Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Madzenka 21:16, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Buszujesz po forum a u siebie nie jesteś?
U nas też lało przez 4 dni, trawnik pływal. Ale dzisiaj już było orzyjemnie a jutro czeka nas nagroda pogodowa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:18, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mirella napisał(a)
Pozdrawiam
Werbenę wykopię i do donicy
Tak też radzi Danusia w listopadowej Magnolii


I ja juz kilka sadzoen wykopałam, obciełam i posadziłam do donicy. Liczę na szczepki i bedę stosowac technikę Ani z ukorzenianiem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:18, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mirella napisał(a)
Pozdrawiam
Werbenę wykopię i do donicy
Tak też radzi Danusia w listopadowej Magnolii


I ja juz kilka sadzonek wykopałam, obciełam i posadziłam do donicy. Liczę na szczepki i bedę stosowac technikę Ani z ukorzenianiem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 21:21, 18 paź 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dzisiaj mnie kusilo wykopać werbeny, ale jeszcze zaczekam, może nie zmarzną?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mirella 21:38, 18 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Marzena2007 napisał(a)


I ja juz kilka sadzonek wykopałam, obciełam i posadziłam do donicy. Liczę na szczepki i bedę stosowac technikę Ani z ukorzenianiem


Jutro wykopię, bo to roślina kultowachcę się nią opiekować bo dzięki O, mam ją, i zachwyciła mnie bardzo, i te motyle...które kochają Werbenę, a ja kocham motyle.......
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mala_Mi 21:45, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kochani dziś dzień przetwórstwa warzywno-owocowego i monopolowego

Abym mogła coś zrobić w kuchni muszę mieć porządek.. więc sprzątałam, okna też w pokoju i kuchni się załapały na szorowanie (jaki sens jak ma padać??)..

Walczę dalej... kuchnia znów do sprzątania (zwłaszcza po aronii) .. ale chwila wytchnienia, jedno się studzi drugie gotuje.. wiec na minutkę do komputra ....

Pigwy uzbierałam dość mało, wiec i pestek też mało... ale z pół porcji może zawalczę z nalewką.. Basia mi przypomniała o pigwie w cukrze .. więc pozbierałam. A pesteczki do nalewki

Nalewki z aronii się robią, zajmuje mi pół zamrażarki, pora ją przerobić .. a w ogrodzie i tak mglisto, mokro i do niczego... wiec oczyściłam tylko sosnę umbrę z suchych igieł i tyle... a i parking trochę opieliłam. Po takiej porcji deszczu chwasty łatwo wychodzą z utwardzonej kamieniem powierzchni.. Na rabaty nie wejdzie.. za mokro, liście się kleją i mokre. Fotek nie robię, bo mi wszytko po takiej porcji wody położyło i wytłukło.. zmokła kura przy moich roślinkach nadaje się na miss.. kurnika Ale kfiotki moje to już do niczego się nie nadają. Liście lecą jak głupie, nawet nie czekają na zmianę koloru. Jedyne foto jakie miałam zrobić, ale zapomniałam to wyrosły mi dwie kanie... na środku drogi dojazdowej do chałupy.. w kamieniach parkingu... że nikt ich nie rozjechał to aż dziw. Mu co prawda pilnujemy trasy przejazdu by tylko jeździć na płytach, a nie po trawie... ale inni najczęściej jeżdżą pomiędzy płytami (po turkocze na płytach jomba).

Wiec na forum mnie nie ma.... mam inne domowe zajęcia, a pokazać nie mam co

Teraz odpowiem na pytania i pilnuję aronii, bo sprzątać wykipianą mi się nie uśmiecha jESZCZE ZOSTAŁO MI 4 KG.. CHYBA PÓJDĄ NA SOK... ups caps lock sie uruchomił..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:51, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mirella , Sebek - ja się nie spieszę z werbeną.. zdążę przenieść i po przymrozkach.. i to nawet solidnych.. a może się wysieje to co jest i jest to jeszcze ozdoba ogrodu bo kwitnie Deszcze nawet werbenę oszczędziły, trochę się skłoniła, ale trzyma się dzielnie.

Madżen - nie buszuję, tylko zajrzałam z telefonu może na 3-4 wątki. Ja zimą miałam jedną werbene w donicy i sadzonek narobiłam ho, ho, ho... i wcale nie robiłam, tylko testowo coś ucięłam aby sprawdzić czy się ukorzeni W tym roku też wrzucę tylko jedną Może u mnie jutro będzie przyjemnie, wieczorkiem były niebieskie dziury w chmurach, a teraz to mgła.... bez latarki ledwo do kompostownika trafiłam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:12, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anabuko - urosła, bo zim przez ostatnie 2 lata nie było, normalnie to chyba będzie niższa... a ja nie cięłam Poza tym róże moja glinę lubią dlatego pozwalam im rosnąć, chociaż nie jestem fanką róż Wolę je oglądać u innych

Pszczółka - nawodniło odpowiednio To jest plus

Irenka - Nostalgia jest jedną z najmniej problemowych róż u mnie, nawet mój Elmshorn po raz pierwszy wyłysiał od 5 lat bo plamistość go dopadła. A Nostalgia się trzyma. Poza tym może być wysoka, bo trawy zabierają jej światło wiec konkuruje z trawami. Taka cwana

Łukasz - dokładnie tego szukałam Dobry jesteś w te klocki

Bogdzia - co ma być to będzie I przy najbliższej okazji przywiozę dobrej ziemi dla różyczek... Cała darń dołuję w kąciku... szkoda dobrej ziemi. Teraz wszytko co wykopałam uzupełniam ziemią, bo mam zachomikowaną Na długo wystarczy.

Mariola - życzyłam sobie na dziś pogodę.. i niby nie padało, ale było szaro buro i nieprzyjemnie. Odpuściłam sobie prace ogrodowe...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:28, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mirella napisał(a)

Dobrze pamiętałaśChińskiego Macharadży

Może pamiętasz, Łaziki,Rysa Wallischa, Mur pokutników, kombinat modlitewny itd...
pozdrawiam.
Zebrinus bardzo ładny, czy ten gość jest wysoki? i czy rozłazi się ?




Nawet nie wiesz ile wspomnień jest w tych nazwach... ale kultowe są też Ryski nad tablicą
Kombinat to Miksera... to nie moje progi Za trudne W porywach i w piachu raz się może udało ..

Pamięć płata figle wiec posłużyłam się internetem .. a tam Demony Wiatru.. i Dawid.. prawie 20 lat go nie ma.. miałam przyjemność przyjaźnić się z nim... i nawet gdzieś tam połazić razem... Tak fajnych ludzi Bozia do siebie w pierwszej kolejności zabiera.. oj koniec wspomnień... ale dobrze, że jest co wspominać

Zebrinus trzyma się kupy, przyrasta w kępę i nigdzie się nie rozłazi Taki porządny gość

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:15, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Renia - ja też szukałam, ale Madżen wpisała inicjały z kropkami.. i się nie znalazło. Ale Łukasz to prawdziwy detektyw

Basiu - słonko nie dotarło, ale ja do Ciebie dotarłam.. i poszłam rwać pigwowca Zasypany cukrem czeka na jutro

Haniu - szczotki do butelek urosły Ale Dobra Ogrodniczka, to musi rosnąć Nie pamiętam co komu daję, ale miło, że inni się cieszą To taka zachęta by dalej się dzielić

Ula - przeciętna jest niższa.. ja jej dałam tak urosnąć I łaskawe zimy

Anula - dzięki za komplement, ja Cię na FB oglądałam.. ale nie pamiętam czy ślad zostawiłam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies