Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 09:04, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Hej Agnieszka. Zgłębiłam temat dużych drzew i zdecydowałam się na tulipanowca. To naprawdę piękne drzewo. I mam nadzieję, że będzie tam pasowało. A poza tym podobno szybko rośnie - a ja z tych niecierpliwych jestem

Tak, jest piękny Podoba mi się bardzo, ale mam już platana. Jak chcesz szybkiego efektu, kup największy okaz jaki znajdziesz (i na jaki wystarczy kasy)
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 09:12, 05 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Tak zamierzam zrobić, już nawet przeglądałam oferty w necie żeby zorientować się w cenie. Oczywiście wolałabym kupić go na miejscu, ale u nas w okolicy szkółek jak na lekarstwo, właściwie tylko w jednym miejscu mają konkretny towar.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 09:17, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Tak zamierzam zrobić, już nawet przeglądałam oferty w necie żeby zorientować się w cenie. Oczywiście wolałabym kupić go na miejscu, ale u nas w okolicy szkółek jak na lekarstwo, właściwie tylko w jednym miejscu mają konkretny towar.

Nie wiem, z jakiej jesteś okolicy, ale czasem warto popytać wśród osób na forum - mają różne namiary, coś podpowiedzą. Czasem warto też pojechać parę kilometrów dalej po ładną roślinę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 09:19, 05 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Masz rację, u mnie parę kilometrów dalej (tzn. ok. 80km) to już Warszawa, więc tam na pewno coś znajdę
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Mala_Mi 09:51, 05 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agnieszka.. ja wszystkie rh mordowałam po kolei... rabaty robiłam z wymianą ziemi na głębokość 80 cm i powierzchnia ileś metrów kwadratowych.. a i tak zdychały. Całą wielką łezkę na środku ogrodu mam tak porządnie zrobioną. Szkoda, że wtedy fotek nie robiłam.. Jak Bogdzia poradziła zrobić podwyższone rabaty, to rosną wszystkie jak należy.... i nie musiałam tyle zabiegów robić z ziemią... dołek na pół metra plus podniesiona rabata na 20 cm. Może też tak zrób.. i rh uratujesz.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Wieloszka 09:57, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Mala_Mi napisał(a)
Agnieszka.. ja wszystkie rh mordowałam po kolei... rabaty robiłam z wymianą ziemi na głębokość 80 cm i powierzchnia ileś metrów kwadratowych.. a i tak zdychały. Całą wielką łezkę na środku ogrodu mam tak porządnie zrobioną. Szkoda, że wtedy fotek nie robiłam.. Jak Bogdzia poradziła zrobić podwyższone rabaty, to rosną wszystkie jak należy.... i nie musiałam tyle zabiegów robić z ziemią... dołek na pół metra plus podniesiona rabata na 20 cm. Może też tak zrób.. i rh uratujesz.

Ania, ale sadziłaś je na podwyższeniu, bo miały za mokro? Bo u mnie pod dębem jest właśnie lekko na górce i sucho... Czy one po prostu lubią takie podwyższenia? Zrobię fotkę w sobotę i pokażę Bogdzi, bo mimo wszystko szkoda mi je wyciepać...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 10:03, 05 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Agnieszka, ja już zadziałałam. Zerknij, jak możesz, plisssss
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Zielona 10:05, 05 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Agnieszko, pytałaś o ambrowce z wieloma przewodnikami. W moim CO rok i dwa lata temu takie były. Wysokie i niskie. Wysokie /około 2-2,5m/ za 200-250zł i niskie /1-1,5m/ za 80zł. Nie wiem, jak będzie w tym roku, ale jeśli Twój pomysł będzie aktualny i nigdzie u Was nie znajdziesz, to daj znać. Gdybyś brała pod uwagę kupno drzew pod Poznaniem - zdam relacje z tegorocznego zaopatrzenia
Wieloszka 10:23, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Zielona napisał(a)
Agnieszko, pytałaś o ambrowce z wieloma przewodnikami. W moim CO rok i dwa lata temu takie były. Wysokie i niskie. Wysokie /około 2-2,5m/ za 200-250zł i niskie /1-1,5m/ za 80zł. Nie wiem, jak będzie w tym roku, ale jeśli Twój pomysł będzie aktualny i nigdzie u Was nie znajdziesz, to daj znać. Gdybyś brała pod uwagę kupno drzew pod Poznaniem - zdam relacje z tegorocznego zaopatrzenia

To jest super informacja! Dzięki Marta W takim razie teraz mam już 2 gatunki do wyboru - grujecznik i ambrowiec. Podoba mi się jeszcze dereń kousa ale lepiej wygląda samotnie niż w parze, no i bardziej kapryśny. Zgłoszę się po info z zaopatrzenia, jak u nas nie znajdę nic odpowiedniego
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
lojalna_ 10:39, 05 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jak o grujeczniku mowa to zaraz sie wtrace , tez bym chciała tylko mam z nim postwowy dylemat, ze chcialabym go w fotmie drzewa na pniu a widze wokól same krzewy . Nie wim czy musze go wiekszego szukac czy konkretna odmiane ... Liczyłam na szkołke w Goczalkowicach ze powiem o co mi chodzi i moze mi zamowia odpowiedni ale sama te wolalabym wiedziec na co zwracac uwage .....bo zielona jestem jeszzcze .......
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies