Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Sadzimy cebulki kwiatowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzimy cebulki kwiatowe

madlen 20:13, 09 kwi 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Jak widać na zdjęciach, najgłębiej są tulipany, nieco płyciej hiacynty a najpłyciej krokusy.




i wyszło mi takie cóś


duduś
Moje piętrowe nasadzenia :tan :heja ;:63
















a pózniej to wyglądało tak


duduś


Uploaded with ImageShack.us









Sebek 22:31, 09 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Takie przechodzenie w jednej rośliny w drugą jest fajne - zwłaszcza u cebulowych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 22:33, 09 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Fajnie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
kwiatholandii 08:21, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję za pomoc. Zrobię jak Danusia radzi.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
vesper 15:45, 22 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Witajcie,
przygotowuję się w tym roku do mojego debiutu, jeżeli chodzi o sadzenie cebulowych. Planuję wysadzić je na rabacie, na której po ich przekwitnięciu chciałabym posadzić różne byliny.
I teraz mam do Was pytanie, czy po przekwitnięciu cebulek wykopać je (wczesnym latem), czy zostawić w gruncie i posadzić nad cebulami byliny?
Zupełnie nie wiem, jak się to powinno robić
____________________
Ogródek vesper
Sebek 14:55, 24 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie ma nic lepszego jak przysłonięcie cebulowych po kwitnieniu bylinami, które idealnie je zamaskują. Jednak nie sadź nad cebulami tylko obok - w szczelinach

Jednak zależy jakie to cebulowe, bo jak hiacynty i tulipany to powinno się je wykopywać. Ja w tym roku tego nie zrobiłem i zobaczę na wiosnę czy jest to konieczne czy nie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
vesper 21:24, 24 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Sebku, dzięki za odzew. Chciałabym wsadzić szafirki, tulipany tarda i krokusy.
Pytałam o późniejsze sadzenie bylin, bo gdy cebulowe wyrosną gęsto, grupami, to w szczelinach mało miejsca zostanie Bałabym się, że kopiąc dołek pod bylinę cebulki wykopię. Ale będę próbować, najpierw zobaczymy, czy coś mi z cebulek wyrośnie

A masz możesz jakieś fotki z takiej akcji sadzenia bylin po przekwitnięciu cebulowych?
____________________
Ogródek vesper
Sebek 14:49, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie mam Ostatnio sadziłem przywrotniki i wyskakiwały mi cebulki krokusów. Od razu dawałem je z powrotem do ziemi. Nawet jak coś wykopiesz to się im nic nie stanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:16, 11 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzenie cebulek w koszykach

Richie napisał(a)


Jeszcze dosadziłem cebulki tulipanów a częściowo wymieniłowie na nowe



wyjmowanie koszyków ze starymi cebulami





i już nowe





w podłużnych koszykach powtarzam ten sam kolor na zmianę z okrągłymi w których są różne kolory

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 15:46, 23 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Kochani....widzę, że wsadzacie już....?
Ja się łamię, czy nie zrobić tego w październiku....jesień się zapowiada i ciepła i słonaczna i boję się, że puszczą za dużo do zimy, Na razie mam czosnki i szafirki ale mam zamiar kupić jeszcze krokusy, hiacynty i tulipany....

Kiedy zamierzacie sadzić?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies