Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:26, 27 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wstawiam zdjęcia z dzisiejszej akcji przycinania cisów (niestety nie wiem jak wgrywać zdjęcia obok siebie)
Przed

Po

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:27, 27 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
A jednak się udało, nie wiem jak to zrobiłam
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 21:32, 27 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Poprawę widać zdecydowanie. Ja niestety nie fachowiec od cisów, oj Toszka by się przydała, ale gdzieś nam przepadła ostatnimi czasy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 21:40, 27 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Asia,

wymiary do mojego pierwszego szkicu:

prawa strona - długość od tarasu do siatki 12 m, stare cisy zajmują 3 m; szerokość przy tarasie 1,6 m;
przód - ok. 14-14,5 m (długość mierzona od siatki do siatki pod kątem prostym do prawej strony),
lewa strona ok. 10,5 m (jest to długość trawnika, ale to chyba nie dotyczy);

jeżeli potrzebujesz dokładniejsze dane, mogę je nanieść na Twój szkic, ale dopiero jutro;
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:42, 27 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Zana napisał(a)
Poprawę widać zdecydowanie. Ja niestety nie fachowiec od cisów, oj Toszka by się przydała, ale gdzieś nam przepadła ostatnimi czasy.


No, też mi się podoba
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:37, 29 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Asia, piszę usprawiedliwienie - byłam wczoraj w kinie na oscarowym filmie (córka musi obejrzeć jak najwięcej filmów oscarowych, niedługo matura) i nie zdążyłam pomierzyć ogródka (rozumiem, że chodzi o pomierzenie wytyczonych przez Ciebie zarysów, tak? ).
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 09:16, 29 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen, nie wszystkie wymiary mi się zgadzają ale mniej więcej te kwadraty wychodzą mi tak:



na czerwono opisałam długości boków kwadratów a na zielono - przesunięcia.

Spróbuj wytyczyć te kwadraty na trawniku. Zaznacz je deskami, szlauchem - cokolwiek tam masz pod ręką, zrób zdjęcie i pokaż, czy wygląda to mniej więcej jak na rysunku. Jeśli tak, to w porządku. Jeśli nie, to trzeba będzie dokładniej wymierzyć działkę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 21:18, 30 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wklejam propozycję zmiany rabaty przed dużymi cisami.
edit: strona wschodnia, do godz. 11. 00 jest słońce, później tylko cień
Jest tak:

od lewej jest hortensja ogrodowa, nasza pierwsza roślina w tym ogrodzie, więc raczej musi zostać, dalej trzmielina, jakaś sosna karłowa, znowu trzmielina, przed nimi nieład z ciemiernika, pierisa i nie wiem czego
Propozycja 1 - zostają trzmieliny, ewentualnie można je przyciąć, przesadzam 3 hortensje Annabelle białe, w nogi dostają ciemierniki białe i różowe,

Propozycja 2 - wyrzucam wszystko, przesadzam 3 hortensje Annabelle, przed nimi ciemierniki, przed ciemiernikami małe kulki z trzmieliny Emerald'n Gold i 3 żurawki cytrynowe


Co myślicie? Czy ktoś ma inny pomysł?
____________________
Helen - Hortensjowo
eDorka 21:52, 30 mar 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Ciemierniki to chyba nie najle0szy pomysł, wydaje mi się, że mają inne wymagania względem odczynu gleby niż hortensje.

Żurawki jak najbardziej. Do tego dorzuciłabym jakieś cebulki wiosenne, żeby coś tam się działo, zanim żurawki po zimie wypięknieją i hortensje zazielenią.
Helen 21:56, 30 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wiem, wiem, że mają inne wymagania glebowe, dlatego ciemierniki byłyby sadzone w odczynie zasadowym np. w ziemi z dolomitem.

Miałam już tutaj tulipany i hiacynty, ale strasznie się wyciągały do słońca i wyglądały niestety nieestetycznie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies