Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 23:23, 11 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Troszkę wiosny:
- Hosta Frosted Jade

- i jej falbanki

- Hosta Sagae
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:27, 11 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 23:48, 11 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Piękne masz te hosty, Aniu. Widać miejsce im służy. U mnie dopiero zaczynają rozwijać liście.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 23:51, 11 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
marba napisał(a)
Piękne masz te hosty, Aniu. Widać miejsce im służy. U mnie dopiero zaczynają rozwijać liście.

Basiu, pokazałam tylko te rozwinięte, sporo mam jeszcze w kłach
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 23:56, 11 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dzięki za pocieszenie, Aniu. Bo już myślałam, że nie dość o nie dbam.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 00:07, 12 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
marba napisał(a)
Dzięki za pocieszenie, Aniu. Bo już myślałam, że nie dość o nie dbam.

Basiu, Ty byś zaniedbała ? Powiem Ci że mam miejsca gdzie hosty mi zanikają, każda inna, myślę je wykopać, dać świeżej ziemi i posadzić jeszcze raz tylko że nowe, odmiany sprawdzone które już mam ale po kilka sztuk jednakowych, jeżeli i to nie pomoże to rabatę zasypię kamieniami
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 00:40, 12 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198

Śliczne hosty Aniu ,fajna ta falbankowa
Mi coś nie wyszła jeszcze taka ciemna paprotka ,ciekawe czy jeszcze jest szansa że się pokaże ,czy też znikła?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 07:05, 12 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
AnnaMS napisał(a)

Róże rosły w bardzo lekkim półcieniu więc długo utrzymywały kwitnienie, podsypywałam je nawozem do róż długo działającym i pryskałam od mszycy i czarnej plamistości jak się tylko pojawiła, czyli nic specjalnego nie robiłam, kupiłam je w 2012 roku w dobrej szkółce.
Jak były młode to pięknie kwitły, miały dobre warunki, dużo światła, w tym roku pożegnałam się z nimi, były mocno już zdrewniałe i miały cieniutkie pędy bo to miejsce jest już zacienione przez brzozy.
Właśnie zastanawiam się co w ich miejsce posadzić, myślałam o jasnych jeżówkach bo akurat one dobrze tu rosną plus trawy, ale czy trawa poradzi sobie w takim miejscu ? Muszę się dobrze zastanowić bo mam już dosyć kopania.
Z tyłu na pewno będą hortki, potem ten jasnozielony dąb w miejscu jałowca obsadzony paprociami i na koniec znowu hortki które już tam rosną czwarty rok

Moje róże tak średnio rosną te róże. Może też źle na nie wpływają sosny sąsiada na granicy działki.
Na trawach się nie znam.
Jezowki kocham i Hortki też.
Na pewno zrobisz ładnie. No widzę że wszędzie ładnie odbierasz rosliny.
Hosty pięknie się rozwijają.
Dobrej niedzieli
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 11:42, 12 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anabuko1 napisał(a)

Moje róże tak średnio rosną te róże. Może też źle na nie wpływają sosny sąsiada na granicy działki.
Na trawach się nie znam.
Jezowki kocham i Hortki też.
Na pewno zrobisz ładnie. No widzę że wszędzie ładnie odbierasz rosliny.
Hosty pięknie się rozwijają.
Dobrej niedzieli

Jeżeli róże mają słońce to sosna raczej nie powinna wpłynąć na ich kwitnienie, chyba że ma dość długie korzenie, trudno powiedzieć, moje: Augusta Luisa i Aquarell rosną prawie pod koroną sosny i mają się jeszcze dobrze - te w żółtych trawach na zdjęciu, piszę 'jeszcze' bo sadzone były w 2013 roku więc troszkę latek już mają, a może to zależy od gatunku ? Na różach zbyt się nie znam, zostało mi kilka sztuk, dosadzać raczej nie będę, w grę wchodzi tylko wymiana tych co pozostały
Pytanie czy zrobię ładnie ? Trudno jest poprawiać stare rabaty, lepiej chyba posadzić wszystko od nowa ... Muszę się wkomponować w pozostałe roślinki co proste w tym wypadku nie jest - cień, mały wybór materiału, mam to co mam i muszę coś z tym zrobić Dobrej niedzieli
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 12:04, 12 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)

Śliczne hosty Aniu ,fajna ta falbankowa
Mi coś nie wyszła jeszcze taka ciemna paprotka ,ciekawe czy jeszcze jest szansa że się pokaże ,czy też znikła?

Dzięki Aniu falbanki takie wyraźne pojawiły się dopiero w tym roku a sadzona była w 2014 roku, musiała najpierw dojrzeć żeby pokazać swoje piękno Z tymi paprociami bywa różnie, ja swoją przygodę z nimi zaczęłam dość późno, będzie jakiś trzeci rok więc za bardzo się na nich nie znam, boję się też sadzić wysmakowane odmiany bo mogą właśnie po zimie zniknąć, ale na szczęście moje dają radę przezimować może dlatego że nie są jakieś wyszukane, kupuję to co oferują sklepy i szkółki lubelskie a wybór zbyt duży nie jest, poczekaj jeszcze troszkę albo delikatnie obejrzyj może coś ją podgryzło, a ta paproć ma liście zimozielone, w jakim są stanie ? jeżeli są zielone to może jeszcze ruszy
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies