Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 00:19, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ElaS napisał(a)

Ktoś jeszcze wierzy w te zimy stulecia
Tę prawdziwą przeżyłam. Do dziś pamiętam, jak sylwestrowy makijaż odpadał mi z twarzy - haha.

Mnie bardziej zastanawia to, ze w tym roku liście drzew leciały pod korony bo nie było wiatrów, może to jakiś znak jest, bo prognozom długoterminowym to już dawno nie wierzę ani trochę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:20, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Rumianka napisał(a)
Oooo...pani fryzjerko...ja zgłoszę się na szkolenie zaplatania traweczek...Efekt cudny...

To łatwe pleciesz jak francuza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 09:59, 18 lis 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tak teraz widać, że zadbali bardziej o wygląd ogrodu i wreszcie chyba znaleźli pieniądze na remonty
Ja dzisiaj byłam w górach, cała masa koloru w lasach, przepięknie, duzo liści już poleciało, ale brzozy złocą nadal i buki jeszcze czerwoneZ uchem ciagle niedobrze?


Myślę, że to również kwestia zmiany myślenia urzędników. Byłam ostatnio w okolicach Placu Inwalidów i poszłam zobaczyć jak teraz wygląda Park Krakowski, bo eM mi powiedział, że cos fajnego, fioletowego tam kwitnie. I byłam naprawdę mile zaskoczona - a to coś co eM chwalił to był powojnik bylinowy Duże ilości powojnika.

U nas w okolicy drzewa już "gołe".
Czuję jakby coś jeszcze nie tak było. Chciałam iść do kontroli przed weekendem, ale okazało się, że ten laryngolog nie przyjmuje do 9 grudnia Muszę innego poszukać.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:05, 18 lis 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

ale te zaplotłam i zachwycona jestem zarówno efektem jak i samą czynnością( tylko Ml trzeba pleść w rękawiczkach, nie zróbcie mojego błędu, a rozplenice w nausznikach lub czapce i koniecznie w odzieży śliskiej- wbiją się nasionka w ciuch i wyjąć nie łatwo)


Wiem coś o tym Ja w sztormiaku do nich się wybieram i czapce. Tylko w tym roku strasznie ciepło było i skutki beztroski odczuwam do dzisiaj Jest co przez zimę robić z tym wyciąganiem nasionek.

Świetnie wyglądają te plecionki. Ja się nie skuszę. Może w najwyższych polotach dostaną kokardkę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:06, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Anitka napisał(a)


Myślę, że to również kwestia zmiany myślenia urzędników. Byłam ostatnio w okolicach Placu Inwalidów i poszłam zobaczyć jak teraz wygląda Park Krakowski, bo eM mi powiedział, że cos fajnego, fioletowego tam kwitnie. I byłam naprawdę mile zaskoczona - a to coś co eM chwalił to był powojnik bylinowy Duże ilości powojnika.

U nas w okolicy drzewa już "gołe".
Czuję jakby coś jeszcze nie tak było. Chciałam iść do kontroli przed weekendem, ale okazało się, że ten laryngolog nie przyjmuje do 9 grudnia Muszę innego poszukać.


Mam w Nowej Hucie Laryngologa jakbyś potrzebowała, ale w Medicinie na Barskiej też był dobry....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:09, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Anitka napisał(a)


Wiem coś o tym Ja w sztormiaku do nich się wybieram i czapce. Tylko w tym roku strasznie ciepło było i skutki beztroski odczuwam do dzisiaj Jest co przez zimę robić z tym wyciąganiem nasionek.

Świetnie wyglądają te plecionki. Ja się nie skuszę. Może w najwyższych polotach dostaną kokardkę.

Już masz uraz po tym nasionku, nie dziwię się. Ja palucha też nadal nie wykurowałam, nic nie pomaga nawet żywokost
Nie jestem w stanie wyprostować w pełni bo boli, puchnie nadal, a do tego ciagle gdzieś o coś urażąm
Chyba muszę jeszcze raz chirurga zaliczyć...( ech jak to zabrzmiało)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:38, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Nie wiem Ile Was tu jeszcze zagląda, ale uprasza się o głosy komu się podoba oczko Ani Małej Mi

Porwałam od Niej
Mala_Mi napisał(a)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2490210497694098&set=p.2490210497694098&type=3&theater

Proszę o lajkowanie użytkowników FB.. zbieram na karmę dla moich Fiordów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 11:42, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Już ogród zabezpieczony przed mrozami i zimą, ale gunera, ma dobrze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 13:44, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwia, masz buka Tricolor? Możesz go opisać?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 13:48, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agania napisał(a)
Już ogród zabezpieczony przed mrozami i zimą, ale gunera, ma dobrze

Jeszcze nie całkiem to dopiero początki zabezpieczeń Jeszcze kilka wrażliwców trzeba opatulić, owinąć tegorocznie sadzone drzewka przed zającem, w sobote gdyby nie lało planuje róże przyciąć, zostanie kopcowanie trocinami, których jeszcze nie mam....

Mama przycięła róże za wcześnie, przeszło miesiąc temu i pąki puszczaja liściowe...nie opłaca się spieszyć z tą czynnościa, teraz ma zmartwienie. Słuchać nie chciała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies