Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

April 14:51, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
antracyt napisał(a)

Mikayla Miranda


Ta bardzo w moim klimacie Piękna.
Fajną też masz tą łączkę liliową. Pewnie sporo tam bzyków lata.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 15:57, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
antracyt napisał(a)
Z Elfe też porozmawiałam, że chociaż się nie chce zrobić pnąca, to kwiatami obsypana cudnie i wciąż zerkam z uśmiechem na tą kompozycję z penstemonem w tle.

Z dalszą perspektywą i Chopinami w tle też jej do twarzy

Chopinowi odrosły zdrowe listki i kwitnie coraz okazalej

Pomiędzy różami zaczynają maluchy, które albo się kurczą, albo nie są w stanie dogonić wzrostu róż



To raczej jest Elfe, The Pilgrim ma wyraźnie jaśniejsze brzegi i ciemniejsze płatki w środku.
Poza tym masz przepięknie A ta ozdoba ławeczki to jak się nazywa?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gruszka_na_w... 16:44, 23 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U Ciebie na rabatach już w pełni wakacyjne klimaty. Sielsko, wiejsko i anielsko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 17:19, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
Roocika napisał(a)
Zuziu u Ciebie jest tak radośnie kolorowo

Niektóre dalie to są tak skonstruowane i misterne, wyglądają czasami hmm jak stworzone przez człowieka a nie naturę.

Jest kolorowo i zielono też gdzieniegdzie dla kontrastu
Te wymyślne dalie to już ręka człowieka, chociaż bez udziału natury, to nic by z tego nie wyszło.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:39, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
April napisał(a)


Ta bardzo w moim klimacie Piękna.
Fajną też masz tą łączkę liliową. Pewnie sporo tam bzyków lata.

To Mikayla Miranda. Z jakiegoś powodu czasami więcej w niej fioletu lub bieli, zależności nie odkryłam.
Bzyków wszędzie mam pełno, czasami boję się w rabaty rękę włożyć. O dziwo najwięcej i najgłośniej jest na tym "chwaście". Może ktoś rozpoznaje co to? Wysiałam to kilka lat temu w jakiejś mieszance kwietnej (może przyjaznej zapylaczom?) i tak już zostało. Pozwalam się wysiewać w kontrolowany sposób, ma fajną formę, taką strukturalną, a do tego to prawdziwy paśnik dla trzmieli wszelakich. Najbardziej lubię te największe, kojarzą mi się z bombowcami. Wielkie, bardzo głośne i niezbyt skoordynowane w ruchu Coś mi świta, że to mogą być samice trzmieli ziemnych. Musze się kiedyś dokładniej zagłębić w temat


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:43, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
mirkaka napisał(a)


To raczej jest Elfe, The Pilgrim ma wyraźnie jaśniejsze brzegi i ciemniejsze płatki w środku.
Poza tym masz przepięknie A ta ozdoba ławeczki to jak się nazywa?

Ozdoba ławki to ORIENTA DJAMILA Tantau. Nówka sztuka, sadzona wiosną z gołym korzeniem. Moim zdaniem super sobie radzi jak na świeżaka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:44, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U Ciebie na rabatach już w pełni wakacyjne klimaty. Sielsko, wiejsko i anielsko.

Trawa to nawet jak z końcówki lata
Efekt sielsko-wiejski jak najbardziej zamierzony
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:49, 23 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no lato już u Pani w pełni- te kwitnące dalie mnie zadziwiły, moim jeszcze do tego baaardzo daleko
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:07, 24 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na moje oko ten chwast to bylica
Bardzo je lubię, mijam codziennie miejski trawnik, którego się nie kosi, dzięki czemu zamienił się w łąkę. I tak sobie myślę, że my ściągamy z różnych stron świata wyfikane rośliny, a całkiem możliwe, że te nasze przydrożne chwasty zachwycają ludzi stamtąd.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:54, 24 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
Kurcze, coś jakby podobna
Tylko, ta moja bylica różni się liśćmi i kwiatami od tej, która porasta nieużytki obok, ale trop jest dobry
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies