29, 03 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
U mnie leje, barowa pogoda to znów wpadłam w ogrodowe tematy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
eda 21:00, 03 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przy okazji zakupów zapolowałam i ja. W koszyku internetowym miałam co innego, ale przy resecie koszyk mi wyczyściło, a dzisiaj się napatoczyły w niezłej cenie to będą takie



łoooooo ale wypasiony zakup
ja jeszcze nie miałam okazji a super szał astrowy fale kwiatów pięknie i kolory już liści widoczne także jesień już gubi kapcie u ciebie Sylwuś
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:22, 03 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)
Przepięknie u Ciebie wygląda jesień .

Aga mam sporo fotek bo już mega przebarwienia są, ale nie mam kiedy zgrać żeby pokazać, u nas jesień w pełni, a od dwóch dni niektóre drzewa z liści rozbiera bo tak wieje, podwórko zasypane orzechami i orzechowymi liśćmi...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies