Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:50, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Urszulla napisał(a)
Dali tylko kawałki rur a ja myślałam na wstępie że to będzie długi odcinek jak kanalizacja ha, ha Ale tak sobie myślę że nie znam się na odwodnieniach to dobrze że Wam to jakoś problem rozwiąże.

Czy rozwiąże to się zobaczy Na razie na pewno pomoże
Gdyby zasypali rury na całości to wody z pól nie miało by co odbierać. Za rury musieliśmy zapłacić, Gmina dała koparkę i Pana koparkowego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:51, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Gosiek33 napisał(a)
Dobrze, że przepust poprawiony



Jak te jaskółki się zwiedziały

Uff, kamień nam z serca spadł w tym roku już nie powinno nas zalać więcej....choć kto to wie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:55, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Margerytka40 napisał(a)
Fajnie, że zrobione. Będziesz spokojniejsza i byle jaka ulewa nie będzie straszna choć domyślam się, że niepokój zawsze będzie. Pozdrówka

To prawda Choć dzisiaj mnie niespodzianka zastała na ogrodzie, bo panowie wykarczowali krzaki u sasiada od ugoru by sie do rowu dostać i rzucili je( gałęzie z krzaków) tak w ten ugór, a ja teraz znowu przez siatke widzę całe to dziadostwo i podwórko sąsiada w oddali, muszę dokupić maty słomianej
I tak to jest z tym zapożyczaniem krajobrazu, ech....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:56, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Waclaw napisał(a)
Jaskółki uchwyciłaś rewelacyjnie!
Przepust - jak się patrzy

Skąd wiedziały, że przy koparce tyle owadów w powietrzu bedzie? Zwierzęta się umieją przystosowac do człowieka bardzo, człowiek do nich już nie bardzo....
Przepust na kolejne 60 lat....ciekawe czy wytrzyma, ten rozebrany tyle właśnie miał latek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 19:58, 12 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Czy ta powódź która u ciebie była to skutek zarwanych rur cementowych w mostku i woda nie miała jak przeplynąć tylko poszła górą?

U nas jak były te powodzie w 2010/2011 r. też wszystkie rowy poczyścili taką koparką teraz znowu wszystko w nich rośnie. Rowy melioracyjne czy przydrożne powinny być czyszczone przynajmniej co 2 lata.
Wszystkim się dopiero przypomina o czyszczeniu jak potopy są.

Deszcz nie pada tak jakby człowiek chciał jest sucho. Myślałam, że lepiej u mnie popadało ale tylko pokropiło i dalej trzeba podlewać.
Moze jutro jakaś burza się zmiłuje i podleje bardziej.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:06, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
ElzbietaFranka napisał(a)
Czy ta powódź która u ciebie była to skutek zarwanych rur cementowych w mostku i woda nie miała jak przeplynąć tylko poszła górą?

U nas jak były te powodzie w 2010/2011 r. też wszystkie rowy poczyścili taką koparką teraz znowu wszystko w nich rośnie. Rowy melioracyjne czy przydrożne powinny być czyszczone przynajmniej co 2 lata.
Wszystkim się dopiero przypomina o czyszczeniu jak potopy są.

Deszcz nie pada tak jakby człowiek chciał jest sucho. Myślałam, że lepiej u mnie popadało ale tylko pokropiło i dalej trzeba podlewać.
Moze jutro jakaś burza się zmiłuje i podleje bardziej.



Nie Elu to nie przez to, myślę, że przyczyną sa monokulturowe nasadzenia kukurydziane wokół kukurydza zbiera liśćmi wode i sprowadza wprost do korzenia, a że jest opryskana na chwast to ziemia wokół niej jest goła, wczesniej była susza i wody ziemia nie przyjeła , zalało nas pierwszy raz potem było już tak domoczone, ze więcej wody nie przyjeła i kilka dni później zalało nas ponownie, do tego dochodza nie czyszczone rowy, zarośnięte chwastem i mostki które samowolni eludzie na rowie porobili by do pól dojechać o przepustowości 30 cm, to za mało by odebrać taka ilość wody jaka szła , spiętrzało i wylało do nas już fala przyszła tej wody.
Rów nie wylał u nas tylko o wiele powyżej.

U nas problem z rurą był taki, że jak woda niosła śmieci to się zaczepiały o te wystajace kawałki i trzeba było je grabiami wyciągać spod wody by nie zatkały całkiem przepustu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:43, 12 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
sylwia_slomczewska napisał(a)

Skąd wiedziały, że przy koparce tyle owadów w powietrzu bedzie? Zwierzęta się umieją przystosowac do człowieka bardzo, człowiek do nich już nie bardzo....
Przepust na kolejne 60 lat....ciekawe czy wytrzyma, ten rozebrany tyle właśnie miał latek



U mnie znowu jak skosimy trawnik to wszystkie ptaki się zlatują. Ponieważ podlewamy do robactwa mnóstwo szczególnie dzdżownic.
Jutro pewnie będziemy kosić to znowu będzie wyżerka.

Jaskólki widzą to czego ty nie widzisz. Mają taki instynkt jakiego ty nie masz i odwrotnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
yolka 20:50, 12 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
wydaje m się, że nowa rura przepustowa 400, czy nie mogło by być 600? dużo wody spływa z okolicznych pól
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sylwia_slomc... 21:02, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie znowu jak skosimy trawnik to wszystkie ptaki się zlatują. Ponieważ podlewamy do robactwa mnóstwo szczególnie dzdżownic.
Jutro pewnie będziemy kosić to znowu będzie wyżerka.

Jaskólki widzą to czego ty nie widzisz. Mają taki instynkt jakiego ty nie masz i odwrotnie.

Fakt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:02, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
yolka napisał(a)
wydaje m się, że nowa rura przepustowa 400, czy nie mogło by być 600? dużo wody spływa z okolicznych pól

No właśnie 60 cm jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies