Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tkany marzeniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tkany marzeniami

Kociamama 13:20, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Odnośnie zrobienia projektu. Wszystkim polecam tę drogę. Zróbcie wcześniej projekt. Szkoda czasu, siły i funduszy na nietrafione aranżacje, przesadzanie, wysadzanie i na końcu wielkie rozczarowanie z osiągniętego efektu. Trochę to kosztuje, ale myślę, że warto. Jak podliczy się te wszystkie wcześniejsze koszty i czas który gdzieś się rozpłynął.... Naprawdę warto.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
mikina34 13:22, 15 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Kociamama napisał(a)

Czy ktoś widział w ogrodzie krokusy rosnące w równych rzędach na 4-ech albo tulipany na 15-u metrach kwadratowych.

No piękne wojsko i jakie kolorowe
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kociamama 13:28, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
I jeszcze znalazłam takie tulipanki ze starego ogrodu. Jak się rozwijały wyglądały jak pucharek z lodami. Na dole różowe, a na górze białe.



____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Kociamama 13:33, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
mikina34 napisał(a)

No piękne wojsko i jakie kolorowe


Szkoda, że nie mam zdjęć tych 15-u mkw. tulipanów. Na 5 maja (Ireny) jak kwiaciarnia była zamknięta, to co chwilę miałam dzwonek do drzwi, czy bym nie sprzedała kilku. Bo takie piękne. Przy pierwszych kilku osobach to było nawet śmieszne, ale potem to już straszne. Pieniędzy nigdy nie brałam, ale musiałam już odmawiać. I wychodziłam na czarną niewdzięcznicę co to się podzielić nie chce (a oni przecież nie chcą za darmo), chociaż tyle ma.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Kociamama 13:35, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Wojsko było piękne jak kwitło. Potem już tylko suche liściory, a na końcu łysy placek. Teraz po lekturze Ogrodowiska to bym już wiedziała, jak to zamaskować i na pewno nie sadziłabym w rządkach
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Nowa12 13:37, 15 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kociamama napisał(a)


Szkoda, że nie mam zdjęć tych 15-u mkw. tulipanów. Na 5 maja (Ireny) jak kwiaciarnia była zamknięta, to co chwilę miałam dzwonek do drzwi, czy bym nie sprzedała kilku. Bo takie piękne. Przy pierwszych kilku osobach to było nawet śmieszne, ale potem to już straszne. Pieniędzy nigdy nie brałam, ale musiałam już odmawiać. I wychodziłam na czarną niewdzięcznicę co to się podzielić nie chce (a oni przecież nie chcą za darmo), chociaż tyle ma.


I nie masz ani jednego zdjęcia z tej szkółki tulipanów ?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kociamama 13:40, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Wtedy o tym zupełnie nie myślałam. Goście, którzy mnie odwiedzali zawsze na wynos dostawali taki wypasiony bukiet. I tak naprawdę na tym się skupiałam.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
sylwia_slomc... 13:50, 15 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kociamama napisał(a)
Przyznam szczerze, że jeszcze takiej gnojówki nie robiłam. Jak taką miksturę warzysz? I z jakich pokrzyw? Tych malutkich czy tych 1,5m?

Pokrzywy ścinam jak mają taką wysokość do kolana, jakoś początkiem maja pierwszy raz, ważne by były bez nasion, ja się staram ptrzed ich kwitnieniem to zrobić daję do pojemnika posiekane tak do jednej trzeciej wysokości i zalewam zimną wodą ze studni, raz dziennie pomieszać, ustawić gdzies w oddali bo woni fest
i po około 2 tygodniach jak przestanie się robić piana, rozcieńcam pół lity na konewke wody i podlewam. Podlewam co 2 trzy tygodnie do wyczerpania zapasu tego nektaruPotem można nastawić kolejną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:55, 15 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Wojsko nie wojsko , ale kolor był Mój tato też miał krokusy jak wojsko posadzone, dopiero w ubiegłym roku jak u mnie zobaczył, że można inaczej to poprzesadzał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kociamama 14:08, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Tak, tatusiowe to było pokolenie ze służbą obowiązkową. Bardzo dziękuję za przepis na gnojówkę. Muszę pomyśleć czy u mnie gdzieś da się to schować. Bo rozumiem, że nie można przykryć i tylko na czas mieszania odkryć?
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies