Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

bociek 16:11, 23 lis 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Anek, chciałabym być w ciepłych krajach, czemu nie, ale u nas dzisiaj słońce świeciło, więc jakaś namiastka była

Plan niezły, bardzo ambitny, dobrze jednak, że parę punktów wypadło mimochodem, zdrowie jest ponad wszystko

Buziam Anek i gilgotki dla Muminka

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 16:56, 23 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwk4 napisał(a)
Aniu, jak długo kwitnie odętka? Pierwszy raz zobaczyłam jej fotkę u Danusi. Piękna

Jest piękna tylko lubi iść na boki, coraz jej więcej i więcej.. jest jeszcze różowa. Mimo, że jestem miłośniczką kolorów, to jednak odętka białą mi się chyba bardziej podoba. Chociaż jak miałam tylko różową to ona była naj, naj, naj..
Kwitnie cały lipiec, a potem ma ładne zaschnięte kwiatostany. Jest to fajnie starzejąca sie bylina.


Tu ją troche widać.. w tle..



Reszcie odpowiem potem, bo mam gości..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 17:02, 23 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, sezonu widzę nie zamykasz, moje plany ogrodowe zweryfikowały inne okoliczności, z przygotowaniami do zimy jestem w lesie, może zdążę, jeśli śnieg nie zasypie Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Piotr_ 17:06, 23 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
ale tu pokazujesz biel kocham biel w ogrodzie co ciekawie wyglada na zieleni
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
popcorn 17:19, 23 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow jakie plany! uśmiałam się z kopania warzywnika - w ramach rozgrzewki
Gotowa na zimę? pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 17:42, 23 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aniu Kochana, dziękuję za odpowiedź w/s klona Widzę, że ruch wzmożony ciągle...ale kiedy spokojniej u Ciebie było...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
babka 17:56, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mala_Mi napisał(a)
Plan na dziś. Weryfikacja
- wyciągnąć 3 ogromne kastry z lotosami z oczka - odpuściłam, sama nie wyjmę eMusia nie było
- wyczyścic filtry z oczka i je opróżnić z wody (to najgorsze ) - najgorsze wiec poczeka ...
- posadzić gdzieś tulipany i lilie.- opchnęłam bez sensu, jeszcze zadołować donice z tulipanami, ale to mały pikuś
- sypnąć korę na byliny które przesadzałam ostatnio - nie zrobiłam
- związać trawy - nie związałam
- zakopczykować wrażliwsze róże a wcześniej wydrzeć z Mordoru ziemię, czyli przebrać stertę darni z ziemią... rok sie kompostowało, w większości fajna do kopczykowania i wynieść w wiaderku bo lepszego dojścia już nie ma (reszta róż niech sobie sama radzi) - przecież kopczykuje się po przymrozkach, może poczekać
- zadołować trochę wykopane byliny - zrobione
- skopać warzywnik - 1/4 skopana (w ramach rozgrzewki)
- skopać szklarnię - 1/4 skopana z powodu jak wyżej
-wymyć szklarnię - za zimno, łapki grabieją, zdrowie ważniejsze
-schować stoły i krzesła - sama nie zaniosę..
-zebrać liście z trawnika - poczekam aż obeschnie
- itd itp......
Ponad plan wykopałam marchewkę trochę topinamburu, pory. Wysadziłam pelaśki z doniczek gierczusiowych i przesadziłam do zwykłych doniczek, może przezimuję.

Sezon ogrodniczkowania jeszcze trwa


To jest piękne

Najważniejsze mieć zdrowe podejście do tematu W końcu nie dajmy się zwariować
Buźka Aniu
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
20:28, 23 lis 2014
Ania, to był nakaz jazdy z prawej strony znaku, a auto miało jakiś wewnętrzny "nakaz jazdy prosto w znak".
Madziarzeszow 06:30, 24 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Aniu Ty swoich różaneczników nie okrywasz? jak je zabezpieczasz?
Mam dylemat , co roku włókniną owijałam.
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
ana_art 07:10, 24 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Wieloszka napisał(a)

No to moje stipy chyba gorzej wyglądają, albo tak mi się zdaje bo rosną z kulkami bukszpanowymi na które się wykładają... Muszę się doedukować z cięcia stip, bo nie wiem, czy na jakiejś wysokości konkretnej, czy przy ziemi upierdutać ? Miałam je wiosną eksmitować, ale se czosnki posadziłam pomiędzy...
A nie ma jakiejś trawki, co by cały rok wyglądała jak młoda stipa, taka zwiewna, ale prosta i cała zieloniutka?

oj żeby to było takie proste moje stipy w kulkach tez mnie nerwią i juz nawet się im odgrażałam za to pokładanie, chyba wiosna je upierdutam i jak nie puszczą na nową to nawet nie będę płakać Podobnie jak Ania latem wyciągałam z nich stare kłosy bo brzydko wyglądały takie leżące na kulkach i trawniku.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies