Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Sadzimy cebulki kwiatowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzimy cebulki kwiatowe

monteverde 21:55, 23 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja bym je wsadziła do doniczek , bo sadzenie tych cebul to IV - V w domu potrzymasz a potem z doniczkami możesz do ogrodu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:59, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania dobrze radzi, bo jak będą przymrozki to Ci mróz załatwi te młode pędy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 22:01, 23 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Celinka napisał(a)
No to ja też proszę o pomoc...
Byłam dzisiaj w markecie B. i kupiłam zestawy cebul - Irys Blue magic oraz mieczyk abisyński. Problem w tym, że one już mają centymetrowe pędy. Danusiu! Co z nimi zrobić?! Do ziemi, do doniczki?
Wysadzam do dużych donic i po przymrozkach do gruntu -są niezimujące w naszym klimacie,należy je wykopywać.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Celinka 00:03, 24 mar 2012

Dołączył: 28 lut 2012
Posty: 15
Bardzo dziękuję za rady.
Dodam jeszcze, że kupiłam również coś ciekawego i różowego -Nerina Bowdenii. Jeśli zakwitnie, jak obrazek sugeruje, będzie się pięknie prezentować obok fioletowych irysów.
Swoją drogą nie spodziewałam się, że w takim sklepie znajdę ciekawe cebule i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Widziałam również spora kolekcję nasion w cenie poniżej złotówki.
kwiatholandii 07:09, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Kupiłam w lutym szafirki i hiacynty. Były w domu. Po przekwitnięciu wystawiłam je na taras 2 tygodnie temu w tych doniczkach. Kiedy mogę przesadzić je do gruntu?. Czy zostawić zieloną część, czy czekać aż uschnie? Proszę o poradę
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 12:57, 01 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli u Ciebie nie ma ataku zimy to zakop je do ziemi - nawet w tych doniczkach, bo będzie Ci potem łatwiej je wykopać. I niech same zachną - nie pomagaj im
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 16:35, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję Sebku za szybką odpowiedź.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Tinka 19:53, 03 kwi 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Ja kupiłam dużo cebulek róznych kwiatów.Posadziłam je do doniczek,a one wypuściły juz spore liście.W związku z tym,że pierwszy raz mam do czynienia z cebulkami proszę o radę kiedy je posadzić do gruntu.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Sebek 21:12, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na razie wkop z donicami jeśli chcesz je mieć w gruncie. Jeśli mają być w donicach to po przekwitnięciu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:46, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posdaziłaś żeby były w ładnych donicach?
Postaw je na tarasie, niech sobie zakwitną, a potem schowaj w niewidoczne miejsce i niech sobie zaschną. Podlewaj bardzo umierkowanie. Potem wyjmij z doniczek i posadź we wrześniu-październiku do gruntu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies