Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

deszczowymaj 10:26, 14 mar 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ależ pięknie rozrośnięte zimozielone
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
anna_grreen 22:47, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
zawitka napisał(a)
Witaj ogród w zielonych ramach już masz teraz tylko trochę koloru i będzie pięknie tu znajdziesz chętnych do pomocy ,Pozdrawiam


Witaj Halinko, bardzo się cieszę , że do mnie trafiłaś. Na pomoc w tworzeniu rabat właśnie liczę. Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 23:03, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
greg66 napisał(a)
Witaj Aniu
No podoba mi się, lubię drzewa i krzewy w ogrodzie. Masz podstawę zieloną teraz tylko kolorów dorzucić i będzie już odjazdowo.
Ja mam duże drzewa z przodu 20 metrowe sosny i modrzewie z tyłu brzozy co teraz przy tych wichurach -trochę strach. Jak widzę jak się uginają ale nie chcę wycinać bo będzie łyso.
Kiedyś chorowałem na modrzewia pendule, masz wspaniały okaz, chyba znowu zachorowałem
Tu z przodu między krzewami to tawuła?
Pozdrawiam słonecznie



Witaj Greg. Też mam kilka dużych drzew, brzozy i modrzewie. Ja bardzo lubię brzozy tylko są posadzone za blisko przewodów elektrycznych przy drodze. Będziemy musieli
w tym roku trochę je przyciąć. Faktycznie na etapie sadzenia niekoniecznie się myśli o tym jak duże będą w przyszłości. Z przodu trafnie zauważyłeś między krzewami rośnie tawuła. Odwiedziłam Twój wątek. Masz piękny ogród i śliczną Funie. Zdjęcie z zieloną żabką nadaje się na konkurs fotograficzny, urocza. Widziałam u Ciebie pęcherznice je też mam ale za bardzo mi wyrosły i nie wiem jak przyciąć. Zrobię zdjęcie może doradzisz. Pozdrawiam
____________________
Anna Na zakręcie
MariuszG 23:11, 14 mar 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu, modrzew bardzo mi się podoba. Myślałem że to coś innego. Masz bardzo elegancki ogród . Z bylin które wprowadzą kolor mogę polecić Ci sadziec purpurowy, kocimiętkę, jeżówki, rdesty, astry jesienne, werbenę i bodziszki. Możesz zrobić dużą rabatę 10x3 metry złożoną z 7 gatunków roślin sadzonych po kilka- kilkanaście sztuk. Będzie bardzo ładnie i nie trzeba będzie poświęcać im wiele pracy. Te byliny które wymieniłem nie potrzebują za wiele podlewania .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 23:16, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Udało mi się dziś uchwycić na zdjęciach taki fajny moment. Tęcza była widoczna tylko 3 minuty.
____________________
Anna Na zakręcie
MariuszG 23:20, 14 mar 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ale wyraźne kolory wiosna
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 23:25, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
MariuszG napisał(a)
Aniu, modrzew bardzo mi się podoba. Myślałem że to coś innego. Masz bardzo elegancki ogród . Z bylin które wprowadzą kolor mogę polecić Ci sadziec purpurowy, kocimiętkę, jeżówki, rdesty, astry jesienne, werbenę i bodziszki. Możesz zrobić dużą rabatę 10x3 metry złożoną z 7 gatunków roślin sadzonych po kilka- kilkanaście sztuk. Będzie bardzo ładnie i nie trzeba będzie poświęcać im wiele pracy. Te byliny które wymieniłem nie potrzebują za wiele podlewania .


O takie rady mi właśnie chodzi. Werbenę nawet wysiałam w tym roku w domu i mi wzeszła, jeżówki tak , sadźca nie znam - poszukam. Pokażę miejsce od którego chcę zacząć i tam stworzyć rabatę .
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 23:29, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Tu chciałabym stworzyć rabatę.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 23:41, 14 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Pod wpływem ogrodowiska, przygotowania zaczęłam jesienią. Zdjęłam darń a ziemię przekopałam zgodnie z katalogiem Toszki z korą , obornikiem, mączką bazaltową i liśćmi dębowymi. Na razie chodzi mi o tę część wzdłuż żółto zielonych tuj, nie pamiętam jak się nazywają. Ta część do sosny ma długość 14m a szerokość 2- 2,5m
Te okropne zasieki to tymczasowe blokady antypsowe. Oglądajcie, pytajcie, radźcie bardzo proszę. Niby już coś zaczęłam tam sadzić, piwonie, trochę traw, rozchodniki ale teraz widzę, że bez ładu i składu. Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
zawitka 07:47, 15 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Rabaty się szykują .Nie sadż bez ładu i składu bo tak jak ja będziesz ciągle przesadzać .Dziewczyny Ci poradzą ,trzeba się zastanowić jakie rośliny w tym miejscu dadzą radę i co chcesz osiągnąć Ja mogę Ci wysłać nasion traw bo jeszcze mam ;d:
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies