Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 20:57, 05 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ana ... Aga ... bardzo dziękuję
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:58, 05 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
chyba przyszedł czas na moje róże !!! ...

wczoraj wieczorem zadzwoniła Kasia i oznajmiła, że jedziemy na ten cały festiwal do Kutna (no albo jakoś tak ) ... w sobotę jedziemy i tam podobno można róże zakupić więc mam wielkie zamiary ...

Madżenka Twoja lista z nieba mi spadła ... mam gazetkę o różach i mam popołudnie i noc na jasność we względzie co zakupić ... oczywista oczywistość rzucam się na purpury i oby to nie było w stylu fuzji szczerbatego i suchar ...


ponieważ hortensja "Pollar Bear" pomimo tak dobrego "piar'u" w sieci mnie rozczarowała na całego wypada z mojej frontowej i ustępuje miejsca różom ... jestem rozpieszczona przez Leo tym, że od czerwca tłoczy bez przerw ... kwiat utrzymuje się ok 2 tygodni ... nie śmieci ... fakt ciut go ciachałam bo miał pomysła zdziczeć ale zreflektował się i ma cudny pokrój przy ok 80 cm wysokości ... zaraza spływa po nim jak po kaczce ... obok mam edenkę, która uprzejmie na początku września "poszła w liście" i na wreszcie rozbudowanym krzaku osiedliły się chyba kolonie mszyc z całej ulicy ... odległość Leo od zarazy pół metra ... na Leo ani jednej mszycy ! ... no i własnie rozpieścił mnie i takich róż bym chciała ...

planuje krzaczki Leosia na frontową ... mam tam The fairy ... czyli on przejściowo a nad tym wszystkim potrzebna jakaś purpura ... jakiś typ do tego pasujący ???


na prostopadłej rabacie mam porcelanową Scepterd Isle http://www.pinterest.com/pin/437975132484607177/... w kolorze bliźniaczym wydaje się być Geoff Hamilton'... do niej chciałabym 'Munstead Wood'http://www.pinterest.com/pin/437975132484607182/ ... przetacznik christa ... lawenda ... rozplenica ... miskanty ...

i jeszcze moje miskanty malepantusy, w których teraz króluje jeżówka ... pod nimi the fairy (która zebrała się i wylałą tysiącem pąków) ... mam tam jakąś odmianową naparstnicę (która ma być w kolorze Leo) z boku (za miskantem ) perovskią ... i planuje ograniczyć jeżówkę a wcisnąc jakąś purpurę w róży ... miskant ma pióropusze w purpurze jakby ...

i jakie róże ja mam kupić ???
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Sebek 21:23, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skomplikowane te Twoje rozważania Ja w różach nie siedzę, wiec pochwalę zmiany, niesamowicie pięknie jest juz, a co będzie potem? Ludzie z pewnością będą się spóźniać do kościoła albo będą w niej uczestniczyć wiszac u Ciebie na płocie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ana_art 21:39, 05 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ostatnio stwierdziłam, że fotki są konieczne, inaczekj nie widać byłoby postępu rozrostowego roślin
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 21:48, 05 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza munstead wood to jedna z najpiękniejszych róż, akasamitna, ciemnopurpurowa. Ma jednak jedna wade.. Długą przerwę w tłoczeniu,..

Napisałam u mnie... Pomyśl o Williamie, za rok coś będę wiedzieć o Falstaff, Heatcliff, Prince....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Danutka 16:29, 06 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Hmm hmm nie było mnie kilka dni a Tu takie fotki tyle zmian się szykuje Werbena rozkwitła a taka była malutka strasznie fajna jest ta roślinka.
Ugrzęzłam w Lublinie i nie mam na nic czasu jednak komunikuję egzamin zdany na 99% mam niedosyt dlaczego nie na sto

Iza przypominam się o vivie Szkoda że nie będzie mnie na targach w Kielcach ale mam wtedy szkolenie w Tarnowie Adamo nie ma to Iza szaleje w szale zakupowym widzę

W poniedziałek i wtorek jestem w Kielcach może wpadnę nowości różane zobaczyć oczywiście jak zwykle nie zobaczę tego co powinnam

Czy dosadzałaś hortensje ( te po prawej stronie od wejścia)?
____________________
Danutka:)
JulkAd 18:22, 06 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Konstancja30 napisał(a)


Jula zaraz jak tojeść zaczęła pikować w górę pobawiłam się i co trzecią - czwartą gałązkę skróciłam o połowę ... w jednym z programów TEN pan z Anglii (aj te zwapnienia ) ... pokazywał, że chcąc przedłużyć czas kwitnienia bylin wielkie kępy można tak fragmentami ciachać co da kwitnące plamy przez dłuższy czas ... ponieważ u mnie "kępa" ma wymiar mikro w ogrodzie mikro podeszłam do tego precyzyjnie ... teraz natomiast gdy dziób przekwitnie ścinam go tak by nie uszkodzić z reguły zapowiadającego kwitnienia kwiatostanu obok ... nie mam zdjęć z dziś ale tojeść wchodzi w coraz lepszy moment ... a u mnie ma słabą glebę więc śmiało można ją nazwać terminatorem ...


Muszę koniecznie to zanotować na następny sezon
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 19:52, 06 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Metamorfoza na 5+.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 21:30, 06 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza jakie decyzje rózane?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 11:22, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)
ostatnio stwierdziłam, że fotki są konieczne, inaczekj nie widać byłoby postępu rozrostowego roślin


Ana ja nie wierzę we własną dokumentację obrazową ... a jak już uwierzę to rosną mi skrzydła i mam ochotę na więcej
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies