Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Sadzimy cebulki kwiatowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzimy cebulki kwiatowe

kryniafu 14:44, 11 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
A ja na ostatnim kiermaszu kupiłam cebule białych narcyzów i tulipanów. Mam nadzieję, że będą naprawdę białe. Narcyzy olbrzymy, jakaś nowa odmiana. Wiosną się okaże co będzie naprawdę.





____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
anula_wn 15:59, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
wielgachne te cebule !

a ja (na razie) posadziłam 70 cebul krokusów (w zeszłym roku podobnie) i troszkę hiacyntów. Mam jeszcze w ziemi tulipany (białe i żółte) oraz mix żonkili. No i szafirki , których też chcę dokupić !jeszcze będę sadzić

No ja nie zabezpieczam cebul, sadzę w ziemię. Na razie nic mi ich nie podgryza, więc z lenistwa tego nie robię.... a powinno się ?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 19:01, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aniu - zabezpieczy to przed chorobami grzybowymi, ale na gryzonie nie działa - trzeba w koszykach sadzić.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 20:22, 11 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wczoraj widziałam w Castoramie bardzo fajne cebule tulipanów. Wielgachne i bardzo dobre jakościowo.
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
anula_wn 20:39, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no właśnie...a mi się nie chce w tych koszykach...... więc wsadzam w ziemię od razu ;/
____________________
anula mój mały raj na ziemi
an_tre 20:47, 11 wrz 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Sadziłam w koszach i bez, i stwierdzam, że lepiej bez koszy prosto do gruntu. Ubytki zawsze będą a jaka ich przyczyna to bez znaczenia, przynajmniej dla mnie.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Bea 20:53, 11 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Sadzenie w koszykach jest o tyle wygodne, że łatwo można je wyjąć, a potem ewentualnie przenieść w inne miejsce. Nie zawsze można znaleźć w ogrodzie miejsce na koszyk lub kiedy wsadza się cebule między inne rośliny i jest miało miesca. W tamtym roku sadziłam cebulki hiacyntów do małych doniczek, a te do ziemi. Było to o tyle wygodne, że można je na wiosnę przenieść do domu i mieć trochę wiosny.
____________________
Beata W miniformacie
Pwl 20:57, 11 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja kiedyś sadziłem w koszykach i uważam że lepiej jest postawić na naturę. Nie wiem czy
akurat koszyk był przyczyną ale jeśli jedna cebula dostała grzyba i zaczęła gnić to błyskawicznie
się to przeniosło na pozostałe i cały koszyk był wypełniony bagnem, cebulki powtykane byle gdzie
zawsze na wiosnę się pokazywały i rosły bez zarzutu. Ps. Krysiu, wielgachne te cebule, będą z nich
wielkie kwiaty na wiosnę. nawet chciałbym już jesień i zimę.. a potem wiosnę
____________________
paweł
Gardenarium 16:27, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pwl napisał(a)
a jak z zabezpieczeniem cebulek? wiem że się moczy ale
darowałem sobie to w tym roku... można np. czymś podlać?


Topsinem, Funabenem, moczymy:

bulwy mieczyków - 1 godzinę. karpy dalii i cebule tulipanów- 30 minut.

Podlanie nie da takich efektów jak moczenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:31, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam do wsadzenia krokusy - jednak łączka w trawniku.
Narcyzy i tulipany białe w drodze - przyjadą niedługo bo zamówione.

No i chyba w donicy wannie zrobię spektakl cebulowy

tulipany z kwiatami jak róże


Krokusy



Narcyzy





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies