Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Sadzimy cebulki kwiatowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzimy cebulki kwiatowe

Ewa_w_ogrodzie 15:15, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Mam pytanie do cebulek kwiatowych, czy te małe cebulki które rodzą się przy głównej nadają się do posadzenia, czy będą z nich ładne nowe rośliny czy jakieś marne? Odrywać je od cebulki matki czy może sadzić tak jak wykopałam?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Sebek 10:20, 10 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli dobrze widzę to są to szafirki - w ich przypadku te male cebulki powinny kiedyś wydać kwiaty - możesz je oddzielić i posadzić między tymi dużymi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa_w_ogrodzie 19:16, 10 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Sebek napisał(a)
Jeśli dobrze widzę to są to szafirki - w ich przypadku te male cebulki powinny kiedyś wydać kwiaty - możesz je oddzielić i posadzić między tymi dużymi


Dzięki niezłe masz oko to szafirki, a zdjęcie nie najlepszej jakości. Oprócz szafirków mam tam też bardzo podobne cebulki tylko jakby większe i bielsze (dostałam od znajomej, myślałam że szafirki), ale wiosną wyrosły liście podobne do szafirków tylko krótsze i bardziej sztywne, a dopiero po jakimś czasie łodyga z kwiatem z której nie zakwitał jeden ale kilka małych białych dzwoneczków. Nie wiem co to.
Dziękuję za odpowiedź.
A jak to wygląda z mieczykami bo też rodzą mi się takie małe cebulki. A szczerze mówiąc kwiaty są mało urodziwe a łodygi wiotkie.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Sebek 07:22, 25 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może to były snieżniki?

A mieczyki dość szybko się rozmnażają, zakwitna na pewno Jednak u mnie duża cebula wydawała boczne podobnej wielkości, te tycie wyrzucałem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa_w_ogrodzie 13:38, 26 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Bingo, sprawdziłam zdjęcia na internecie, to śnieżnik. Dziękuję
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Mille 19:26, 11 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Otrzymałam dziś paczkę z cebulkami tulipanów i wśród nich był m.in. takie:

Ponieważ nie znam się na cebulkach, powiedzcie mi proszę czy takie uszkodzenia wierzchołka to norma, czy powinnam zareklamować cebulki(większość z tego opakowania tak wygląda)?


PS: czy to prawda, że skoro cebulka ma widoczną na zdjęciu małą cebulkę potomną, to oznacza że dostałam takie, które już kwitły, a powinnam dostać te potomne? Zasugerowano mi, że taka cebulka może obumrzeć, ale już sama nie wiem jak to jest.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gardenarium 20:27, 11 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie się to nie całkiem podoba Powinna mieć czubek żywotny, zdrowy, spiczasty, a nie zgniły czy zasuszony. No i łuska prawie całkiem odpadła.

Wg mnie reklamuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 10:58, 23 wrz 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Mam pytanie czy cebulki frezji mozna tak jak tulipany posadzic w ogrodzie czy sadzic w donicy i trzymac w domu?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Sebek 14:40, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz do gruntu, ale na przełomie kwietnia i maja, także wtedy kiedy tulipany już kwitną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
joa 13:46, 22 lis 2014

Dołączył: 22 lis 2014
Posty: 23
Witam wszystkich

Jest końcówka listopada, pogoda nadal dopisuje ja jednak mam malutki problem(ik). Otrzymałam właśnie w prezencie cebule tulipanów, hiacyntów, krokusów - z czego bardzo się cieszę. Jednak mają one już 1-2 cm pędy, a krokusy nawet większe. Czy mogę prosić o radę, co z nimi zrobić aby ich nie unicestwić? Sadzić czy nie i jeśli sadzić to jak?
Miło by było zobaczyć śliczne kolorowe łebki na wiosnę na rabatkach

Dziękuję za wszystkie rady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies