Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

anbu 20:12, 17 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam się i ja
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 12:55, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, jestem.

Przeczytałam wątek i dużo słusznych uwag już padło.

Masz piękne, dojrzałe rośliny, które już robią Ci ogród. Trzeba tylko uporządkować linie, wprowadzić trochę kwitnących krzewów i bylin, a będzie prawdziwa eksplozja

Miejsce wybrane na rabatę bardzo dobre, ten pomysł, który omówiliście z Mariuszem będzie świetnie wyglądał.

A teraz złe wieści. Żeby wpisać te wszystkie (a przynajmniej większość) roślin w rabaty, trzeba będzie porządnie pogłówkować. A do tego konieczne jest zrobienie planu. Bez porządnego planu to ja w ogóle nie umiem, no nie wiadomo wtedy, gdzie ile miejsca jest. No i nie ma na czym rysować.

Polecam Ci wątek Margerytki "ogród w remoncie". Miała podobną sytuację jak Ty: ładny, dojrzały ogród, który nie do końca spełniał jej oczekiwania. Ostatecznie Asia zdecydowała się zrobić totalną rewolucję (co oczywiście nie znaczy, że u Ciebie też będzie konieczna). Ale dobrze podejrzeć, jak Asia robiła plan, zdjęcia, żeby był solidny materiał poglądowy do omawiania na forum. Chyba od 60-70 strony zaczyna się planowanie.

Tutaj jest przykład jak profesjonalna projektantka wykorzystała stare nasadzenia przy rewitalizacji ogrodu
A tutaj jest krótki post instruktażowy.

Myślę, że te dwa linki wystarczająco pokazują, dlaczego zrobienie planu jest konieczne, a nie jest tylko moją fanaberią
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_grreen 19:46, 18 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
margi napisał(a)
Pozdrawiam Cię Aniu w planowaniu nie pomogę sama mam z tym problem,ale będę kibicować


Pozdrawiam Gosiu. Witam na moim wątku. Kibicuj proszę, każdy odzew jest mile widziany
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 19:52, 18 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
anbu napisał(a)
Witam się i ja


Witam Aniu. Masz piękny ogród, dużo pracy w niego włożyłaś. Podziwiam za dociekliwość, skupienie na otrzymywanych uwagach i umiejętność ich świetnego wykorzystania. Podpowiadaj proszę
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 20:04, 18 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
makadamia napisał(a)
Aniu, jestem.

Przeczytałam wątek i dużo słusznych uwag już padło.

Masz piękne, dojrzałe rośliny, które już robią Ci ogród. Trzeba tylko uporządkować linie, wprowadzić trochę kwitnących krzewów i bylin, a będzie prawdziwa eksplozja

Miejsce wybrane na rabatę bardzo dobre, ten pomysł, który omówiliście z Mariuszem będzie świetnie wyglądał.

A teraz złe wieści. Żeby wpisać te wszystkie (a przynajmniej większość) roślin w rabaty, trzeba będzie porządnie pogłówkować. A do tego konieczne jest zrobienie planu. Bez porządnego planu to ja w ogóle nie umiem, no nie wiadomo wtedy, gdzie ile miejsca jest. No i nie ma na czym rysować.

Polecam Ci wątek Margerytki "ogród w remoncie". Miała podobną sytuację jak Ty: ładny, dojrzały ogród, który nie do końca spełniał jej oczekiwania. Ostatecznie Asia zdecydowała się zrobić totalną rewolucję (co oczywiście nie znaczy, że u Ciebie też będzie konieczna). Ale dobrze podejrzeć, jak Asia robiła plan, zdjęcia, żeby był solidny materiał poglądowy do omawiania na forum. Chyba od 60-70 strony zaczyna się planowanie.

Tutaj jest przykład jak profesjonalna projektantka wykorzystała stare nasadzenia przy rewitalizacji ogrodu
A tutaj jest krótki post instruktażowy.

Myślę, że te dwa linki wystarczająco pokazują, dlaczego zrobienie planu jest konieczne, a nie jest tylko moją fanaberią


Asiu z podmiejskiego ogródka dziękuję za ten wpis. Tego mi trzeba. Też myślę , że muszę to wszystko rozrysować w jakiejś odpowiedniej skali. Dotychczas tak nie planowałam ale zachwyciły mnie rabaty oglądane na ogrodowisku. Śledzę wątki , które mi poleciłaś, zrobię plan tego co jest i co myślę że chciałabym zrobić. Pozdrawiam serdecznie i polecam się Twej uwadze
____________________
Anna Na zakręcie
inka74 10:29, 26 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Tak bym tuje skróciła. Nie bój się cięcia


Masz ładną bazę roślinną. Warto ją wykorzystać. Na spokojnie i z planem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MariuszG 22:42, 19 cze 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Heej! Co słychać w ogrodzie? wszak pełnia sezonu. Wrzuć jakieś zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 20:05, 18 lip 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Witam po przerwie. W ogrodzie trochę się zmieniło, powstawiam trochę zdjęć z tego okresu.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 20:07, 18 lip 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Wiosna
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 20:09, 18 lip 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies