Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Mela 15:34, 18 lut 2016


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
witam
są piękne napewno dadzą radę
____________________
anelim 15:36, 18 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2016
Posty: 10
Bardzo dziękuję za cenne rady
____________________
gdzie_idziesz 10:52, 24 lut 2016


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Kochani
życie troszkę przewartościowało mi priorytety, więc nie udzielam się na forum i raczej nie będę
Mój ogród też niestety na tym stracił.
Podpowiedzcie mi, jeśli możecie tak na szybko - zaniedbałam bukszpanowy żywopłot. Strasznie. Przez te upały, brak podlewania i pielęgnacji zmarniał, zrudział. Jest żywy, wierzę, że sobie poradzi, ale chciałaby jakoś go ochronić, dać mu szansę na przetrwanie mojego zaniedbania. Potrzebuję podpowiedzi czym najlepiej go prysnąć i kiedy, żeby zminimalizować ryzyko złapania jakiejś choroby. Oraz kiedy i jaki nawóz zastosować.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Tess 14:00, 24 lut 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Natalko, w temacie ochrony bukszpanów, to program Danusi:

Program ochrony

październik - kwiecień (czyli jesień-zima) PROMANAL ( jednokrotnie w tym okresie)
maj - oprysk TALSTAR lub MOSPILAN
czerwiec - na przemian oprysk MOSPILAN, podlewanie PREVICUR
lipiec - na przemian oprysk CONFIDOR, podlewanie ALIETTE, MIRAGE+TOPSIN
sierpień - na przemian oprysk MIRAGE+TOPSIN, oprysk MOSPILAN
wrzesień - oprysk TOPSIN, oprysk CONFIDOR

Pamiętaj, żeby zawsze przed zimą (przed mrozami) podlewać obficie zimozielone.

Co do milina sąsiadów (odpowiem tu, bo wątek zamknięto) to nie ma sposobu. Ja przez lata walczyłam z własnym. Nie pomaga żaden fundament, potrafi iść pod nim. Im więcej rwiesz (wyrywasz) tym więcej nowych odrostów wypuszcza.
Ja te odrosty traktowałam roundapem. Z niewielkim skutkiem.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
KasiaBawaria 14:10, 24 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mi szkolka polecila dla lepszego przezimowania hortensji i zimozielonych od sierpnia nawiezc Thomaskali. Czyli nawozem PK. Potas i fosfor.
____________________
Zapraszam na kawe
gdzie_idziesz 15:51, 25 lut 2016


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Dziękuję.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Ewik 20:23, 17 mar 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dostałam 2 dni temu kilka niedużych sadzonek buksików , wyglądają bardzo ładnie, przypuszczam, ze są z Holandii , narazie na dzien wynoszę na dwór a na noc do domu bo u nas trochę mrozi . Kiedy mogę bezpiecznie posadzić je w ogrodzie ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
paola1a 22:08, 17 mar 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Ja w tym samym temacie- to moje dzisiejsze z O. Sadzić teraz czy jeszcze przetrzymać w doniczce i nocą do domu- nie jestem pewna co zrobić
____________________
Prostokątna rabata
berolina 12:13, 18 mar 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
A ja mam pytanie. Zapomniałam o pryskaniu PROMANALem i chciałabym jeszcze prysnąć bukszpany. Czy można jeszcze?a jeśli tak to przed czy po cięciu buksików?
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 12:19, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewik napisał(a)
Dostałam 2 dni temu kilka niedużych sadzonek buksików , wyglądają bardzo ładnie, przypuszczam, ze są z Holandii , narazie na dzien wynoszę na dwór a na noc do domu bo u nas trochę mrozi . Kiedy mogę bezpiecznie posadzić je w ogrodzie ?


Jeśli mają młodziutkie przyrosty to dopiero gdy się ociepli, bo zmarzną te młodziutkie zaczątki lub listki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies