Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 23:20, 18 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Napia napisał(a)
Witaj Aniu!
Zaglądałam do Twojego ogrodu, ale nie zostawiałam śladu, czas to naprawić.
Piękny ogród i piękna jesień u Ciebie.
Pozdrawiam


Agnieszko witaj w takim razie oficjalnie i jawnie Ja już prawie nigdzie nie zaglądam, bo u siebie nie wyrabiam Jestem człek towarzyski, ale zwykle nieczasowy, wiec wybacz, że ja z doskoku do Ciebie będę zaglądać.. lecę dolać spirytusu.. i pora spać ... jak zdążę to zajrzę do Twego romantycznego ogrodu. Powinnam napisać, czy po degustacji będę jeszcze w stanie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 23:37, 18 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)
Kochani dziś dzień przetwórstwa warzywno-owocowego i monopolowego

Abym mogła coś zrobić w kuchni muszę mieć porządek.. więc sprzątałam, okna też w pokoju i kuchni się załapały na szorowanie (jaki sens jak ma padać??)..

Walczę dalej... kuchnia znów do sprzątania (zwłaszcza po aronii) .. ale chwila wytchnienia, jedno się studzi drugie gotuje.. wiec na minutkę do komputra ....

Pigwy uzbierałam dość mało, wiec i pestek też mało... ale z pół porcji może zawalczę z nalewką.. Basia mi przypomniała o pigwie w cukrze .. więc pozbierałam. A pesteczki do nalewki

Nalewki z aronii się robią, zajmuje mi pół zamrażarki, pora ją przerobić .. a w ogrodzie i tak mglisto, mokro i do niczego... wiec oczyściłam tylko sosnę umbrę z suchych igieł i tyle... a i parking trochę opieliłam. Po takiej porcji deszczu chwasty łatwo wychodzą z utwardzonej kamieniem powierzchni.. Na rabaty nie wejdzie.. za mokro, liście się kleją i mokre. Fotek nie robię, bo mi wszytko po takiej porcji wody położyło i wytłukło.. zmokła kura przy moich roślinkach nadaje się na miss.. kurnika Ale kfiotki moje to już do niczego się nie nadają. Liście lecą jak głupie, nawet nie czekają na zmianę koloru. Jedyne foto jakie miałam zrobić, ale zapomniałam to wyrosły mi dwie kanie... na środku drogi dojazdowej do chałupy.. w kamieniach parkingu... że nikt ich nie rozjechał to aż dziw. Mu co prawda pilnujemy trasy przejazdu by tylko jeździć na płytach, a nie po trawie... ale inni najczęściej jeżdżą pomiędzy płytami (po turkocze na płytach jomba).

Wiec na forum mnie nie ma.... mam inne domowe zajęcia, a pokazać nie mam co

Teraz odpowiem na pytania i pilnuję aronii, bo sprzątać wykipianą mi się nie uśmiecha jESZCZE ZOSTAŁO MI 4 KG.. CHYBA PÓJDĄ NA SOK... ups caps lock sie uruchomił..

Aniu pomieszaj aronię z jabłuszkami lepszy będzie sok, a i dżem gdybyś robiłapozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 00:10, 19 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aniu.. najlepiej pomieszać aronię z wiśniami... ale wiśni nie ma,,, liście zużyłam (miałam przezornie zamrożone na 2 porcje).. ale jakby pomieszać nalewkę wiśniowa z aroniową???? Po degustacji idę spać, bop mogę pisać głupoty
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 01:33, 19 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Widzę Aniu, że rozrabiałaś w kuchni. Jak pada, to trzeba czas wykorzystać. U mnie nie padało, ale ogrodowo niewiele zdziałałam, trzeba było ogarnąć budowę w środku. Jutro od rana podszykuję obiad i sadzę Bonicę, bo moczy się od wczoraj, mam nadzieję, że jej nie utopiłam Pozdrawiam już niedzielnie.
____________________
Dwa ogrody
Madziarzeszow 05:20, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
To dzisiaj w Rzeszowie same przetwory się robiły
Pracowite soboty miałyśmy
też z werbena spróbuję
Do Bolestraszyc bez Ciebie nie jadę zobaczymy jak wyjdzie z pogodą , bo za tydzień czwartek , piątek jestem w Krakowie , ale może niedziela ?
pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
leon60 09:48, 19 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Buziaki w ten piękny słoneczny dzień
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mala_Mi 16:09, 19 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
dzis muminkowy dzień..... 9 miesięcy i 2 dni..... pierwsze kroki do ..... ogrodniczkowania... nie wytrzymałam..mus pokazać


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
elzbieta_g 16:28, 19 paź 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
brawo dla wniusia, silny chłopak
nadrabiam tylko pismo obrazkowe...przyznaję się bez bicia
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Bogdzia 18:00, 19 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ucałuj tego cudnego krasnala od ciotek ogrodowiskowych, jaki on radosny, aż sie człowiek do tych zdjec uśmiecha.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AlKa 18:24, 19 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Super wnusio, teraz to bedzie trzeba go pilnować, jak nic na głazy sie wdrapie
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies