Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

BASIA8 10:46, 09 lis 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Nieźle się napracowalas nad nową rabata efekt widać jak obsadzisz roslinkami to będzie łał
Piękne Masz widoczki z ogródeczka. Długo Cię nie było. Pozdrowienia zostawiam.
Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Ogrogroch 14:05, 09 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 23
anna_grreen napisał(a)
Po przerwie w aktywności na własnym profilu przypominam się ponownie.
Choć się nie udzielałam to realizowałam przygotowany plan w ogrodzie. Może nie widać jeszcze efektów ale coś jest.


Bardzo szeroka ta rabata. Nie bedzie Ci ciezko ja pielegnowac.?
anna_grreen 22:01, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
BASIA8 napisał(a)
Nieźle się napracowalas nad nową rabata efekt widać jak obsadzisz roslinkami to będzie łał
Piękne Masz widoczki z ogródeczka. Długo Cię nie było. Pozdrowienia zostawiam.
Buziaki.

Dziękuję Basiu za odwiedziny. Faktycznie trochę pracy to wymagało, zwłaszcza pozbycie się darni i przygotowanie gleby. Rabatę już częściowo obsadziłam, wstawię dalej kilka zdjęć . Napisz co o niej myślisz . też pozdrawiam serdecznie
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 22:13, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Nowa12 napisał(a)
Ładną masz już tę glediczję. Tniesz ją?
Widzę, że też powiększasz rabaty .

Aga, posadziłam ją w tym roku, jeszcze nie cięłam. Zastanawiam się jak. Ma jeden przewodnik gdzieś na 2m ale od dołu nad szczepieniem wyrastają na boki 2 grube i silne gałęzie. Może je wyciąć albo zostawić i będzie krzaczor. Jak masz pomysł to pisz. Rabaty powiększam wg planu wymyślonego przez dziewczyny z Ogrodowiska Pozdrwiam.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 22:18, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Ogrogroch napisał(a)


Bardzo szeroka ta rabata. Nie bedzie Ci ciezko ja pielegnowac.?

Faktycznie szeroka około 6m ale miałam około 7 piwonii i 10 rozplenic do przesadzenia więc taka wyszła. Zresztą przy wcześniej zakładanych rabatach robiłam źle, były za wąskie i rośliny sadziłam za blisko tuj , które korzeniami przerastały wszystko i ciągnęły wodę. Zobaczymy czy taka szersza rabata się sprawdzi. Pozdrawiam
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 22:26, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Nowa rabata po obsadzeniu. Jeszcze zostało trochę miejsca. Obsadzałam pod koniec września więc rośliny już w szacie jesiennej. Zobaczymy wiosną co z tego wyjdzie.
Jest tam jeszcze miejsce przed sosną. Myślałam o wrzosach, co sądzicie?
____________________
Anna Na zakręcie
Nowa12 22:26, 09 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anna_grreen napisał(a)

Aga, posadziłam ją w tym roku, jeszcze nie cięłam. Zastanawiam się jak. Ma jeden przewodnik gdzieś na 2m ale od dołu nad szczepieniem wyrastają na boki 2 grube i silne gałęzie. Może je wyciąć albo zostawić i będzie krzaczor. Jak masz pomysł to pisz. Rabaty powiększam wg planu wymyślonego przez dziewczyny z Ogrodowiska Pozdrwiam.


Moja ma gorszy pokrój ale na siłę próbuję z jednej gałęzi zrobić przewodnik a 2 boczne zamierzam na wiosnę wyciąć. Spróbuję coś z niej zrobić bo na razie wygląda pokracznie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anna_grreen 22:34, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
To jest to miejsce na wrzosy. Podobają mi się u Andrzeja z Ogrodu w mieście - ogrodzie. Może to jednak zły plan Piszcie. Rabata ma w plecach wschód z prawej strony południe . Jest raczej słoneczna. Będzie połączona z tą rabatą z lewej strony, która teraz jest zasłonięta płotkiem . Płotek na wiosnę pójdzie do tyłu, stanie przy tujach.

____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 22:38, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Rabata za płotkiem.
Latem wyglądała bardziej okazale
____________________
Anna Na zakręcie
Ogrogroch 12:10, 10 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 23
Nie tylko latem. Teraz tez wyglada swietnie. Dobrze dobralas kolory. Zmienilbym tylko kolejnosc posadzen roslin biorac pod uwage ich docelowa wielkosc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies