Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

anna_g 15:02, 13 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jeszcze takie zapytanie - pierwszy raz miałam czosnek ozdobny w ogrodzie - i po przekwitnięciu i zaschnięciu kwiatów dałam je do wazonu. Dzisiaj wytrzepałam z nich ziarenka. Czy te ziarenka to... no właśnie... zostawić? wysiać? wyrzucić? Coś z nich może być czy to raczej do wywalenia? Zupełnie się nie znam na czosnku

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 16:58, 13 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Fajnie, ze popadalo rosliny troche odetchna i my ogrodnicy tez.
Na czosnku sie nie znam ale mysle, ze to troche dlugo moze potrwac zanim z nasinka bedzie kwitnaca cebulka.

Nowa rabatka juz calkiem fajnie wyglada
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
danuta_szwajcer 17:49, 13 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Oj przeslij go do mnie plisss, no wszedzie pada a nas mija Ale masz piękne hortensje, Aniu chcesz hortensje bukietową chyba to jest Magical Candle bo musze ja wysadzic bo nie daje rady w te susze i żal mi jej by się zmarnowała.
Szkoda, że ta brzoza Ci coś choruje, moze faktycznie jej miejsce nie pasuje albo wiesz.... komuś się ne podobała, coś może w tym jest
A te cynie/ nasiona/ uratowałaś którąś? MOje biedule tez jakos marnie rosna ale cos chyba z nich będzie. Mam nadzieje, że teraz częsciej tu będe bo wiesz głowę miałam zajętą zmartwieniami a tych jakoś w tym roku mi nie brakuje,no i planuj tu cos a życie i tak pisze swoje, sama wiesz..... cieszmy się chwilą Buzka
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Ewa777 19:33, 13 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Aniu, widzę, że masz nowy wątek i ogród pięknie pod tą czereśnią

Dużo masz róż i to bardzo ładne A hortensja ogrodowa ma prześliczny kolor
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Urszulla 21:58, 13 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Wrzuć nasionka na rabatę, może coś z nich będzie. Ale ja raczej bardzo bym na to nie liczyła. Trzeba kupować cebulki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 23:13, 13 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anna_g napisał(a)
I fotki z dzisiaj:


Aniu, ale Twój wątek nabrał tempa! Trudno nadążyć
Brunerę obejrzałam - ładna
Zaciekawiła mnie również ta krzewinka na zdjęciu, bo nie znam jej a ładnie się prezentuje.
Deszcz u Ciebie popadał? U mnie też
Spokojnej nocy
____________________
Ela - Moja ostoja
KasiaBawaria 09:09, 14 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anna_g napisał(a)





No slodka jest Wierze, ze ciezko fotke zrobic, pewnie wiecznie w ruchu jest

Uwielbiam rosliny po deszczu.
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 12:51, 14 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Iza bardzo się cieszę, że u nas popadało. Miałam nadzieję(bo tak zapowiadali), że jeszcze dzisiaj też deszcz spadnie ale póki co nie. Nasionka czosnku jednak... wywaliłam

Ewa cieszę się, że wpadłaś. Zapraszam jak najczęściej. Twój ogród bardzo lubię oglądać. Róż nie mamy dużo - wiesz jak to jest na zdjęciach ale może kiedyś będzie więcej. Hortensja w tym roku jest b. ładna - parę lat temu uratowałam ją z działu ogrodniczego pewnego marketu gdzie już dogorywała. To jest jedyna jaką mam w ogrodzie teraz - ale sadzonki już się robią

Ula nasiona wrzuciłam... do kosza Jednak jak coś to sobie kupię kilka cebul aż takim pasjonatem czosnków to nie jestem

Elu mówisz, że wątek ma tempo ? hahahaha dziękuję. Ta roślinka na zdjęciu to szkarłatka amerykańska. Zeszłej jesieni dostałam taką małą bulwę od Danusi z Liliowo i kolorowo bo mi się u niej bardzo spodobała. Bulwę wsadziłam - wtedy jeszcze w "lesie" czyli tam gdzie teraz rośnie. Po chwili znikła a ja - przyznam o niej zapomniałam. Potem - przeryłam ziemię w tym miejscu, nałożyłam tekturę, przysypałam ziemią, ileś razy wiosną obkopywałam. I nagle patrzę a tu coś wychodzi przypomniałam sobie o szkarłatce I oto ona. Po kwitnieniu ma piękne owocniki. Ale jest cała trująca (nie dla ptaków) więc jeśli dzieci małe u Ciebie w ogrodzie bywają to - chyba nie bardzo

Kasiu ja też bardzo lubię rośliny po deszczu. A te fotki to nawet w deszczu robione były bo nie mogłam się oprzeć pozdrawiam



____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 12:56, 14 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
danuta_szwajcer napisał(a)
Oj przeslij go do mnie plisss, no wszedzie pada a nas mija Ale masz piękne hortensje, Aniu chcesz hortensje bukietową chyba to jest Magical Candle bo musze ja wysadzic bo nie daje rady w te susze i żal mi jej by się zmarnowała.
Szkoda, że ta brzoza Ci coś choruje, moze faktycznie jej miejsce nie pasuje albo wiesz.... komuś się ne podobała, coś może w tym jest
A te cynie/ nasiona/ uratowałaś którąś? MOje biedule tez jakos marnie rosna ale cos chyba z nich będzie. Mam nadzieje, że teraz częsciej tu będe bo wiesz głowę miałam zajętą zmartwieniami a tych jakoś w tym roku mi nie brakuje,no i planuj tu cos a życie i tak pisze swoje, sama wiesz..... cieszmy się chwilą Buzka


Danusia czy "mój" deszcz do Ciebie doszedł? Powinien, bo miało padać dzisiaj u nas ale nie pada to może jest u Ciebie?
Hortensję mam jedną jak już wcześniej pisałam - uratowaną kilka lat temu od śmierci w markecie.
Brzoza chyba nie choruje, ale tak jakby jej czegoś brakowało. Zdjęcia poniżej. Te liche gałązeczki przycięłam. Muszę się jednak mocno zastanowić co z nią zrobić bo to duże drzewo ma być i nie bardzo może tam zostać. Cynie niestety w jedną noc zeżały mi ślimaki WSZYSTKIE.
Wczoraj brzózka dostała skarpetę ;( zdjęcia nie najlepsze bo już ciemnawo się robiło.
Chciałabym wszystkie drzewa tam obsadzić czymś bo dalekosiężny plan jest taki żeby na tym kawałku w ogóle zlikwidować trawę. Ale to na pewno jeszcze nie teraz. Duża brzoza w zeszłym roku tak ścięta jeszcze nie odbiła... Ale żyje więc zobaczymy.
Nie wiem tylko czy pod magnolię coś podsadzać bo ona ma płytko korzenie. Co radzicie?
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 12:58, 14 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
No i fotki wspominanej brzózki:
Posianą trawę wczoraj chyba spłukało w większości.

całość teraz wygląda tak:
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies