Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 09:56, 19 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Alija napisał(a)
Sylwia, mocno podziałaliście ogrodowo, przy takim wielkim ogrodzie, jak Wasz, to niekończąca się robota, ale jaka potem satysfakcja. Dobrze, że pogoda się poprawiła.

Tak pogoda wreszcie pozwala cos zrobić, choć po zimie sporo zimozielonych już dobrze wyglądać nie będzie niestety.
Ogród cieszy bardzo zwłaszcza jak coś kwitnie i pachnie. W zimie jak zdjęcia oglądam podoba mi się nie powiem, ale w sezonie idąc po nim zawsze widzę gdzie jakaś niedoróbka lub niedociągnięcia i frustruje mnie, ze nie mam na to czasu.
Ale już bez ogrodu sobie życia nie wyobrażam Blisko 30 lat przygody roślinno-ogrodowej za mną....
To już pewnie ostatni mój ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 10:46, 19 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Sylwia masz za duży areał żeby zawsze było wycacane. Chyba trzeba się z tym pogodzić bo inaczej przyjdzie flustracja.
Ja myślę że ogród ma cieszyć a nie flustrować.

Ja mam 46 lat, mialam raka i on spowodował że sie zatrzymałam w pędzie życia. Jest już mało rzeczy które mnie potrafia wkurzyć. Świadomoe szukam, spokoju, drobnych radości, a ogród mi w tym pomaga.

Co już mi się że wydaje że osiągam ten spokój życiowy bez burz to życie mnie zaskakuje niemiło.

Nadal go jednak szukam i oczekuję. I wiem że zdrowie to najcenniejsza rzecz w życiu.

Podziwiam Waszą pracowitość ale znajdź też chwilkę na odpoczynek taki nawet od fizycznych robót i relaks.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 11:55, 19 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
LIDKA napisał(a)
Sylwia masz za duży areał żeby zawsze było wycacane. Chyba trzeba się z tym pogodzić bo inaczej przyjdzie flustracja.
Ja myślę że ogród ma cieszyć a nie flustrować.

Ja mam 46 lat, mialam raka i on spowodował że sie zatrzymałam w pędzie życia. Jest już mało rzeczy które mnie potrafia wkurzyć. Świadomoe szukam, spokoju, drobnych radości, a ogród mi w tym pomaga.

Co już mi się że wydaje że osiągam ten spokój życiowy bez burz to życie mnie zaskakuje niemiło.

Nadal go jednak szukam i oczekuję. I wiem że zdrowie to najcenniejsza rzecz w życiu.

Podziwiam Waszą pracowitość ale znajdź też chwilkę na odpoczynek taki nawet od fizycznych robót i relaks.

A kochana to jesteśmy prawie, że rówieśnicami Wiem, wiem też się sporo po zawale w moim życiu zmieniło, w tym patrzenie na życie i to co cenne w życiu i najważniejsze. I zawsze powtarzać będę, że jak przyjdzie co do czego to nawet majtek na tamten świat ze sobą nie weźmiemy

Ja się potrafię cieszyć z tego co mam i cieszyć ogrodem też, ale wnerwia mnie jak moje wysiłki i praca do efektów nie są współmierne. Ale w ogrodzie i życiu tak już jest, że nic co zaplanujemy nie idzie po naszej myśli...no może idzie tak w 30 procentach, a reszta nieprzewidywalna

Kochana tydzień temu niedzielę spędziliśmy na jak to mówię odchamianiu się i kulturze Synowie zaprosili nas na obiad do restauracji, a my Ich do Galerii Sztuki w Sukiennicach w Krakowie. Super dzień spędziliśmy, coś dla ducha i dla ciałaRaz w miesiącu z przyjaciółkami zaliczamy wyjście, że tak powiem do ludzi No i prywatnie też spotykamy się w ogrodzie często. Jak się zrobi ciepełko to i ogrodowe spotkania zaraz się zaczną. Odpoczynek też jest choć nie taki daleko wyjazdowyJak się ma na opiece osobę starszą , chorą to o taki trudno, a i zwierzyńcem ktoś się musi zajmować co dzień
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 21:12, 19 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja też ją lubię, ale do wyboru mam albo tę ścianę, albo łazienkę i garaż więc sama rozumiesz co wygrywa
Okrywam drzewiaste bo w naszym klimacie bez okrycia maja kiepskie szanse na przetrwanie zimy i kwitnienie potem. U mnie ten lotosik co wyżył jeszcze śpi....ciekawe czy znajdzie siły by się obudzić....


Tak sobie mysle, czy to juz nie pora je podkarmiac. Nie pamietam kiedy zaczelam w tamtym roku, chyba bede musialam podjechac na farme lotosow i sobie zapisac raz a porzadnie
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 12:25, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Kasiek napisał(a)


Tak sobie mysle, czy to juz nie pora je podkarmiac. Nie pamietam kiedy zaczelam w tamtym roku, chyba bede musialam podjechac na farme lotosow i sobie zapisac raz a porzadnie

Jak się dowiesz daj znać, choc ja chyba palcami sprawdzę czy w ogóle jest jeszcze w tym mule, a nie np. zgnił jak ten wcześniejszy jesienią...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:35, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Remontowo
skończone centralne w przyszłej jadalni

i Emuś zaczął
zacierać kable w ścianach




A ogrodowo

W sobotę tak jak pisałam na tapecie było opróżnianie kompostownika
najpierw oczywiście obiliśmy od środka folią

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:38, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Potem na dno poszedł kompost z obornika kurzego i słomy

a dopiero na wierzch kompost z resztek ogrodowych, trawy i liści

na ten sezon tak zostanie, posadzę warzywa, a jesienią lub przyszłą wiosną jak nic się w planach nie zmieni zbudujemy szklarenkę na tej podstawie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:41, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Udało się jeszcze powycinać miscanty



więc sporo suchego ubyło z ogrodu, różowy wawrzynek kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:46, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
W tygodniu były piękne zachody słońca





i było wiadomo, że powieje, dziś już pogoda inna, chmurzy się no i wieje oczywiści
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:49, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Wiosenne kwiecie



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies