Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 22:10, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaBawaria napisał(a)
Cudowny widok z sypialni

Dziękuję Kasiu Niebawem wpadnę do Ciebie na tą kawę, zobaczyć Twój piękny ogród i cudownego słodziaka
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 22:26, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Ziółka się suszą - cykoria podróżnik, krwawnik, wrotycz, kwiat mięty, dzika marchew, kalina, jarzębina, głóg, dzika róża, orzech włoski, słoneczniczek, jeżówka, marchew, pietruszka, pszenica ... liść hosty ... dzikie trawy



a w sobotę drobny zakup poczyniłam był tylko jeden :-\

____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 22:33, 18 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AnnaMS napisał(a)

Witaj Basiu Zawsze coś wyłapiesz ciekawego swoim bystrym okiem Dziękuję że do mnie zaglądasz, ja dawno u Ciebie nie byłam ... Dzisiaj wpadnę wieczorkiem

Aniu, ostatnio rzadziej bywam na forum, pochłonął mnie nawał obowiązków, ale wieczorem albo w nocy staram się przynajmniej zajrzeć do zaprzyjaźnionych wątków, choć na pisanie często brakuje czasu, albo sił. Do mnie oczywiście zapraszam, ale ostatnio ogród jest odsunięty na drugi plan i niewiele się w nim ciekawego dzieje. A u Ciebie jak zwykle pięknie, latem zazdroszczę Ci tylu cienistych zakątków.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
paradas 07:22, 19 sie 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ta trawka na rabacie pomarańczowo-żółtej to hakonka złota? O nią pytała anabuko1? Też chciałem zapytać i mieć pewność
Ciemne rudbekie są super, nie są jakieś mega wysokie?
Ale ten deszcz dodaje uroku tej ogromnej, ciemnozielonej funkii.
Piękne kwiaty Anabelki, ja kupiłem strasznie małe sadzonki wiosną. Mam nadzieję że w następnym roku doczekam się kwitnienia.
KasiaBawaria 08:04, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
AnnaMS napisał(a)

Dziękuję Kasiu Niebawem wpadnę do Ciebie na tą kawę, zobaczyć Twój piękny ogród i cudownego słodziaka


Eddie na pewno sie ucieszy i ja rowniez
____________________
Zapraszam na kawe
AnnaMS 08:53, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
marba napisał(a)

Aniu, ostatnio rzadziej bywam na forum, pochłonął mnie nawał obowiązków, ale wieczorem albo w nocy staram się przynajmniej zajrzeć do zaprzyjaźnionych wątków, choć na pisanie często brakuje czasu, albo sił. Do mnie oczywiście zapraszam, ale ostatnio ogród jest odsunięty na drugi plan i niewiele się w nim ciekawego dzieje. A u Ciebie jak zwykle pięknie, latem zazdroszczę Ci tylu cienistych zakątków.

Basiu, Twój ogród kwitnie, rośnie, ma swój styl, jest niesamowity, można spacerować po nim i spacerować i to jest piękne a u mnie nie pospacerujesz ... a Ty nie zazdraszczaj cienia tylko sadź drzewka Pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 10:23, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
paradas napisał(a)
Ta trawka na rabacie pomarańczowo-żółtej to hakonka złota? O nią pytała anabuko1? Też chciałem zapytać i mieć pewność
Ciemne rudbekie są super, nie są jakieś mega wysokie?
Ale ten deszcz dodaje uroku tej ogromnej, ciemnozielonej funkii.
Piękne kwiaty Anabelki, ja kupiłem strasznie małe sadzonki wiosną. Mam nadzieję że w następnym roku doczekam się kwitnienia.

Witaj Damianie (mój synek ma tak na drugie) właśnie, o którą trawkę pytała Ania? z pierwszego zdjęcia zacytowanego - to hakonka złota - tak odpowiedziałam i dodałam zdjęcie z nią, a jeżeli chodziło Ani o pierwsze zdjęcie z nowego postu to jest Turzyca zwisła 'Carex Pendula', jej krótką historię napisałam na str.62 z g.23.54 Niestety, aż tak "zielonych rąk" nie mam i po rozsadzeniu chyba się nie przyjęła ... zżółkła :-\
Tak, te rudbekie są niskie, takie kupiłam w szkółce, jeżeli przezimują powinny być wyższe Szkółkarze czymś podlewają niektóre kwiaty aby były niższe i zwarte, taką też dostałam jeżówkę 'Julię', niziutka i zwarta, posadzona jest na tej rabacie żółto-pomarańczowej.
Hosta o której wspomniałeś to 'Olympic Silver Medal' zdjęcia nie są robione zaraz po deszczu czy w deszcz, tylko ona ma takie błyszczące liście, aparat może troszkę potęguje to błyszczenie
Hortki szybko rosną, powinna zakwitnąć
Damianie, Ty miałeś swój wątek ? czy mi się wydaje, nie masz podpisu zielonego ...
Pozdrawiam, dzięki że zaglądasz
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
paradas 11:01, 19 sie 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Chodziło mi o te malutkie ździebełka trawy przy ogrodzeniu. Jestem ciekawy efektu jak podrosną.
Dziękuję za nazwę odmiany hosty, myślałem że to zasługa deszczu a tu niespodzianka
Czy ona ma liście na "nóżce"?
Wątek jest zamknięty, kiedyś wrócę do prowadzenia zielonego pamiętnika
Dominika11 11:25, 19 sie 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Przepieknie oczu nie można oderwać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Margarete 15:13, 19 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czy tą wielką kępę hakonechloe złotej to masz w słoncu Aniu czy w pólcieniu. Mam hakonechloew aureola macra od kilku lat w lekkim półcieniu niedaleko wielkiego oerkuowca i co roku po zimie odżywa ale słabo przybiera na wielkość kepy, mam zwykłe zielone ( nie pamietam nazwy) w wiekszym cieniu pod świerkiem i porażka,kledwo po zimie wylazło z ziemi , wiec też nie dobre miejsce. Teraz kupiłam 2 sztuki Beni Kaze - tego co rudzieje czy czerwienieja na jesien i zastanawiam sie gdzie ję posadzic żebym za jakis czas mogła cieszyc sie fajnymi , ozdobnymi kępami.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies