Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

nicol21 20:54, 10 sie 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Bardzo fajne te nowe nasadzenia!! A i lawendy bardzo podskoczyły z tak niewinnie wyglądających końcówek!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Konstancja30 22:21, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
no tak ... wielu się pochwaliło, że leży a tylko jedna ciocia przyznała, że jest dominująca ... ... to z obowiązku uaktualnię iż też wczoraj polegiwali wykonawca i projektantka ... ... Gosiu pozdrawiamy oba dwa

Mała Mi ... u Ciebie to już lubieżność okrutna ... Ty na ogród doskonały sobie tak zza ekranu spozierasz

Ewuś meliskę parz ... 40 cm więcej to już jest coś ... trzeba przepchnąć ideę

patencik z laptopikiem a jeszcze lepiej jak Nieletniej wyrwę ipada to z nim (znacznie wygodniej) jest od dawna opanowany ... achhhhhhhhhh ta cywilizancja !!!

Sebek napisał(a)
Przepięknie jest - wte i wewte Rabaty świetnie są skomponowane, połączenia mistrzowskie


wciąż są puste miejsca ... i dopóki nie będę absolutnie pewna będą ... no tak mam ... ... przyznam to ogólnie męczące ...

czyli Katowice od października ?

Marzena2007 napisał(a)
I ja leże na kanapie w ogrodzie i czytam Ciebie. Już za rok o tej porze będzie bosko pod brzozami


tylko problemik co za brzozami ...

na kolorowo bukiem - płaski ekran ?

na zielono cisem ? czy mogę cisem jak rabata lekka trawiasto różana z jeżówką od lenijki ???

czy mur i bluszcz z różami ?

balejaż w wątpliwie modnym odcieniu mi się gratis na odrostach robi

JulkAd napisał(a)
Iza patrzę na te Twoje rabaty...na pracę ciężką, jaką z Adamo wykonaliście, (i nieważne kto był górą, a kto dołem w duecie)i.... podziwiam, i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że rabata bez odrobiny trawy to nie rabata....Tobie wyszła fliścznie, i nawet "prawie kule" dają obraz całościowy, a Leon w tym miejscu do mnie przemawia....

...do lawendzi rękę masz, ale ja tez tak zrobię, a może się uda


Jula zwłaszcza "prawie " kule tu stanowią kropkę nad "i" ... zobacz ile ogrodniczek legło po tym obrazie

z lawendą się uda ... w sumie to ona jest jak trawka

Danutka napisał(a)
Ty spryciulko wykupiłaś mi wszystkie rozplenice Byłam dziś w Kostomłotach i wróciłam z wrzosami ale chciałam carexy więc szybciutko do OBI i były chociaż cena wysoka ale co tam kupiłam Idę się uczyć do testów bo jak obleję to mnie wywalą i tyle narobię A ja kfiotków muszę jeszcze nakupić trochę więc praca by się jednak przydała.


Danutka ja kupiłam bordową ... jednoroczna podobno ... innych nie widziałam ... wrzosów też zresztą nie widziałam ... jutro zabłądzę do O po pracy ... buźka
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:24, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
nicol21 napisał(a)
Bardzo fajne te nowe nasadzenia!! A i lawendy bardzo podskoczyły z tak niewinnie wyglądających końcówek!


nowe nasadzenia w obrzeżu to częściowo szkielet ... wypełnienie dojdzie po targach ... po CHFSh mam opetańczą mysl na kontrast soliterowo w poczochranym gatunkowo obrzeżu ... w głowie mam bo na rabacie jak widać wciąż za grzecznie

lawenda mnie zaskoczyła ... pozytywnie

no i jak tak na siebie zwróciła uwagę to przeniesie siem ją na drugą stronę za obwódkę bukszpanową przy Leo ... a tu chyba staną rzędem jezówki ...
myslę
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Zielona 22:30, 11 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Iza... a derenia nie dasz rady wcisnąć za brzozy? Wyobraź sobie taki widok zimą:

/melduję, że wklejam na chwilę i zaraz kasuję /



ana_art 22:35, 11 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ale Marta piękną fotę wkleiła....

Iza uprzejmie donoszę, że aleja Konstancji bardzo przypadła do gustu mojemu M
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Konstancja30 22:38, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260


przypominam miejsce z dylematem "co na tło" ... od tujek (które tez chyba wylecą ... to była desperacja budżetowa ) ... do furtki ... taki sam dylemat jest na drugim krańcu rabaty ...

sama rabata ma:



krańcowo brzozy - pod nimi mają być kule bukszpanowe z trawkami ? hostami? czymś ? jeszcze nie wiem ... róże rabatowe z dużym domniemaniem na Leo i Wcoś castle (wyleciała mi pełna nazwa ) łudząco podobnej do Leosia ... widze to miejsce z kuchennego okna i muszę z niego na Leo paczeć ...

potem od lewej (tu nie widać ) perovskia
łan miskanta z jeżówką z the fairy w stopach a przed łan lawendy



tuje z werbeną i carex amazon mist a na ich tle hortensja polar bear

i kolejna brzoza ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:40, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Martusia ja o tym dereniu tez intensywnie myślałam ... nawet się zdecydowałam prawie planując ciąć tylko on latem za pstrokaty ... no nie wiem czy mi latem nie namiesza ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 22:44, 11 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Konstancja30 napisał(a)
Martusia ja o tym dereniu tez intensywnie myślałam ... nawet się zdecydowałam prawie planując ciąć tylko on latem za pstrokaty ... no nie wiem czy mi latem nie namiesza ...

szczerze, to ja bym patrzyła na rabatę pod kątem letnim bo zimą i tak mam focha na aurę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Konstancja30 22:46, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)
ale Marta piękną fotę wkleiła....

Iza uprzejmie donoszę, że aleja Konstancji bardzo przypadła do gustu mojemu M


prawda, że dereń ma moc ... tylko dlaczego on się nazywa biały jak jest czerwony ???

Ana grunt, że wie iż to Konstancji aleja ... som tacy co mają ulice a ja mam aleję ))))) ... no to zaraz mi Mała wytłucze widłami tę przynalezność zawłaszczoną ))))))))
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:48, 11 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)

szczerze, to ja bym patrzyła na rabatę pod kątem letnim bo zimą i tak mam focha na aurę


tam po bokach są rozplenice i mają zjawiskowo zamarzać ... więc z kulami już nie w postaci wiaderek powinno zimą mnie zadowolić ... tylko wciąż nie fiem czy jezówki z miskantem powtórzyć ?
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies