Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

BASIA8 13:22, 10 lis 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
anna_grreen napisał(a)
Nowa rabata po obsadzeniu. Jeszcze zostało trochę miejsca. Obsadzałam pod koniec września więc rośliny już w szacie jesiennej. Zobaczymy wiosną co z tego wyjdzie.
Jest tam jeszcze miejsce przed sosną. Myślałam o wrzosach, co sądzicie?


Pięknie wyszła nowa rabata wrzosy pod sosenka będą pasowały
Dużo pracy, ale efekt widoczny oj widoczny.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Anda 17:24, 10 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Bardzo ładnie wygląda nowa rabata. A co tam posadziłaś fajnego?

Przed sosną wrzosy pasują. W naturze też tak rosną Ile masz tam miejsca? Bo może pasowałyby tam pomiędzy wrzosy jeszcze jakieś mini-sosenki, kosodrzewiny. Do tego jakieś trawy, np. Deschampsia, Molinia. Jednak to chyba już za dużo na tą przestrzeń


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_grreen 22:07, 15 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Anda napisał(a)
Bardzo ładnie wygląda nowa rabata. A co tam posadziłaś fajnego?

Przed sosną wrzosy pasują. W naturze też tak rosną Ile masz tam miejsca? Bo może pasowałyby tam pomiędzy wrzosy jeszcze jakieś mini-sosenki, kosodrzewiny. Do tego jakieś trawy, np. Deschampsia, Molinia. Jednak to chyba już za dużo na tą przestrzeń



Anda mam tam, patrząc od tyłu 2 laurowiśnie, przed nimi 7 krzewów piwonii i 10 rozplenic. Przed sosną nie ma tak dużo miejsca, jest to pasek około 1,5 metra szeroki i 1 metr głęboki, w stronę sosny. Myślałam tylko, że może jeszcze pomiędzy rozplenicami zmieszczę rozchodniki. Po prawej stronie rabaty jest bukszpan a pod nim od tyłu hosty. Przed bukszpanem na wiosnę mam zamiar posadzić trawy - hakonki, tylko nie wiem jakiej odmiany.
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies