Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Basieksp 11:46, 04 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Uwielbiam zupę krem na pikantnie a grzyby pomiędzy pieńkami ślicznie się wkomponowały czy opieńka nie wiem, całkiem możliwe no i piwonia też cudnie się przebarwia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:49, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
teraz zieje kolejna dziura

belka zamontowana

w pokoju sufit przykręcony, syn pomógł

kleimy bandaże
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:53, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664


i zakładamy narożniki

pierwsze gładzenie ściany

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:55, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
zmienia kolor


kolejne listwy narożne

i niebieskie znika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:59, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664

murujemy dalej
kolejne cegły przechodzą przez moje i Emusia ręce

jedna dziura znika

resztkami zaprawy tynkujemy zamurowane otwory drzwiowe

tyle na razie, czas się skończył, fotek ogrodowych jeszcze dużo zostało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:01, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Basieksp napisał(a)
Uwielbiam zupę krem na pikantnie a grzyby pomiędzy pieńkami ślicznie się wkomponowały czy opieńka nie wiem, całkiem możliwe no i piwonia też cudnie się przebarwia

Grzyby urocze, ale świadczą niestety o rozkładzie podłogi w niedoszłej bacówce, gdyby nie rokroczne powodzie, bacówka by stała i podłoga byłaby w całości, a tak może kiedyś do tematu wrócimy...kto wie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 16:37, 04 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Sylwia czy będziecie cegłę czymś impregnować? Jeśli tak napisz mi na priv nazwę, Twój mąż na pewno zna Czy jest różnica w impregnacie do wnętrz i na zewnątrz? Ja niegdyś wieloletnia czytelniczka Muratora, mam teraz muratora w Waszym wykonaniu
Dynie niesłychanie malarskie, ciekawie z tym wybarwieniem aksamitek, super zimowity, o podwójnych płatkach, znasz może nazwę?
No i prywatne grzybowisko, to rozumiem nie wyglądają mi na opieńki przynajmniej te jadalne, akurat opieniek na Wysoczyźnie Elbląskiej nie brakuje.
Niebieska róża od męża - świetna, lubię takie kolory, czy ona ma inną nazwę poza "niebieska"?

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
eda 21:13, 04 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)

Edzia jesień się rozkręciła to jedyne cebulowe tej jesieni, już w ziemi siedząMasakra jakie teraz są ceny materiałów budowlanych


Tak leciii czas jak zawsze choć w szkole tak nie leciał haa
Ja wetknęłam czosnki kulki wykopane przypadkiem wcześniej między trawy i zobaczymy
Masz rację szok co teraz się dzieje wiem coś o tym bo jeszcze walczymy z gankiem i łazienką wiesz stopniowo kupowany materiał
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:03, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kordina napisał(a)
Sylwia czy będziecie cegłę czymś impregnować? Jeśli tak napisz mi na priv nazwę, Twój mąż na pewno zna Czy jest różnica w impregnacie do wnętrz i na zewnątrz? Ja niegdyś wieloletnia czytelniczka Muratora, mam teraz muratora w Waszym wykonaniu
Dynie niesłychanie malarskie, ciekawie z tym wybarwieniem aksamitek, super zimowity, o podwójnych płatkach, znasz może nazwę?
No i prywatne grzybowisko, to rozumiem nie wyglądają mi na opieńki przynajmniej te jadalne, akurat opieniek na Wysoczyźnie Elbląskiej nie brakuje.
Niebieska róża od męża - świetna, lubię takie kolory, czy ona ma inną nazwę poza "niebieska"?


Na różach niestety nazwy nie znalazłam, a zimowit to Zimowit pełny Waterlily.
tak podejrzewała, ze te grzybki niejadalne
Prywatne grzybowisko na razie nie jest zbierane by miało szansę zarodnikami sypnąć szerzej i faktycznie co sezon pojawia się ciut więcej.
Co do cegły to sąsiadka impregnowała bodajże olejem lnianym( upewnię się jak Ją spotkam) ale ja jeszcze nie wiem czym zaimpregnujemy bo olejem przy kozie to chyba nie bardzo, będzie się tłuszcz wypalał i śmierdział....
Muratora z dawien dawna mam cały stos egzemplarzy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:07, 04 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
eda napisał(a)


Tak leciii czas jak zawsze choć w szkole tak nie leciał haa
Ja wetknęłam czosnki kulki wykopane przypadkiem wcześniej między trawy i zobaczymy
Masz rację szok co teraz się dzieje wiem coś o tym bo jeszcze walczymy z gankiem i łazienką wiesz stopniowo kupowany materiał
buziaki

My też etapami materiały nabywamy i robimy to na co akurat jest czas i materiał, przez to te nasze prace trochę chaotyczne, ale ważne, ze każdy etap przybliża do finiszu choć daleko do momentu kiedy on nastąpi
Metr rury kwasówki do komina kosztuje prawie 80 zł a kolanko 120 zł, masakra
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies