Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 13:20, 03 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj na razie siedzę w domu bo zimno, ciągnie do ogrodu ale święto ... może troszkę wyjdę oby nie padało bo jest już mokro
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 15:07, 03 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AnnaMS napisał(a)



Te słupki z białej cegły dodają ogrodowi dużo uroku. Bluszcz oplatający pień drzew też wygląda super.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 23:35, 04 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dzięki Basiu, słupki z oświetleniem są z białej cegły - silki ponieważ ogrodzenie - czyli murek i słupki - też są z silki, tylko już tego nie widać a bluszcz na Antonówce ... już nie pamiętam kiedy był posadzony, gdzieś 2010-2012r. rośnie dość powoli ale to akurat dobrze
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:51, 04 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Szykują się zmiany na trzech rabatach, 1- różano-jeżówkowa przy pergoli wejściowej, po dzisiejszym dniu została tylko obwódka z bukszpanu, wyleciał też stary jałowiec bo dostał rdzy gruszkowej, 2- przy lewym boku rabata trójkątna, całkowicie oczyszczona, dość mocno przerzedziły się tujki okrągłe żółte i jałowiec niski i 3- w ogrodzie z dwoma klonami, z 11 jeżówek przezimowały cztery sztuki, z 2 hortek Bombshell(a kiedyś z 3) została jedna cała i 1/2 drugiej, coś u mnie nie chcą rosnąć, przemarzają czy coś ... To dopiero początek
Jutro będą fotki.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 18:46, 05 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
1- pierwsza rabata różana przy pergoli, po trzech latach dosadziłam jeżówki. Zaraz za nią jest druga rabata z jałowcem obsadzona po bokach paprociami, a od strony drogi trzema hortensjami.
Tak wyglądała w 2015r.



To tylko ich część, usunęłam je bo były już mizerne. Urosły brzozy i jałowiec, z czasem wytworzył się cień i róże wyciągały się do słońca.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaWB 20:20, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jestem i ja bardzo się cieszę, że wreszcie założyłaś wątek masz piękny, dojrzały ogród z historią Przeczytałam wszystko od początku
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
AnnaMS 20:29, 05 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
-jałowiec zdrowy i zaatakowany przez rdzę gruszkową - galaretowata maź była też na gałązkach w postaci małych nacieków

-widok ogólny rabaty przed przeróbką /stare zdjęcie, aktualnego widoku z jałowcem nie mam/

-widok ogólny rabaty po oczyszczeniu, do przycięcia jeszcze bukszpan ...


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 20:40, 05 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaWB napisał(a)
Jestem i ja bardzo się cieszę, że wreszcie założyłaś wątek masz piękny, dojrzały ogród z historią Przeczytałam wszystko od początku
Serdecznie pozdrawiam

Dziękuję Kasiu za pochwały , przeczytałaś wszystko Ja przeczytałam całą Twoją pierwszą część ale drugą tak na szybciora jest tego trochę Warto, jest u Ciebie co podziwiać
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
ewsyg 21:13, 06 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Aniu. Bardzo miłe chwile spędziłam w Twoim ogrodzie, który jest zachwycający. Lubię dojrzałe ogrody, takie z nutka tajemniczości. Hosty masz imponujące.
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 21:18, 06 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
AnnaMS napisał(a)
1- pierwsza rabata różana przy pergoli, po trzech latach dosadziłam jeżówki. Zaraz za nią jest druga rabata z jałowcem obsadzona po bokach paprociami, a od strony drogi trzema hortensjami.
Tak wyglądała w 2015r.



To tylko ich część, usunęłam je bo były już mizerne. Urosły brzozy i jałowiec, z czasem wytworzył się cień i róże wyciągały się do słońca.

Cudne widoki.
Oficie kwitną.
Masz na to jakieś sposób ??
nie chorują ci róże ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies