Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

KasiaLangier 13:30, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
AnnaMS napisał(a)
Piątkowe nabytki :
- Krwiściąg, Sanguisorba 'Little Angel'
- Driakiew purpurowa, Scabiosa atropurpurea 'Chile Black'
- Hosta o czerwonych nakrapianych łodyżkach liściowych
- Rudbekia owłosiona, Rudbeckia hirta 'Cherry Brandy' /prawdopodobnie/
Cecha wspólna tych bylin to: coś pururowo-czerwono-czekoladowego



Pięknie u Ciebie i super zakupy, gdzie takie cuda można kupić,w szkółce? czy internetowo ? Jestem zachwycona krwiściągami ..śliczne rabatki zrobiłaś. Oczka zazdroszczę, a ptaszek uroczy, też takiego chcę
Widzę, że też masz różową anabelkę, ale Twoja jest już dorosła i jak ładnie prosto się trzyma.
Bardzo podobają mi się te różowe zawilce, jaka to odmiana?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 14:21, 16 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Kasiu więc tak: roślinki kupowane w szkółkach, każda w innej ... trudno jest coś znaleźć ciekawego w większej ilości w jednym miejscu :-\ Krwiściąga dużego nie mieli. Oczko malutkie, ale jest ptaszek z naszej giełdy, pozostałe też wraz z poidełkiem
Różowa Anabelka była sadzona w 2014r. kupiona przez internet, rośnie pod klonem między tujami, z przodu żywopłocik z bukszpanu aby ładnie wyglądała, także warunków dogodnych nie ma, same korzenie, na dodatek w tym roku bez nawozu rośnie, tak jak pozostałe hortki
Zawilce kupione bez nazwy ...
Dziękuję, fajnie że Ci się podoba Zapraszam, niebawem coś jeszcze wstawię
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaLangier 15:12, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
AnnaMS napisał(a)
Kasiu więc tak: roślinki kupowane w szkółkach, każda w innej ... trudno jest coś znaleźć ciekawego w większej ilości w jednym miejscu :-\ Krwiściąga dużego nie mieli. Oczko malutkie, ale jest ptaszek z naszej giełdy, pozostałe też wraz z poidełkiem
Różowa Anabelka była sadzona w 2014r. kupiona przez internet, rośnie pod klonem między tujami, z przodu żywopłocik z bukszpanu aby ładnie wyglądała, także warunków dogodnych nie ma, same korzenie, na dodatek w tym roku bez nawozu rośnie, tak jak pozostałe hortki
Zawilce kupione bez nazwy ...
Dziękuję, fajnie że Ci się podoba Zapraszam, niebawem coś jeszcze wstawię


Wiesz, że Anabelki to twardziele, wiele nie potrzebują do szczęścia oprócz wody.. i za to je lubię
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 15:46, 16 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaLangier napisał(a)


Wiesz, że Anabelki to twardziele, wiele nie potrzebują do szczęścia oprócz wody.. i za to je lubię

Też je lubię, tylko szkoda że ulewa białe kładzie ... różowe się jakoś trzymają
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Kojak 08:27, 17 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Aniu wpadłem z rewizytą , a tu takie zmiany od mojej ostatniej wizyty icognito i sympatyczne spotkanie. Roślinki super. Pozxdrawiam
____________________
TomekSosnowe zacisze
AnnaMS 08:38, 17 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Kojak napisał(a)
Aniu wpadłem z rewizytą , a tu takie zmiany od mojej ostatniej wizyty icognito i sympatyczne spotkanie. Roślinki super. Pozxdrawiam

Dziękuję Tomku
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 09:20, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
AnnaMS napisał(a)

Ja też mogę je oglądać bez przerwy (muszę ? ) bo oprócz jeszcze paproci to w sumie nic ciekawego nie mam kwiatuchów kolorowych u mnie jak na lekarstwo ...
Właśnie poluję na tego 'olbrzyma' ale jakoś go nie widzę ...

Nic ciekawego...ni grzesz dziwczyno!!
Same piękności u ciebie Aniu sa.
Kolorych zawsze się zdąży uzupełnić.
Jak gdzieś tego olbrzyma upolujesz to daj znać , gdzie jest
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margarete 09:36, 17 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaMS napisał(a)
Piątkowe nabytki :
- Krwiściąg, Sanguisorba 'Little Angel'
- Driakiew purpurowa, Scabiosa atropurpurea 'Chile Black'
- Hosta o czerwonych nakrapianych łodyżkach liściowych
- Rudbekia owłosiona, Rudbeckia hirta 'Cherry Brandy' /prawdopodobnie/
Cecha wspólna tych bylin to: coś pururowo-czerwono-czekoladowego



Aniu to na tym zdjeciu zasugerowałam sie innymi twoimi zakupami a kwitnące w tle ciemnobordowe kule więłam za czosnek główkowaty, który ma podobny kształt i kolor.
Teraz jak patrze to widze że jest inny, na pierwszy rzut oka tak myslałam

Mój czosnek gowkowaty rośnie od lat w trawce- selserii heufleriana i zawsze wygladał cudnie. Takie bordow0-filoetowe kulki wśród pieknej sztywnej i niewysokiej ciemnozielonej trawki. W tym sezonie leży na trawniku i trwaka selseria też leży, zamiast stac. Mimo podlewania od spodu każda kepa zżółknieta - od góry jest ok, zielona ale generalnie ten fragment rabaty wygląda paskudnie przez to że sie to wszystko pokłada. Chyba z tej suszy, bo liliowce u mnie nawet jak nie kwitły obficie to pieknie stały im zielone liście a teraz też pokładaja sie.....brak wody od Bozi, podlewanie tego nie zastąpi niestety.
Wczoraj mimo zapowiezi ani kropelki nie spadło choć chmurzyło sie, wiało, zanosiło sie na deszcz.....i nic.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaMS 11:46, 17 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Margarete napisał(a)


Aniu to na tym zdjeciu zasugerowałam sie innymi twoimi zakupami a kwitnące w tle ciemnobordowe kule więłam za czosnek główkowaty, który ma podobny kształt i kolor.
Teraz jak patrze to widze że jest inny, na pierwszy rzut oka tak myslałam

Mój czosnek gowkowaty rośnie od lat w trawce- selserii heufleriana i zawsze wygladał cudnie. Takie bordow0-filoetowe kulki wśród pieknej sztywnej i niewysokiej ciemnozielonej trawki. W tym sezonie leży na trawniku i trwaka selseria też leży, zamiast stac. Mimo podlewania od spodu każda kepa zżółknieta - od góry jest ok, zielona ale generalnie ten fragment rabaty wygląda paskudnie przez to że sie to wszystko pokłada. Chyba z tej suszy, bo liliowce u mnie nawet jak nie kwitły obficie to pieknie stały im zielone liście a teraz też pokładaja sie.....brak wody od Bozi, podlewanie tego nie zastąpi niestety.
Wczoraj mimo zapowiezi ani kropelki nie spadło choć chmurzyło sie, wiało, zanosiło sie na deszcz.....i nic.

A widzisz, to Driakiew purpurowa a nie czosnek pomyślę o czosnkach bo są piękne aby im pogoda służyła ... U nas pada co jakiś czas, ale pod drzewami sucho ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 11:51, 17 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anabuko1 napisał(a)

Nic ciekawego...ni grzesz dziwczyno!!
Same piękności u ciebie Aniu sa.
Kolorych zawsze się zdąży uzupełnić.
Jak gdzieś tego olbrzyma upolujesz to daj znać , gdzie jest

Wiesz, liście to nie wszystko Ciężko kwiaty radzą sobie w półcieniu a co mówić w cieniu, nawet bodziszek mi wybujał ten odmianowy ... może coś ciekawego znajdę do moich warunków ale to trzeba czasu.
Dam znać, oczywiście
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies