Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Danutka 06:43, 28 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Izula takie skarby nabyłaś Werbena patagońska ja choruję na nią zapisuję się na nadmiar Przetacznikiem też nie pogardzę

Udanej weny w ogrodzie dziś życzę i czekam na mnóstwwwwo fotek
____________________
Danutka:)
Konstancja30 12:13, 28 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danutka napisał(a)
Izula takie skarby nabyłaś Werbena patagońska ja choruję na nią zapisuję się na nadmiar Przetacznikiem też nie pogardzę

Udanej weny w ogrodzie dziś życzę i czekam na mnóstwwwwo fotek


Danusiu werbeny mam nasionka ... spakuję razem z tymi niezapominajek (razem ale osobno ) ... przetacznik wsadzłam tak jak wyjęłam z doniczki bo od Ani wszystko ma pół metra więcej niż normalnie ... podzielimy wiosną ... firletka ta kolorowa jest do zaopiekowania ... a nie wiesz jeszcze ale my siem niebawem spotkamy ... buźka
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 12:37, 28 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
do wszystkim macham słonecznie i idziem siem sadzić
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 17:02, 28 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
U u u firletka mogę się zaopiekować jak na zbyciu
Burza mnie przegoniła ale powiem Ci werbena jest boska w przyszłym roku sieję na potęge
Izunia mam pytania o graby ale to jak się spotkamy.
Miłego i mam nadzieję słonecznego weekendu
____________________
Danutka:)
nicol21 20:59, 28 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
Konstancja30 napisał(a)
do wszystkim macham słonecznie i idziem siem sadzić


a to może zrobisz fotorelację ?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 21:04, 28 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ciemno się robi, skończylaś sadzić?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 21:10, 28 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danutka napisał(a)
U u u firletka mogę się zaopiekować jak na zbyciu
Burza mnie przegoniła ale powiem Ci werbena jest boska w przyszłym roku sieję na potęge

Podsyłam fotkę róży kupionej w OBI miała być pełna duża czerwona a wyszła?
Zdjęcie niecierpków z bonusem jeżówką


Izunia mam pytania o graby ale to jak się spotkamy.
Miłego i mam nadzieję słonecznego weekendu


Danutka ! róża wyszła obłędna ... ... piękna ... głęboka czerwień ...
u mnie burzy nie było ale deszczyk mnie przegonił ... niestety ... plan wykonany w marnej połowie ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:11, 28 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
nicol21 napisał(a)


a to może zrobisz fotorelację ?


zrobię ... ale niech dojdę do sadzenia ... bo to trwa dłużej niż zakładałam ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:31, 28 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Ciemno się robi, skończylaś sadzić?



nawet nie zaczęłam ...

choć pół dnia spędziłam na ogrodniczkowaniu ... serio ... nic nie ściemniam ...
ustaliłam sobie sama z sobą, że zanim zacznę sadzić należy wyplewić ... i od ustaleń przeszłam do czynu ... wyplewiłam areał frontowy ... moje kolana są materiałem dowodowym ... przeprowadziłam krótką rozprawę z Konstancją od aranżacji i jakoś coś konkretnego udało się ustalić (cud !) normalnie cud ... poustawiałam doniczki i zaczęło padać ...

jestem zła bo gdybyśmy przeszli do sadzenia nie miałaby czasu zakiełkować we mnie irytująca niepewność czy z tą rudbekią to dopuszczalne tam gdzie zamierzałam czy niedopuszczalne ...

żeby już zupełnie mieć cały domniemany aranż wywrócony do góry nogami wpadłam do "madżenia" i tam poza tym co zobaczyłam (uwielbiam zobaczywać w madżeniu te cukiereczki) to jeszcze doczytałam rady szefowej ... nastąpiło zderzenie wcześniejszego wyobrażenia z silną potrzebą zgapiania i mus wyciszyć kopiarkę zanim wejdę na rabaty ))))))) ...

z potrzebą mocnego odcienia w lawendzie spotkałam się już porównując moją vivę z tą drugą ... viva ma bardzo subtelny by nie rzec mdły odcień ... jest bardziej rozpuszczona (luźniejsza w pokroju chyba należałoby powiedzieć ) i choć lubię jej lekkie gałązki powiewające niczym trawka to chcąc w rabacie mieć coś na ostro rozglądam za tą drugą ...

aktualnie mam przy the fairy mocno fioletowe bratki i patrząc z boku na te dwa odcienie łapę ostrość z zadowoleniem ...

wspomniana lawenda "druga" bo NN ma mocny odcień fioletu (nie tak mocny jak bratki) nie powiewa na wietrze bo ma zwarty pokrój za to istnieje w kolorze ...

potem wpadłam do szefowej ... zobaczyłam wygolone buksiki i kombinacje kulek ... i nowy projekt ogrodu bez trawnika ... czerwona róża bijąca po oczach w nostalgicznym powiewie traw ... jesus ależ efekt ...

po sąsiedzku wpadłam do Anulki ... chciałabym być jej kotem i móc wylegiwać się na tarasiku i gapić się na ten wypieszczochany ogród (bo przecież wiem )dający lekki spektakl z niebanalną rolą światła ... zawsze nabieram u niej przekonania, że ogrodowe shabby chic istnieje ! ...

i koniec szwędania ... ... nigdzie już chyba nie pójdę po tych obrazkach idealnych ... bo spokoju nie zaznam

wszak u mnie nie wsadzone ... zdjęć nie ma ...

zdradzę tylko ... (a nuż nie dojdzie do katastrofy bo mnie na ziemię sprowadzicie ) , że zapatrzona w żółte oczko w bratkach postanowiłam przed tujki (przypomnę sztuk 4 ) dać rudbekię ... czyli żółtą plamę w rabacie jakby tonącej w różu the fairy ... różu podstawowej wersji jezówki i fiolecie lawendy ... wiem ... to może być katastrofa ... ale jakoś tak ta rudbekia mnie opętała ...

w czasie dzisiejszego ogrodniczkowania kubik z ceglanym murkiem dostał dechę i mam wreszcie jakby ławeczkę na podziwianie róż przy kawce ...

rano obfocę ... ławeczkę jakby bo rabat bez chwastów przed sadzeniem się focić nie opłaca ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 21:53, 28 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Iza rozczarowałaś mnie brakiem fotek szczelę focha
Cierpliwość to Twoja mocna strona mieć tyle skarbów i nie posadzić tylko chwaściorami się zajmować
Ty jesteś niesamowita normalnie!!!
____________________
Danutka:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies