Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

makadamia 13:24, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No ja nie wiem, gdzie Ci wszyscy, bo ja nie widzę u siebie jakichś spektakularnych sukcesów ogrodowych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 20:47, 18 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Też myślałam, że las rąk do pomocy będzie

Spojrzałam do Ani, a tam dziewczyny piszą, że hortensje od miskantów przynajmniej metr; muszę to sprawdzić u siebie, najwyżej będzie busz, on też jest fajny

Jutro się odezwę jak przemyślę drzewa

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:01, 18 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Potwierdzam niedziela była cudowna

Burgundowe bratki i nie tylko

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:40, 20 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zastanawiam się nad najmniejszą rabatą, tam gdzie rośnie Amanogawa, Czy kulki buksowe, stipy i jeżówki rozrzucić przypadkowo czy coś z nich ułożyć? Chyba przypadkowo będzie najlepiej?

W jakim ogólnie dostępnym programie można coś narysować?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:16, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzień dobry Helen. Bardzo podoba mi się obsadzenie donicy z ciemiernikiem i gałązkami brzozowymi. Bratki oczywiście też piękne, bardzo lubię takie terakotowe donice.

Ta rabata z Amanogawą przy tarasie jakoś tak dziwnie wygląda, jakby dalszego ciągu brakowało. Możesz zrobić zdjęcie od drugiej strony, jak ona jest usytuowana względem garażu i dlaczego potrzebne jest przejście przez nią?
W dobie aktualnego zagrożenia ćmą bukszpanową może lepiej pójść w kulki cisowe lub tujowe? Mnie osobiście bardziej podoba się takie rozrzucone przypadkowo nasadzenie niż wszystko pod linijkę, ale to oczywiście kwestia gustu.

Asia narysowała Ci fajny plan.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 05:47, 21 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Cześć Anula,

dziękuję, że mnie odwiedziłaś, bardzo się cieszę z każdej wizyty i każdej uwagi.

Wstawiam zdjęcie wejścia tylnego do domu i garażu (zrobione kilka dni temu, więc rabata łysa
Na trawnik nie patrzymy, będzie równany.

Może faktycznie nie powinnam iść w kulki bukszpanowe, ale wyhodowałam 2 kulki z małych sadzonek (trzecią mogę dokupić) i stąd moje chciejstwo, żeby zasadzić coś własnoręcznego W sumie jedną kulkę widać przy stelażu do róż.

A może kupię 3 kulki cisowe i dosadzę 2 bukszpanowe, jak się bukszpanowe zmarnują, to trudno
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 07:17, 21 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen, dużo osób korzysta z garden puzzle. Są też inne programy ale z tego co mi wiadomo, żaden nie trzyma skali. W sensie: program nie wie, czy rabatka ma 2 metry szerokości czy 20 i pozwala Ci dowolnie wklejać rośliny. Co oczywiście nie ma żadnego związku z rzeczywistością.
Dlatego ja wolę ołówek, miarkę i kartkę w kratkę

Ta rabatka, sądząc po kostce, ma ok. 1m2. Powiększyłabym ją znacznie (bardziej niż ja narysowałam) i posadziłabym na niej jedną kulkę i dookoła niej dywanik np z rozmnożenia tej żurawki, która tam rośnie. Nic więcej.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 11:02, 21 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen, ja bym tę rabatę przy tarasie pociągnęła w prawo i połączyła z tą na prawo od tarasu choćby niewielkim paskiem przy samym tarasie. Taki wycięty samotny prostokąt jakoś mi zgrzyta. Jeżeli bardzo zależy Ci na przejściu tędy z garażu to można ułożyć taką małą ścieżkę z jakichś płyt przez rabatę, chociaż nie wydaje mi się to konieczne, bo przecież przejście przez kawałek tarasu do trawnika nie jest jakąś wielką wyprawą. Ale to już oczywiście Twoja subiektywna ocena i decyzja.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 11:19, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Dokładnie to samo pomyslałam co Zana. Ta rabata teraz jest taka ni w pięść ni w oko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 12:39, 21 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jesteśmy jednomyślne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies