Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 12:29, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
bdan napisał(a)


A Twoja ulubiona rabata to która?

Hmmm... najbardziej lubię kulki przy tarasie - rabata minimalistyczna i niepracochłonna Na innych - ciągle coś do zmiany, więc może kiedyś będą ulubione, jak będą skończone
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 12:33, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
A to mnie zastanawia - masz tak ładnie i mówisz że coś nieskończone??? Nie do pomyślenia...
____________________
Nonka Dogonić marzenia
bdan 12:52, 04 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Wieloszka napisał(a)

Hmmm... najbardziej lubię kulki przy tarasie - rabata minimalistyczna i niepracochłonna Na innych - ciągle coś do zmiany, więc może kiedyś będą ulubione, jak będą skończone



To taka "czysta" rabata.

Też mam dylematy czy do mojej frontowej rabaty stozkowo-kulkowej dosadzać jakieś roślinki / trawki, czy zostawić ją taką bardziej pustą.
Wieloszka 13:11, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
bdan napisał(a)



To taka "czysta" rabata.

Też mam dylematy czy do mojej frontowej rabaty stozkowo-kulkowej dosadzać jakieś roślinki / trawki, czy zostawić ją taką bardziej pustą.

Ja bym nie dosadzała
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Kasia73 13:50, 04 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Wieloszka napisał(a)

Kasia, ale gdzie??? Bo ja bukszpany kupowałam w kilku miejscach...


Zaprężyn
Wieloszka 14:07, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Kasia73 napisał(a)


Zaprężyn

Plantacja, znaczy się
Z kulkami u nich teraz kiepsko, bo krzaki powyciągały się w górę i lepsze są na żywopłociki, kostki. Trudniej z nich wyczarować kulkę. Ale możesz powiedzieć, żeby kopali bardziej kuliste, mniejsze.
Uwagi - zawsze mają przędziorka i miodówkę, więc pryśnij później (na miodówkę, bo na przędziorka w marcu za wcześnie).
A poza tym będzie Pani zadowolona
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 14:09, 04 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ognicho z liści dębowych? A nie lepiej do kompostu osobno i pod RH?

Oj raptusy, oj raptusy .

Rabata przy tarasie niech będzie jak jest - cudo. Bardzo oryginalna. Bijąca prostota.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wieloszka 14:16, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczelarnia napisał(a)
Ognicho z liści dębowych? A nie lepiej do kompostu osobno i pod RH?

Oj raptusy, oj raptusy .

Rabata przy tarasie niech będzie jak jest - cudo. Bardzo oryginalna. Bijąca prostota.

Pszczółko, ja nie mam czasu na "zwykły" kompost, a co dopiero taki extra dębowy
Raptusy - oj tak A liście dębowe może wkrótce nie będą moim RH potrzebne, bo może nie będzie RH... Przesadziłam je pod dęba dając ostatnią szansę. Z 6szt. połowa wygląda dobrze. Nie chce mi się już koło nich skakać i cuda wyprawiać. Nie lubią mnie widocznie Może jak przyłożę siekierkę do pnia, to "zmądrzeją"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Kasia73 17:38, 04 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Wieloszka napisał(a)

Plantacja, znaczy się
Z kulkami u nich teraz kiepsko, bo krzaki powyciągały się w górę i lepsze są na żywopłociki, kostki. Trudniej z nich wyczarować kulkę. Ale możesz powiedzieć, żeby kopali bardziej kuliste, mniejsze.
Uwagi - zawsze mają przędziorka i miodówkę, więc pryśnij później (na miodówkę, bo na przędziorka w marcu za wcześnie).
A poza tym będzie Pani zadowolona


Dziękuję Ty jak zawsze konkretnie, jesteś niezawodna prysnę więc czym trzeba.

PS.
Hasło że będzie Pani zadowolona na mnie źle działa jestem świeżo po budowie domu więc wiesz....wolę znać plusy i minusy.
Joaska 18:13, 04 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Wieloszka napisał(a)

Pszczółko, ja nie mam czasu na "zwykły" kompost, a co dopiero taki extra dębowy
Raptusy - oj tak A liście dębowe może wkrótce nie będą moim RH potrzebne, bo może nie będzie RH... Przesadziłam je pod dęba dając ostatnią szansę. Z 6szt. połowa wygląda dobrze. Nie chce mi się już koło nich skakać i cuda wyprawiać. Nie lubią mnie widocznie Może jak przyłożę siekierkę do pnia, to "zmądrzeją"

Czytam o kompoście z liści dębowych pod RH, ja mam ogromnego dęba, więc może skusze się i takie cudo zrobię, tylko po jakim czasie można taki kompost układać pod RH?? bo liście ebu chyba długo się rozkładają??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies