Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

anna_g 21:36, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Adela napisał(a)
Bardzo podoba się mi Twój cienisty zakątek
Paproci jeszcze nie mam. W pierwszej kolejności zafunduję sobie brunerę, bo od dawna mnie kusi.


Elu, dziękuję bardzo brunnery sobie nie funduj tylko jeśli odpowiada Ci "Looking Glass" to powiedz a ja chętnie Ci odstąpię część i obiecuję, że rozrośnie się bardzo szybko Jutro albo pojutrze ją obfocę i Ci pokażę jak wygląda teraz u mnie. Trochę jednak ma ona za sucho mimo podlewania - chociaż nie podlewam tej rabaty codziennie ani za często nawet, a paprocie lubią mokro. Brunera mi trochę podsycha ale jak będziesz ją podlewać to powinno być spoko. Pięknie kwitnie i długo a nawet jak przekwitnie to łodyżki ją zdobią.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 21:38, 09 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
anna_g napisał(a)


Iza - dziękuję bardzo. Wiesz właśnie się zastanawiam czy tego derenia podciąć dołem czy zostawić taki "krzaczor". Jeszcze nie zdecydowałam, ale się waham. Jak myślisz?

Hosty i paprocie bardzo lubię i ogólnie te cieniolubne rośliny. Taki leśny klimat - dla mnie jest uspokajający

Dla Ciebie moja fasolka


pokaze Ci jutro moje drzewko to bedziesz miala material do przemyslen

fasolka mniam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anna_g 21:51, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
greg66 napisał(a)
Witaj Aniu
No ja szybciej Twój wątek (przynajmniej z czeresnią ) przejrzałem (bo jeszcze mało stron) ale już mi sie podoba a szczególnie ciekawe paprocie (u mnie wszystkie uschły dziś żona pościnała je za jakiś czas odrosną) no i róże, które oglądam u innych bo u mnie na razie w powijakach.
Pozdrawiam słonecznie


No faktycznie Greg trochę łatwiej Ci było ogarnąć mój wątek niż mnie Twój
Fajnie, że zaglądnąłeś i zapraszam częściej Twój wątek jest wyjątkowy - ogromnie mi się podoba Twoje wplatanie poezji między rośliny Na pewno będę zaglądać.

Ja również lubię paprocie - ale zdecydowanie nie należy do tych które lubię pióropusznik strusi kiedym mieliśmy i dziad zarósłby cały ogród
W wątku Zbyszka z Borów Tucholskich (prawie) kilka lat temu zakochałam się w wietlicach japońskich. Nabyłam trzy sztuki (hahaha, wiem, niewiele) pierwszą była odmiana Metallicum i jakieś dwie inne których nazwy niestety wypadły mi z głowy. Jest jeszcze narecznica. Też ją lubię bardzo.
Twoje na pewno odrosną
Pozdrawiam

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:51, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Basilikum napisał(a)

pokaze Ci jutro moje drzewko to bedziesz miala material do przemyslen

fasolka mniam


Jeśli możesz Iza to jak najbardziej mi pokaż - wklej tu u mnie fotkę Dzięki.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:35, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dziękuję wszystkim odwiedzającym. Miło mi jest Was tu gościć.

Nie mam za wiele zdjęć ogrodu póki co - a nawet bardzo mało Pojutrze za to mam urlop i porobię fotki jeszcze jednej rabaty, która w tym roku pojawiła się w ogrodzie - stworzona w całości przeze mnie. W tym roku - więc jest świeżynką, i pewnie jeszcze nie raz będzie przerabiana może coś doradzicie.
Natenczas pozdrawiam wieczornie.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 20:48, 11 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Adela - Elu
Brunnera Looking Glass wygląda tak. Trochę widać, że susza Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia jak kwitnie


Szybko się rozrasta. Ja ją lubię
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 20:57, 11 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzisiaj pokażę kolejną moją rabatę - tegoroczną.
Było tak - jeszcze w zeszłym roku - osobiście ja muszę powiedzieć, że lubiłam ten zakątek choć pewnie był do przeróbki. Jednak niezależna ode mnie decyzja zapadła, że większość drzew zostanie wycięta (częściowo przez sąsiedztwo gdyż sobie zażyczyli aby igły z sosny nie wpadały im do ogrodu).


Miała tam zostać zasiana tylko trawa... (!!!!) sami rozumiecie, że nie mogłam do tego dopuścić i tak udało mi się "uszczknąć" kolejny kawałeczek ogrodu na własne "pomysły".
Zatem było tak - jesień 2018
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 20:58, 11 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321


a potem tak:
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 20:59, 11 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Aniu przepraszam zapomnialam komu ta fotke obiecalam

fotka z lutego, tu go fajnie wiadac


Poszukam jeszcze innych ale wlasnie usapiam na siedzaco wiec lepiej bedzie jak to sie w lozku stanie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anna_g 21:03, 11 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
i teraz tak trochę wyjaśnienia - pewnie część z Was od razu pomyśli, że ta rabata jest trochę bezsensowna (tak ją zresztą nazywam) i nie będzie miała racji bytu na dłuższą metę jak drzewa się rozrosną. Wiem, i mam już plan, ale zrealizuję go małymi kroczkami, znienacka i z zaskoczenia Ogólnie chcę cały ten kawałek zagospodarować a nie tylko metr pod płotem. Co sądzicie?
Na razie jednak zrobiłam coś takiego - i ja się z tego bardzo cieszę

jakiś czas temu - może początek czerwca?


____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies