Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Iwonka 20:53, 14 mar 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na prawdę będziecie likwidować tę drewnianą ścianę? Dopiero ja zrobiliście i jest taka ładna, niepowtarzalna.
Piękne masz tu wilczomlecze, coraz bardziej mi się podobają a w takiej masie robią wrażenie.
One chyba bardziej do cienia prawda?
Prace remontowe w domu, przy kuciu, instalacjach najgorsze. Powoli do przodu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 12:51, 15 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Iwonka napisał(a)
Na prawdę będziecie likwidować tę drewnianą ścianę? Dopiero ja zrobiliście i jest taka ładna, niepowtarzalna.
Piękne masz tu wilczomlecze, coraz bardziej mi się podobają a w takiej masie robią wrażenie.
One chyba bardziej do cienia prawda?
Prace remontowe w domu, przy kuciu, instalacjach najgorsze. Powoli do przodu.

Iwonko jak ruszymy z budową za rok czy dwa to trzeba będzie niestety rozebrać nie będzie wyjścia bo ściany będą murowane.
To nie wilczomlecze Kochana tylko ciemierniki cuchnące. Ale to prawda robią tam robotę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 20:59, 15 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Sylwia, kwieciście już u Ciebie, cudne masz ciemierniki, te cuchnące bardzo oryginalne.
Ściany szkoda, ale cóż, dla drzewa na pewno znajdziesz gdzieś miejsce, a na razie jeszcze ozdabia ogród.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 21:49, 15 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Alija napisał(a)
Sylwia, kwieciście już u Ciebie, cudne masz ciemierniki, te cuchnące bardzo oryginalne.
Ściany szkoda, ale cóż, dla drzewa na pewno znajdziesz gdzieś miejsce, a na razie jeszcze ozdabia ogród.

Zobaczymy jak to się potoczy
Na razie jest i zdobi Kwiatów przybywa z dnia na dzień, tak już będzie do jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 14:06, 16 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sylwia_slomczewska napisał(a)








U mnie to jeszcze takie wiosny nie ma i pewnie długo nie będzie. Jeszcze trochę wczoraj śniegiem sypało a dzisiaj w nocy było -2.
Południe to południe.
Ładne ciemierniki widzę że obcischałas liście temu ciemnemu. Też tak zrobię.
Wczoraj w obisiu kupiłam piękne białe ciemierniki niger po 13,50 przecenione były po 32.00. Trochę zaniedbane jak to w supermarkecie jednak są wypasione wychodzą z donicy. U mnie odżyją.

Sylwia tobie żabki wyginęły i u mnie też w zeszłym roku czy już masz nowy nabytek bo ja szukam i nie wiem jak do tego się zabrać gdzie to można kupić.

Pozdrawiam z zimnej ale słonecznej Wawy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:26, 16 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ElzbietaFranka napisał(a)




U mnie to jeszcze takie wiosny nie ma i pewnie długo nie będzie. Jeszcze trochę wczoraj śniegiem sypało a dzisiaj w nocy było -2.
Południe to południe.
Ładne ciemierniki widzę że obcischałas liście temu ciemnemu. Też tak zrobię.
Wczoraj w obisiu kupiłam piękne białe ciemierniki niger po 13,50 przecenione były po 32.00. Trochę zaniedbane jak to w supermarkecie jednak są wypasione wychodzą z donicy. U mnie odżyją.

Sylwia tobie żabki wyginęły i u mnie też w zeszłym roku czy już masz nowy nabytek bo ja szukam i nie wiem jak do tego się zabrać gdzie to można kupić.

Pozdrawiam z zimnej ale słonecznej Wawy.

Elu ja nie ciachałam liści ciemierników, ciemnemu też nie. One sobie same tak rozkładają na boki jak kwiaty idą. Na fotce liści nie widać bo tak kadr złapany
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi żabkami???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 20:56, 17 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
sylwia_slomczewska napisał(a)
lilaki, a z cięciem jeszcze do nich nie dotarłam

Ja dzisiaj z mężem wykopałam swojego. Miał tyle rozłogów, że niedługo zająłby całą rabatę. Mam za małą działkę na takie ekscesy

Sylwia jak zwykle u Ciebie pięknie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasiek 21:50, 17 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Lubie te sciane u Ciebie, jest jedyna w swoim rodzaju
Okrywasz drzewiaste? Moje lotosy juz ruszyly, to tyle z nowosci
____________________
Bawarka
mirkaka 17:42, 18 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Pięknie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 20:47, 18 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ewsyg napisał(a)

Ja lilaki kocham za zapach i kolory i te bukiety kwiatów. Ale fakt ładne są tylko w czasie kwitnienia, a potem to różnie w zależności od odmiany i stanowiska Ja właśnie dwa zdobyczne posadziłam w tym tygodniu w łące Jeden to odrost od białego pełnego, a drugi to jakas bardzo stara odmiana o kwieciu przypominającym pallibina, ale czy to on nie wiem. Osoba, która go sadziła Od przeszło 20 lat nie żyje, został po niej lilak właśnie w ogrodzie sąsiadów i ten lilak postanowił wysiać się po naszej stronie ogrodzenia, a ja go zabrałam do naszego ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies