Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

Joku 18:46, 05 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
W jakim wieku masz świdośliwę? Duża urosła? Jeżeli jest już większa to czy rzuca mocny cień? Pytam bo mój ogródek malutki, trzymam w donicy kilka lat i się zastanawiam: sadzić czy nie sadzić . Owoce ma smaczne więc moje wahanie ma dla mnie sens .

Czyli remont zbliża się do celu. Pozostały istotne detale .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AnnaMS 20:37, 05 kwi 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Jolu, większość owocaków sadziłam wczesną wiosną w zeszłym roku, świdośliwę chyba też, posadziłam dwie razem ponieważ jedną zamówiłam przez internet i dostałam malutki patyczek, drugą zamówiłam u ogrodnika i ta już była troszkę większa i miała już rozwidlenia, i co się okazało ... ten patyczek dogonił wysokością ten drugi krzewik, tak je już razem zostawię. To są drzewa raczej takie ażurowe, w zależności od odmiany mają różny pokrój, moja będzie prawdopodobnie bardziej kolumnowa, a inne źródła podają, że kulista i bądź tu mądry .... Ma mieć duże i słodkie owoce .... Ta odmiana to 'Northline'.

Sadź , sadek mój też malutki, zawsze można przyciąć
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Joku 20:57, 05 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Moja w donicy bodajże 3. sezon. W zeszłym miała trochę owoców, dobre były. Dałam jej do ziemi pałeczki nawozowe z osmocote, może i ten sezon przetrwa. No, uparłam się na nią . Aż się boję skoro twoja tak ruszyła .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zawitka 08:22, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
No tak jak wlazłam do Twego ogrodu to wyleżć nie mogę tak prosto mówiąc. Pytanie mam odnośnie kul srebrnych czy one sa z tych cięzszych czy z lżejszych .Kupiłam te lżejsze i nie wiem czy nie będa mi fruwać po ogrodzie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kokesz 09:34, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hej Aniu zawitałam do Ciebie przypadkiem i już zostaję
Jestem co prawda na początku czytania ale już widzę, że Twój ogród bardzo mi się podoba
Tworzę akurat malutki leśny kącik i będę czerpać od Ciebie trochę inspiracji i podpytywać o rośliny
Na razie poszukuję paproci i innych roślin, pasujących do leśnych klimatów
Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo chętnie bym zobaczyła Twój ogród na żywo
Pozdrawiam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
asik001 12:10, 16 kwi 2021

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 17
AnnaMS napisał(a)
i jeszcze troszkę

'Patriot'




Co ile od siebie masz posadzoną Patriot? Jest piękna
Kokesz 21:45, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
AnnaMS napisał(a)



Aniu, co to za roślinki między hostami, nie wyglądają mi na bukszpany?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
zawitka 08:53, 24 kwi 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
A Asi nie ma -----zapodziała nam się Wracaj !!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AnnaMS 22:35, 27 kwi 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Jestem, już jestem

zawitka napisał(a)
No tak jak wlazłam do Twego ogrodu to wyleżć nie mogę tak prosto mówiąc. Pytanie mam odnośnie kul srebrnych czy one sa z tych cięzszych czy z lżejszych .Kupiłam te lżejsze i nie wiem czy nie będa mi fruwać po ogrodzie.

Zapraszam kule są średniej wagi, raczej z tych lżejszych, ale one są na pręcie wkręcanym.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 22:47, 27 kwi 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Kokesz napisał(a)
Hej Aniu zawitałam do Ciebie przypadkiem i już zostaję
Jestem co prawda na początku czytania ale już widzę, że Twój ogród bardzo mi się podoba
Tworzę akurat malutki leśny kącik i będę czerpać od Ciebie trochę inspiracji i podpytywać o rośliny
Na razie poszukuję paproci i innych roślin, pasujących do leśnych klimatów
Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo chętnie bym zobaczyła Twój ogród na żywo
Pozdrawiam


Witaj Renato zaglądaj, podglądaj, pytaj U mnie nic ciekawego nie ma, nie mogę mieć roślin z tzw. wyższej półki bo mi nie chcą rosnąć, a jak już rosną to albo ślimale wpierniczą, albo po zimie nie wyjdą ...
Ogród na żywo by Cię pewnie zaskoczył, bo na zdjęciach wydaję się większy niż jest w rzeczywistości, no i na fotkach ciut lepiej wygląda

Te roślinki między hostami na pierwszym planie to bukszpany przed strzyżeniem.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies