Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

bacowa 23:13, 31 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Nie pomyślałam że Rysiek przycinał te palmowe .Ja swoje klony te tradycyje tne zawsze na przedwiośniu , ale po przeczytaniu informacji u Rysia myślałam że to już trzeba ciąć.
Mala_Mi 23:19, 31 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ewa.... nie wiem jakie klony ciął Rysiu...ma mały ogród wiec raczej klony ma mniejsze.
Ja cięłam na przedwiośniu.... ale jak nie ma zimy to i nie ma przedwiośnia.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kondzio 23:20, 31 sty 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witaj Aniu dawno mnie nie było ale zaległości u ciebie nie bede nadrabiał bo ich jest sporo i życia by mi zabrakło hi hi hi buziam mocno
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
malgorzata_s... 23:28, 31 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
O u ciebie też zima Bajkowo jest nie? Szkoda tylko że ciężkie i otrzepywać trzeba Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Madzenka 08:24, 01 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zastanawiam się kiedy ciąć moje graby i buki? Bo u mnie cała zima jak przedwiośnie....
Obserwuję, że "słuźby miejskie" tną drzewa w listopadzie i pod koniec stycznia. Ja wolę ciąć w lutym, czy dobrze? Brzozy cięłabym teraz.... Ale już ich nie będę ciąć.....
Podobno drzewa ozodobne dobrze jest ciąć gdy minie grozba silnych mrozów a jeszcze nie rusza wegetacja. U mnie jest to zwykle koncowka lutego, w tym roku chyba jednak bedzie wczesniej. Drzewa owocowe cięlabym w styczniu ale takowych nie posiadam
Sama nie wiem przydałaby się dyskusja.

Czy ciąć wiosną perukowca, czy raczej po peruczkach? Chyba go po przekwitnięciu dopiero ciachnę?
Wiśnie ciut skoryguję po kwitnieniu.



Ps.pampersy na 100% wykorzystam do jednorocznych doniczkowych, bo to dla mnie udręka latać z konewkami dwa razy dziennie..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 08:33, 01 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Aniu litości, u Ciebie tyle stron do przejrzenia, szukam inspiracji....a może by tak nowy wątek założyć... i zacząć od pokazania swojego ogrodu, tylko mnie nie ochrzań za pomysł
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
lojalna_ 08:59, 01 lut 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Poczytałam o cieciu ....ja mam palmowego rozmawiałam z Rysiem bo okazy ma piekne i tak jak piszesz tnie wczesnie .

Martwi mnie moj klon czy aby nie wymarzł ... Zrobie fotke moze ocenisz .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Borbetka 10:08, 01 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie doczytałam o co chodzi z tymi pampresami i palmowym, ale o cięciu owocówek mogę się wypowiedzieć, że tnę pod koniec lutego.
____________________
borówcowy wizytowka
Mala_Mi 10:10, 01 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kondzio - bo nie da się być na FB i forum.... ale nic sięnei dzieje w ogrodach bo może marna, ale jednak jest zima.

Pola - zapraszam do wizytówki... jest bardzo obszerna Jak coś zainteresuje to możesz się pytać o detale Nowy wątek z pokazaniem ogrodu?? To z tego wyjdzie też ogromny wątek. Około 1500 różnych roślin.... jak po jednej roślinie na na posta to wyjdzie tylko z tego 150 stron

Jola - Widziałam, klonem się nie martw, tak czasami mają.

Marzena - przyroda głupieje i ogrodnicy też.. owocówki trzeba będzie przyciąć, klony też, ale długoterminowa zapowiada spore minusy u mnie, więc się nie spieszę. Jak nie przytnę też nic się nie stanie. Jedynie klon Crimson Sentry pasuje zmniejszyć bo mi na dach wejdzie, ale jak nie przytnę też nic się nie będzie działo. Perukowców nie tnę, ale raczej powinno sie je ciąć początkiem wiosny. Jak coś wymaga podcięcia to ja przycinam wtedy kiedy tnę budleje, tawuły, wycinam trawy. Na to mam czas...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 10:22, 01 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U mnie juz sie wycofana z drastycznych mrozów w lutym.... Zatem jak będzie czas to w nastepną sobote przytnę drzewa

Nad perukowcem jeszcze dumam, bo gdy go przytne jet marna szansa na peruczki.. Tak było rok temu a wtym roku chciałabym go jeszcze trochę zageścić.... Ale moze wolę peruczki...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies