Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Sadzimy cebulki kwiatowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzimy cebulki kwiatowe

siostra9 07:46, 10 lut 2017

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
W szafce kuchennej, to tak pewnie tam będzie ze 20-23 stopnie
Pod artykułem o sadzeniu cebulek jesienią
____________________
Sylwia.
Gardenarium 12:35, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie ma szans na zakwitnięcie po potrzebne jest schłodzenie. Ale wysadź po mrozach, albo teraz do doniczek z ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siostra9 09:11, 13 lut 2017

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
Dziękuję - zrobię jak mówisz
____________________
Sylwia.
niki50 12:07, 16 mar 2017

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 37
Witam,
rośliny cebulowe pomału budzą się do życia i wychodzą pięknie z ziemi - nawozicie je teraz żeby lepiej kwitły?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Gardenarium 20:41, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba posypać rabaty nawozem wieloskładnikowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yellowrose84 11:49, 28 mar 2017

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Witam

W tym roku dość pózno posadzilam rośliny cebulowe, bo okolo końca listopada.
Stan obecny jest taki, że krokusy, tulipany i hiacynty pięknie rośną, ale przebiśniegi, narcyzy, żonkile wydały jedynie liscie, albo wogole ich nie ma. . Wygląda to jak trawa ozdobna, czy jeśli nie w tym roku to w przyszłym coś z nich jeszcze będzie ??
MariuszG 21:40, 28 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Przebiśniegi słabo rosną w kolejnym roku po posadzeniu i w ogóle mało się ich przyjmuje (jeśli były sadzone cebulki kupione w sklepie jesienią). Jeśli już wyjdą to w przyszłym roku będą rosnąć jak należy . Przebiśniegi najlepiej dzielić i sadzić tuż po kwitnieniu (wtedy ponoć mamy pewność, że się przyjmą). Narcyzy i żonkile mogły jeszcze nie wyjść. Możliwe, że w przyszłym roku będzie ich więcej i będą ładniejsze. Ale możliwe, że wcale ich za rok nie zobaczysz . U mnie od kilku lat pojawia się mucha narcyzowa i cebule są dekoracją na jeden sezon. Poza tym moje narcyzy wychodzą z ziemi i kwitną bardzo późno.

Mój Galanthus plenus sadzony zeszłej jesieni z cebulek w torebce


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Yellowrose84 00:15, 30 mar 2017

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Dziekuję za odpowiedz, szkoda, że z tymi przebiśniegami tak cięzko. Zawsze podobały mi się i sporo ich nasadziłam, a tu ani jednego.
MariuszG 19:59, 30 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Nie zniechęcaj się moje z Biedronki z zeszłego roku dopiero wychodzą i to niestety 20-30% tego co sadziłem. Carol Klein w Gardeners World pisała, że raczej należy unikać kupowania jesienią cebulek przebiśniegów i szachownic kostkowatych.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Marcin89 09:48, 25 mar 2018


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2302
Witajcie Jaka może być przyczyna spowolnionego wzrostu lub zahamowania wzrostu narcyzów?

Roślina przyniesiona po zimie z zewnątrz do mieszkania. Ma wilgotne podłoże i światło. Temperatura około 21 stopni. Po przyniesieniu jakby ruszył wzrost, a teraz prawie nic nie przyrasta.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies