Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Ginger 19:32, 16 paź 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Wieloszko , a jakbyś pociągnęła pas M.Gracillimus-ów dokładnie w tej samej linii w ,której jest teraz. Byłoby tak trochę tajemniczo podczas wiatru wyłaniałyby się pnie brzózek ktore są posadzone na drugim planie , a pomiędzy brzózki tak jak pisałaś thuje Danica. Myślisz , że zbyt dużo thuji ??? hmmm mogłoby tak wyglądać na małych rabatach ale u Ciebie wydaje mi się że będzie super . I fajne piętra powstaną bo i brzozy i trawki takie są ruchliwe
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Madzenka 20:03, 16 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ojej ale dylematy... dereń ... miskant..... dereń..... miskant
Aga dla mnie variegatus a zebrinus jak widać to wsio ryba, bo ja kupuję oczami a nie nazwami

Moje bukszpany też lekko chore, ale bukszpanami tak jest jak nie urok to.....
Pryskanie i dadzą radę. A brązowienie to teraz nie zniknie mimo nawożenia, do ścięcia, nowe przyrosty dopiero zakryją ....

buziam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 20:10, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)


Z tyłu długi pas miskantów, a przed nim : brzoza - 2 derenie - brzoza -2 derenie - brzoza


Tak chyba fajnie by było, ale popatrz czy zmieszczą się tak derenie żeby zostało przestrzeni, żeby widać było tło z miskantów. Żeby nie wypełniły całej przestrzeni między brzozami.

One byłyby już między cisami, tak? Być może wystarczy 2 szt i 1 szt. dalej.

Kurcze, nie jestem pewna, czy nie za kolorowo, nie za dużo już z tym przodem, bogatym jednak. Bo do przodu w tej formie jesteś przywiązana?




Magnolio, muszę to jednak dokładniej przemyśleć, bo z jednej strony nie chcę żeby było za pstrokato, a z drugiej strony nie chcę żeby było surowo, minimalistycznie, no... tak w sam raz
A co do przodu w tej formie... hmmm... nie jestem do niego przywiązana. Wymyśliłam chyba z dwadzieścia wersji - ta wydaje mi się najbardziej optymalna... - kolorowa, ale nie pstrokata, z gatunkami które lubię i/lub mam do przesadzenia.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:12, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ginger napisał(a)
Wieloszko , a jakbyś pociągnęła pas M.Gracillimus-ów dokładnie w tej samej linii w ,której jest teraz. Byłoby tak trochę tajemniczo podczas wiatru wyłaniałyby się pnie brzózek ktore są posadzone na drugim planie , a pomiędzy brzózki tak jak pisałaś thuje Danica. Myślisz , że zbyt dużo thuji ??? hmmm mogłoby tak wyglądać na małych rabatach ale u Ciebie wydaje mi się że będzie super . I fajne piętra powstaną bo i brzozy i trawki takie są ruchliwe

Ginger, właśnie myślę nad tym od nowa... Zasiałyście zamęt w moim projekcie i w mojej głowie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:21, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)
Ojej ale dylematy... dereń ... miskant..... dereń..... miskant
Aga dla mnie variegatus a zebrinus jak widać to wsio ryba, bo ja kupuję oczami a nie nazwami

Moje bukszpany też lekko chore, ale bukszpanami tak jest jak nie urok to.....
Pryskanie i dadzą radę. A brązowienie to teraz nie zniknie mimo nawożenia, do ścięcia, nowe przyrosty dopiero zakryją ....

buziam

Marzenko, dzięki, że mnie pocieszasz, ale jak patrzę na zdjęcia Twojego ogrodu... ech u Ciebie wszystko bujne, a przebarwia się tylko to, co ma się przebarwiać... Ja wczoraj nawet nie mogłam zrobić żadnych zdjęć w ogrodzie, bo gdzie nie popatrzeć to coś, co wstyd pokazywać, żółknące bukszpany, prawie bezlistne hortensje, brązowe hakone... No mówię Ci, masakra Dlatego nikt mnie nie przekona do brązowo-rudych turzyc Mam dość takiego koloru, mimo braku turzyc
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 21:47, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może bukszpany brązowieją od niskich temperatur, albo za dużo wilgoci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 21:52, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gardenarium napisał(a)
Może bukszpany brązowieją od niskich temperatur, albo za dużo wilgoci.

No dokładnie tak Danusiu, wyglądają przed zimą jak po zimie Ale u mnie to raczej za dużo wilgoci... Dlatego w zeszłą sobotę zostały posadzone na nowo - w tym samym miejscu, ale w zupełnie nowej ziemi. Zobaczymy...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
JulkAd 17:46, 17 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Oj, Aga ale naprodukowałaś tych stron a jakie pomysły...fiu, fiu. Jak chcesz wiosną rewolucję przeprowadzić to czasu jeszcze trochę na zastanowienie masz. A może w międzyczasie Gosia z Kubusiowa cosik w puzzlach pokombinuje jak czas znajdzie? Wtedy szybciej podjęłabyś decyzję
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
bociek 19:05, 19 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Aga, co nowego... Jakos tak cichutko u Ciebie, pokaz troszke foteczek...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 23:01, 20 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja przczytałam u Danusi Twoja przygodę.. i się uśmiałam..... Czyli jak najłatwiej zostać celebrytą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies