Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

Violka 10:37, 18 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115

Jaki masz piękny zakątek, marzą mi się takie miejsca w moim ogrodzie Ale potrzeba czasu, żeby wszystko tak urosło.
____________________
Viola Ogród leśny na polu
AnnaMS 11:06, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaLangier napisał(a)
Bardzo bujnie wszystko u Ciebie rośnie, śliczny, nastrojowy masz ogród Co do bluszczu, to też mam podsadzone nim hortensje i zastanawiam się, czy nie "wypija" im za dużo wody ? a walka z nim jak się rozrośnie jest wcale niełatwa..

Dzięki Kasiu Tak, ten zwykły bluszcz dość szybko rośnie i trzeba panować nad jego pędami i albo prowadzić wzdłuż roślin albo ciąć każdego roku, a ten mój bluszczyk to jest taka miniaturka, rośnie bardzo wolno i wszystkie pędy prowadzone są wzdłuż rabaty, na dodatek rośnie w takim korytku z ułożonych kamieni Jego pędy nie włażą w hortensje
Mam trzy hortki w zwykłym bluszczu i dają radę, na wiosnę tylko staram się pędy hedery rozluźnić wokół krzaków, robię wolną przestrzeń i tyle. Korzonki bluszcza są raczej krótkie i dużej krzywdy roślinom nie powinny wyrządzić, trzeba pilnować aby na nią po prostu nie wlazły
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 11:13, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Violka napisał(a)

Jaki masz piękny zakątek, marzą mi się takie miejsca w moim ogrodzie Ale potrzeba czasu, żeby wszystko tak urosło.

Dzięki Violu, czas szybko mija, już masz piękne rabatki, drzewka szybko urosną
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 11:29, 18 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AnnaMS napisał(a)



Aniu, bardzo ładny ten bluszcz, ma tak fajnie pokarbowane liście, szczególnie ładnie prezentuje się na tle kamieni, zmiękcza ich kontury.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 11:45, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
marba napisał(a)

Aniu, bardzo ładny ten bluszcz, ma tak fajnie pokarbowane liście, szczególnie ładnie prezentuje się na tle kamieni, zmiękcza ich kontury.

Witaj Basiu Zawsze coś wyłapiesz ciekawego swoim bystrym okiem Dziękuję że do mnie zaglądasz, ja dawno u Ciebie nie byłam ... Dzisiaj wpadnę wieczorkiem
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
greg66 20:26, 18 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
rabatka żółto pomarańczowa już prezentuje się ładnie a jak się rozrośnie...
ciemna rudbekia jest w dechę
ciekawa kompozycja funkii z berberysami trzeba zapamiętać.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
basia3012 21:08, 18 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
AnnaMS napisał(a)




Aniu, jak mi się takie ogrody podobają. Takie zacienione drzewami, z bujną roślinnością, z tajemniczymi zakątkami. Cudnie po prostu. Obejrzałam dosyć sporo, zacytowałabym jako ulubione większość zdjęć z Twojego ogrodu ale może chociaż te 4 jako szczególnie urocze. Bardzo pięknie masz Aniu. Pozazdrościć.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
KasiaBawaria 21:26, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Cudowny widok z sypialni
____________________
Zapraszam na kawe
AnnaMS 21:45, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
greg66 napisał(a)
rabatka żółto pomarańczowa już prezentuje się ładnie a jak się rozrośnie...
ciemna rudbekia jest w dechę
ciekawa kompozycja funkii z berberysami trzeba zapamiętać.

Greg dzięki, oby jeżówki się rozrosły, bo u mnie to dość cienko rosną, muszę pomyśleć o witaminkach dla nich na przyszłą wiosnę
Berberysy są super do różnych kompozycji, teraz jest tak dużo odmian - małe, duże, szerokie, wąskie, bordowe, czerwone, brązowe, cytrynowe, w maziaje ... jak ktoś ma duży ogród to może z nimi poszaleć Jedno mnie martwi, słyszałam że trawy łapią od nich rdzę
Rudbekie fakt, są nawet ładne, tylko niech przezimują ... czarno to widzę, zdania są podzielone ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 22:05, 18 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
basia3012 napisał(a)


Aniu, jak mi się takie ogrody podobają. Takie zacienione drzewami, z bujną roślinnością, z tajemniczymi zakątkami. Cudnie po prostu. Obejrzałam dosyć sporo, zacytowałabym jako ulubione większość zdjęć z Twojego ogrodu ale może chociaż te 4 jako szczególnie urocze. Bardzo pięknie masz Aniu. Pozazdrościć.
Pozdrawiam.

Basiu, to bardzo miłe co piszesz dziękuję wiesz, to tylko zdjęcia, rzeczywistość jest trochę brutalniejsza po tej suszy ... najlepiej zdjęcia wychodzą bliżej wieczora gdy słońce skryje się za domem wtedy tworzy się fajny klimat, można troszkę czarować aparatem telefonicznym ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies