Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 11:29, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danutka napisał(a)
Hmm hmm nie było mnie kilka dni a Tu takie fotki tyle zmian się szykuje Werbena rozkwitła a taka była malutka strasznie fajna jest ta roślinka.
Ugrzęzłam w Lublinie i nie mam na nic czasu jednak komunikuję egzamin zdany na 99% mam niedosyt dlaczego nie na sto

Iza przypominam się o vivie Szkoda że nie będzie mnie na targach w Kielcach ale mam wtedy szkolenie w Tarnowie Adamo nie ma to Iza szaleje w szale zakupowym widzę

W poniedziałek i wtorek jestem w Kielcach może wpadnę nowości różane zobaczyć oczywiście jak zwykle nie zobaczę tego co powinnam

Czy dosadzałaś hortensje ( te po prawej stronie od wejścia)?


Danutka pomimo braku tego 1 % gratuluję zdania egzaminu ... czekam aż Twoje szwędactwo się skończy i mnie odwiedzisz ... różanych nowości jednak nie zobaczysz bo róż na festiwalu róż nie było ... tzn "moich " nie było do kupienia ... było za to kilka do obejrzenia i mogę napisać: przybyłam - zobaczyłam - muszę mieć ...

zakupy z Adamo ... technika aj ta technika nie ma spokoju musi mnie wysłuchać i postawić kropkę nad "i" ...

hortki "pollar bear" ma szt 5 na frontowej i wszystkie do przemeldowania ... dokupic muszę "Phantoma" bo jest zdecydowanie jak dla mnie bardziej reprezentacyjny
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 11:35, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Mala_Mi napisał(a)
Metamorfoza na 5+.


Anek możesz się czuć Matką i Założycielką tej metamorfozy ... a w lwiej części głównym inwestorem albowiem mimo woli tam stacjonują:

cudownie powiewający pióropuszami i zachwycający pokrojem trawy miskant malapantus
sformalizowana w rzędzie jeżówka
baron z przydomkiem red
i dostojna werbena patagońska ...

obie wiemy , że gdyby nie Twoja ręka ... entuzjazm i zakaźność ogromna na byliny to ja bym raczej miała trawnik li tylko ...

a tak mam nową linię życia ... dziękuję
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 12:18, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Iza jakie decyzje rózane?


Madżenko no trudna sprawa z tymi różami ... natenczas ustaliłam, że rabata z austinką staje się różanką i tam ma porcelanowy róż przechodzić w burgund ... a wszystko to sczochrane lekkimi źdżbłami wysokiej trawki ... z odrobiną bylin dla urozmaicenia tonacji ... z odrobiną bukszpanu dla dostojności i w dywanie niskich trawek ... tonacja różana jak tu http://www.pinterest.com/pin/437975132484606166/

porcelanowy róż widzę - wstępne typy:

'The Alnwick Rose'

'Queen of Sweden'



'Geoff Hamilton'
'Heritage'
'Scepter'd Isle'

na bank ''Jubilee Celebration' wczoraj mnie oczarowała niezwykłym odcieniem przybrudzonego różu i mnóstwem paków ...



nie może zabraknąć 'Queen of Sweden'... układ płatków ... urok ... kolor ta róża jest prześliczna ... moja 'Scepter'd Isle' jest do niej bardzo podobna ... mam do niej jednak malutkie zastrzeżenie w kwestii długości kwitnienia (bo tej długości to ona prawie nie ma ) i trwałości kwiatu - świetna na sypanie płatkami a ja kcem całość nie w detalu

burgundu ... będę szukała w krzaczkach:

'Munstead Wood'



'Ascot '



'Route 66'
"Heathcliff"

wczoraj widziałam kłącza piwonii w pieknym burgundzie i je zaproszę na tę rabatę

do Leonardo dojdzie Leonardo i chyba zostawię go z w mocnej plamie z samym sobą bo ta róża mnie opętała i daje jej rabatę na wyłączność

muszę gdzieś ulokować Pomponellę we własnym tłumie

a ciemne kąty będą mi rozjaśniać róże od subtelnego żółtego do śmietanowej bieli

to zarys i plan do którego jeszcze muszę dokopać się w annałach rosomones wiedzy o moich ulubienicach ... poznać nowe ... wybrać ...

mam jakąś wizję, w której są róże mające się uzupełniać i tworzyć obraz ... a także niezależną jeden gatunek ma być "bohaterem w swoim domu "
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:46, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
w temacie "ja i róże" decydującym momentem a na pewno momentem, który wniósł sporo świadomych danych i sprecyzował kilka oczekiwań ... jakie mam a o jakich sama nie wiedziałam ... więc takim klu była wczorajsza wyprawa do Kutna ... na festiwal róż ...

wyprawa zupełnie spontaniczna ... otóż któregoś dnia Przemko zupełnie sam (no może tam Kasia troszeczku wspomniała, ze taka impreza jest ) ... zaoferował się, że nas do tego Kutna ... na te róże zabierze ...

i zgodnie z tym co na forum już wiemy od dawna ... bo w "kwadratowym ... " padło iż jak mężczyzna obieca, że coś zrobi to to zrobi ... tak zrobił i nas wziął był Przemysław do Kutna zawiózł ...

pomimo iż miasto Łódź (rozkopane jak i miasto Kielce ) zaproponowało objazd ... z którego my naiwnie skorzystaliśmy ... nie wiedząc niestety, że objazd ów kończy się nie wiadomo gdzie ... i nie wiem czy miasto w/w tez straciło inwencję w kwestii onego objazdu czy tylko od pewnego etapu postanowiło zachować dla siebie część wyznaczonej trasy czyniąc z niej wiedzę tajemną ... w każdym razie nie zniechęceni do Kutna dotarliśmy w humorach podpędzonych Kasi rogalikami ... ależ one pyszniutkie były !!!

ja przytomnie zdymałam bossskie koturny i już tylko w baletkach ruszyłam za gnającą do róż Kasią ... parcie na róże miałyśmy podkręcone powyżej granicy normalności ... róże jako róże nie interesowały nas już od dawna ... nam chodziło o spersonalizowaną arystokrację różaną z ADRem w rodowodzie ... i z rodowodem ! samym w sobie ... no w końcu od dawna trwające na forum szaleństwo różane zobowiązuje

zaczęliśmy od Placu Marszałka gdzie nad wszystkim czuwał sam Piłsudzki ... ten ryk decybeli w muzie wódz zniósł dzielnie ... ale co miał nie znieść ... wcześniej zniósł, że mu artysta szablę przypiął swawolnie nie z tej strony i miasto Kutno ma jedynego w swoim rodzaju Marszałka ... bo jakby leworęcznego ...







____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:46, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
na placu ładnie ... są jakieś róże ale nie nasze ... są byliny i trawki ale nie dziś ... jest całe morze mniamania ale kto by o mniamaniu myślał jak my festiwalu szukamy

już z biletem na przegubie dłoni ... odciągając Przemko od przezabawnych maskotek gnamy przez Park Traugutta do Domu Kultury ... bo one tam som !!! ... nasze róże ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
goopio zakupy zostawiamy na potem !!! ... ale głodne wyższej estetyki i niebanalnego piękna chcemy zacząć od obejrzenia wystawy róż i aranżacji florystycznych ... zwłaszcza, że to 40 taka impreza w metryce miasta ... jubileuszowa !

florystki zaszalały !!!












____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
cd ... bez słów bo co tu gadać jak tu paczeć czeba !!!

róż ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
potęga zieleni i glamour róż ze srebrem w błysku szkła







____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
róża z chili ... odrobinę mroku i czerwieni







____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
róża wtopi się i w klimat sielskiego klimatu łąki ... po prostu to będzie łąka z klasą





i takie tam ...







____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies