Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 23:00, 27 kwi 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
asik001 napisał(a)


Co ile od siebie masz posadzoną Patriot? Jest piękna

Witam Fajnie "świeci" wieczorem tymi białymi obwódkami. Sadziłam je jak były średniej wielkości, miały po kilka kiełków, w odległości może ok.30 cm.

To jest zdjęcie w trakcie tworzenia tej rabaty w 2017 roku, zaraz po postawieniu ogrodzenia,sama zobacz, może być min. 30 cm.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Kokesz 14:03, 02 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Właśnie zrobiłam listę Twoich host, paproci i różnych leśnych zestawień
Będę kombinować u siebie, mam 4 rabaty z wielkimi świerkami do zagospodarowania.
Wczoraj prawie skończyłam brukowaną ścieżkę z kamieni polnych, ja układałam, eM dowoził z pola rowerem Wypatrzyłam na naszych "łąkach i polach" stare belki z rozbiórki, muszę je jakoś przytachać na ogród i wykorzystać
Podobają mi się takie podniesione rabaty ale jeszcze nie wiem, jak je ładnie zrobić.

Masz fajny stoliczek, możesz zdradzić, gdzie kupiłaś?
Aha i napisz proszę gdzie kupujesz hosty
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AnnaMS 11:46, 23 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Reniu Przepraszam, ale teraz rzadko bywam na forum.
Cieszę się, że mogę troszkę pomóc w urządzaniu ogrodu, oglądałam Twoje zmagania, idziesz jak burza
Jeżeli czegoś potrzebuję do ogródka, jak np. stolika, to wpisuję w wyszukiwarkę "stolik metalowy" i oglądam i patrzę gdzie taniej Nie pamiętam już gdzie go kupowałam i za ile, ale pewnie nie był drogi bo produkcji chiń... Nóżki wkręcane, zakończone ostro do wbijania, stanie na każdej nierównej powierzchni - ziemia, żwir, oprócz betonu, wiadomo, tylko na prostej pow.
Hosty kupuję przez internet, wolne od chorób, ale młode 1-2 kłowe z in vitro, już gdzieś pisałam o tym. Wyślę Ci wiadomość.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
sylwia_slomc... 12:42, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81889
Macham
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaMS 13:13, 23 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj kochana
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Yenna 12:50, 24 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 555
Aniu, przeczytałam cały Twój wątek. Masz przepiękny leśny ogród, będę zaglądać.

Dwa pytania mam
1) Co to za kwiat/roślina?


2) Hoja rośnie Ci na dworze? Czy to inna, podobna roślina?
____________________
Marta z Vengerbergu
AnnaMS 12:05, 25 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Marto To bardzo miłe że przeczytałaś cały mój wątek, dzięki takim ludziom jak Ty wiem, że moja 'dokumentacja' ma jakiś sens Dzięki za "przepiękny"
Odpowiadam na pytania:
1. Orlik biały - zasiał się w paprociach, a że ziemia gliniasta i ciężka to jest dość niski
2. Kalina, prawdopodobnie Burkwooda 'Conoy', zimozielona o mocnym przyjemnym zapachu.

Postaram się później wrzucić fotki z pnączami i betonowym ogrodzeniem.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 12:47, 25 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Mariposa napisał(a)


A cóż to za śliczny kompaktowy powojnik? On jest taki niski, czy po prostu jeszcze młody? Śliczne ma kwiaty


Elu, znalazłam nazwę tego powojnika, to Clematis 'Innocent Blush' Z uwagi na stanowisko w jakim przyszło mu rosnąć, czyli mało słońca - bo za budynkiem i pod jarzębiną jest jaśniutki, prawie że biały Rośnie na rozpiętych 2 pionowych linkach stalowych na każdym boku nogi pergoli i jest gęsty, ma dużo pędów i dlatego wygląda na kompaktowy


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:25, 25 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Kwiecień - zimny i ogród nieciekawy



____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:26, 25 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies