Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Borbetka 18:42, 21 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aga, wystartuję z cięciem trochę później, bo jesiennie zrobiłam to we wrześniu (ryzyk fizyk było) i mam fajnie uformowane jeszcze teraz, bez żadnych farfocli. Nie lubię takich wystających gałązek. Będę obserwować jak zaczną puszczać i wtedy przytnę. Myślę, że to będzie koniec kwietnia dopiero. W zeszłym roku wystartowałam już w marcu i to chyba było jeszcze jak były takie bure. One w zaczarowany sposób po podsypaniu nawozem i nadejściu wiosny robią się takie żywo zielone. Uwielbiam to. Ogród wtedy zaczyna tętnić. Mam więc w tym roku trochę czasu i zajęłam się cięciem traw, porządkowaniem rabat z żurawkami, szałwią i lawendą. Już mi niewiele zostało do roboty. Jak tylko ryzyko przymrozków minie, zabieram się za cięcie iglaków, które mi zostały w ogrodzie. Szukam też berberysa do kupienia na nową rabatę pod oknami i zastanawiam się nad kupnem nicieni na ślimaki. Ale czy to pomoże? Asia Wietrzyk mi doradziła, ale paczka droga trochę.
Idę poszukać u Ciebie tej aranżacji z drzewem, co u mnie pisałaś i tak w ogóle dziękuję Ci za nieocenione rady w tej sprawie. Dzisiaj już działałam i wiesz co ... chyba powoli będę kończyć z przesadzaniem starszych roślin. Siły już nie mam, ogromne bryły korzeniowe miały te berberysy, a są zaledwie 5-cio letnie.
____________________
borówcowy wizytowka
bleebla 22:07, 23 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Na 214 stronie w swoim wątku napisałam Ci o liriope
____________________
Aga - Mała eLeczka
siakowa 22:11, 23 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Madzenka napisał(a)


Dlaczego wcześnie? Od połowy marca z powodzeniem można sadzić? A ja kupię w donicy

Ale przeca one lisci nie beda jeszcze mialy...jak wybierac kupowac drzewa bez lisci?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mala_Mi 22:33, 23 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Berberysy chyba mozesz juz przesadzić. .. a w marcu na pewno.
Do Wojslawic pojade jeszcze nie raz. .. piekne są.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 23:11, 23 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Już wiem dlaczego uźyłaś Catane a ńie Promanal !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 00:21, 24 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agnieszko, gdzieś widzialam łan perovskiej z berberysami i nie mogę znalezc. Czy to bylo u ciebie ?
____________________
Ogródek Iwony II
Juzia 07:34, 24 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38833
Iwk4 napisał(a)
Agnieszko, gdzieś widzialam łan perovskiej z berberysami i nie mogę znalezc. Czy to bylo u ciebie ?


Beatka coś takiego ma...Dla odmiany czas na zmiany
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wieloszka 09:56, 24 lut 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Madzenka napisał(a)


Dlaczego wcześnie? Od połowy marca z powodzeniem można sadzić? A ja kupię w donicy



siakowa napisał(a)

Ale przeca one lisci nie beda jeszcze mialy...jak wybierac kupowac drzewa bez lisci?

No właśnie dlatego za wcześnie - bo nie będą miały liści. Ja pospieszyłam się tak w zeszłym roku z zakupem wiśni umbr na front. Potem okazało się, że są w połowie łyse Mam nadzieję, że w tym roku już się wyrównają.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
siakowa 10:08, 24 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
o własnie agnieszko, bo juz nabrałam rozpędu na hasło marzenki ale chyba jednak przyhamuje pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Wieloszka 10:12, 24 lut 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetka napisał(a)
Aga, wystartuję z cięciem trochę później, bo jesiennie zrobiłam to we wrześniu (ryzyk fizyk było) i mam fajnie uformowane jeszcze teraz, bez żadnych farfocli. Nie lubię takich wystających gałązek. Będę obserwować jak zaczną puszczać i wtedy przytnę. Myślę, że to będzie koniec kwietnia dopiero. W zeszłym roku wystartowałam już w marcu i to chyba było jeszcze jak były takie bure. One w zaczarowany sposób po podsypaniu nawozem i nadejściu wiosny robią się takie żywo zielone. Uwielbiam to. Ogród wtedy zaczyna tętnić. Mam więc w tym roku trochę czasu i zajęłam się cięciem traw, porządkowaniem rabat z żurawkami, szałwią i lawendą. Już mi niewiele zostało do roboty. Jak tylko ryzyko przymrozków minie, zabieram się za cięcie iglaków, które mi zostały w ogrodzie. Szukam też berberysa do kupienia na nową rabatę pod oknami i zastanawiam się nad kupnem nicieni na ślimaki. Ale czy to pomoże? Asia Wietrzyk mi doradziła, ale paczka droga trochę.
Idę poszukać u Ciebie tej aranżacji z drzewem, co u mnie pisałaś i tak w ogóle dziękuję Ci za nieocenione rady w tej sprawie. Dzisiaj już działałam i wiesz co ... chyba powoli będę kończyć z przesadzaniem starszych roślin. Siły już nie mam, ogromne bryły korzeniowe miały te berberysy, a są zaledwie 5-cio letnie.

Oj, a moje danici takie poczochrane, z farfoclami (fajne słowo) . To jest dobra rada dla mnie - zabrać się za cięcie, jak są jeszcze rudawe. 2 lata temu cięłam później i potem końcówki bardzo zbrązowiały (mimo oprysku na grzyba). Tylko za chwilę nowe farfocle powyrastają A kiedy drugie cięcie? W lipcu-sierpniu, jak żywopłoty? Ale masz rację - ten moment kiedy wszystkie thuje pozbywają się tego zimowego burego kolorku i robią się zieloniutkie - uuuwielbiam! Zwłaszcza, że mam trochę tych thuj...
O nicieniach się nie wypowiem, bo nie stosowałam, z tego co pamiętam jak inni stosowali na opuchlaki (np. Madżenka) to strasznie dużo warunków trzeba spełnić, żeby cała akcja się udała. Może na ślimaki jest prościej. A na pewno trzeba się przygotować na ich inwazję w tym roku, bo zima była bardzo łagodna.
W kwestii przesadzania dużych roślin - też sobie obiecuję co roku, że już koniec Ale co roku wymyślam coś nowego. W tym roku priorytetem są jałowce (chyba "Gold Star") bo już mają ponad metr średnicy. Na szczęście są bardzo wytrzymałe i nie trzeba ich przesadzać z wielką bryłą.
Lecę teraz do Ciebie zobaczyć, czy wybrałaś już jakieś berberysy na nową rabatę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies