Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 22:38, 22 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia - odpowiedziałam u Ciebie, Crimson Sentry gęsty bardzo i łapie maczniaka prawdziwego... jego wada, ale i tak go lubię.

Agata - nasze ogrody na dwie ręce są nie do przerobienia.... jeszcze się nie zdążyło bym wszytko zrobiła co trzeba przed zimą.

Madżen - twój ogród i Ty tam rządzisz... ale brzózek szkoda.

Monika - zwykle ostatnia zmieniam opony na zimowe i ostatnia na letnie

Julka - cieszę się, że mój ogródek ci się spodobał. Grudników nie przycinam.

Agata - po pierwsze gapiłam sie jak zaczął iść świadomie i zapomniałam by to uwiecznić. Po drugie dzieci ma każdy jak nie swoje to wnuki i bez przesady, nie mogę zdominować forum Muminkiem. Jest zapowiedź nowego docinka.. zapowiada sie ciekawie... wielka kolekcja lilaków.. szkoda, że zapachów nie można przekazać przez ekran.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:51, 22 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogumiła - bo z bylinami to nie takie proste. Hortkę, trawkę, kulkę bukszpanową się posadzi i gotowe. Zawsze niezawodne i estetyczne.... a z bylinami to już wyższa szkoła jazdy. Są nieprzewidywalne... i trudne. Ale co poradzić że je lubię Za tę nieprzewidywalność i zmienność.

Piotr - co zdążę to zrobię, a co nie to trudno...

Luki będziemy dumać..

Agnieszka - podejście podobne, ale Ty już osiągnęłaś to za czym ja jeszcze gonię.

Sebek - ciemno o 16 i pozamiatane.. do 13 jeszcze zimno... nie jestem masochistką Poza tym szanuję pracę

Bociek - myślałam że Ty w ciepłych krajach. Z drugiej strony w ciepłych mają też internet ...

Monika - topinambur posadziłam w warzywniku

Iza - Wujek gooogle wszytko wie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 01:08, 23 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu, ja myślę, że Ty ten topinambur szybko przestaniesz uprawiać
Chyba, że jako lek stosować musisz
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Milka 08:32, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Moje tawułki odźýły, jak przesadziłam na wilgotne miejsce, bardzo je lubię, ale już liście zgubiły.
Mały człowiek ruszył poznawać świat, nabiegasz się
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasik 09:00, 23 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ania- ten plan działań mnie zabił i pomyślałam, że ja już nie mam po co do ogrodu wchodzić. Jeśli jesteś w stanie zrealizować taką ilość zadań, to znaczy, że ja muszę przestawić się na robienie szalików na drutach.
No, ale widzę, że "normalna" z Ciebie kobita i realizacja tych zamierzeń wypadła - jak dla mnie- do zaakceptowania.
Druty więc odkładam - szalików nie będzie.

Ale jak już tu jestem, a ostatnio jestem rzadko- podpowiedz mi w temacie mchu. Mam taki mały kawałek ziemi -tuż przy tarasie- gdzie jest mało słońca, dość wilgotno, gdzie posadzone mam trzy rodki, kilka szmaragdów a w nogach dąbrówkę rozłogową i jasnotę. Wszystko rośnie dobrze, ale pomiędzy jasnotą pojawiła się ogromna ilość mchu i zaczyna tam dominować.
Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.


Buziaki
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
bdan 10:44, 23 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706

Odpisuje dopiero dzisiaj, bo wczoraj mnie nie było

Aniu bardzo Ci dziękuję za tak cudne rozpisanie rabaty.
Pozdrawiam i proszę nie opuszczaj mnie.


Całość postu i przemyśleń u mnie, zajrzyj proszę.

Tess 10:47, 23 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Aniu, pomóź, ratuj!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=496
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:03, 23 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wielkie dzięki, Aniu Cmok
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 12:54, 23 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, jak długo kwitnie odętka? Pierwszy raz zobaczyłam jej fotkę u Danusi. Piękna
____________________
Ogródek Iwony II
an_tre 13:09, 23 lis 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Mala_Mi napisał(a)
Plan na dziś. Weryfikacja
- wyciągnąć 3 ogromne kastry z lotosami z oczka - odpuściłam, sama nie wyjmę eMusia nie było
- wyczyścic filtry z oczka i je opróżnić z wody (to najgorsze ) - najgorsze wiec poczeka ...
- posadzić gdzieś tulipany i lilie.- opchnęłam bez sensu, jeszcze zadołować donice z tulipanami, ale to mały pikuś
- sypnąć korę na byliny które przesadzałam ostatnio - nie zrobiłam
- związać trawy - nie związałam
- zakopczykować wrażliwsze róże a wcześniej wydrzeć z Mordoru ziemię, czyli przebrać stertę darni z ziemią... rok sie kompostowało, w większości fajna do kopczykowania i wynieść w wiaderku bo lepszego dojścia już nie ma (reszta róż niech sobie sama radzi) - przecież kopczykuje się po przymrozkach, może poczekać
- zadołować trochę wykopane byliny - zrobione
- skopać warzywnik - 1/4 skopana (w ramach rozgrzewki)
- skopać szklarnię - 1/4 skopana z powodu jak wyżej
-wymyć szklarnię - za zimno, łapki grabieją, zdrowie ważniejsze
-schować stoły i krzesła - sama nie zaniosę..
-zebrać liście z trawnika - poczekam aż obeschnie
- itd itp......
Ponad plan wykopałam marchewkę trochę topinamburu, pory. Wysadziłam pelaśki z doniczek gierczusiowych i przesadziłam do zwykłych doniczek, może przezimuję.

Sezon ogrodniczkowania jeszcze trwa
Ania dobry plan i rozsądne działanie, masz moje wsparcie, zdrowie najważniejsze
pozdrawiam i miłej niedzieli życzę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies