Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Iwk4 12:45, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
U sąsiadki ogrodnik zakładał trawnik, sypiać magiczne granulki do ziemi. Twierdził , ze przez 3 lata będzie w ziemi wilgoć. Myślę, ze stosował hydrozel.
____________________
Ogródek Iwony II
makkasia 13:26, 31 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Jestem na bieżąco ...pomysł pampersowy wykorzystam na 100 %
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Viola 14:09, 31 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Po wacikowych ozdobach choinkowych i aniołkach z podpasek już myślałam, że nic mnie nie zdziwi Kreatywność ogrodowiska jest jednak nieskończona, lekko używane pampersy (z akcentem na lekko) : rozbawiły mnie do łez. Nie wiem czy współczuć Muminkowi czy się cieszyć, że szybciej pieluchy będzie miał zmieniane

Ale tak na poważnie, wiem, że niektórzy ogrodnicy rezygnują z hydrożelu, ale nie wiem dlaczego.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
rozark 15:39, 31 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
AlKa napisał(a)

To moja sunia chyba radioaktywny ma, bo u mnie zdecydowanie wypala i nie mam mowy o zagęszczaniu.
Patent pampersowy zaciekawił mnie i pewnie przetestuję.
Obawiam się, że dzieciaki ucierpią jak ogrodomaniacy zrobią nalot na pieluchy


to może tak pampersa na sunię? dwa w jednym?
____________________
pozdrowionka
Bogdzia 16:06, 31 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu do Ciebie zagladam bo jak bym miała zyc nie wiedząc co wymysliłas śmiesznego , ciekawego , niedorzecznego i bez zdjęc Muminka?Natomiast mało kiedy piszę ale wiesz dlaczego.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madziarzeszow 18:12, 31 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Aniu ależ nas zasypało brrrr prawdziwa zima dopiero nadciąga , a ja wiosnę czułam ,tylko gdzie ona jeeeeeeeeeest
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Kasik 20:47, 31 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Aniu - wpadam znów jak po ogień. Nie wiem tylko czy dobrze trafiam z pytaniem. Chcemy zastosować w ogrodzie obrzeża oddzielające kamienie od trawy czy kory. W sprzedaży są dostępne różne wysokości - no i tu pojawia się problem- nie wiem jaka wysokość jest najlepsza. Gdybyś mogła?

O hydrożelu poczytałam - to będzie mój wspólnik od podlewania nasadzeń tarasowych, bo ja już nie daje rady, a obsadzam jednorocznymi coraz większe ilości donic
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Mala_Mi 21:41, 31 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasiu - odp. u Ciebie. Hydrożel kiedyś dałam do doniczek parapetowych i działał.. można go kupić i bez pampersów. Ja po prostu dumam jak mieć ten hydrożel za darmo Bo wiadomo pampersy są

Madzia - możesz mnie zadziobać, ale ja mam niedosyt normalnej, ładnej zimy... i mam ochotę by była ona do końca lutego.. bo ani na narty nie pojechałam, ani na saneczkach wnusia nie powoziłam.. a do ogrodu mi się jeszcze nie spieszy.... jakoś w tym roku nie mam natchnienia.

Bogdzia - ja przez ciebie przestanę pisać na forum... jak coś ciekawego zadzwonię... masz oszczędzać oczy!!!

Renia - pampersy dla psów też produkują

Zimę mają wszyscy (z wyjątkiem Zielonej Góry ) - zimę mam i ja.. ale co to za zima.. woda w oczku nawet nie zamarzła.. wszytko sie od razu ciapie i topi.. wieczorkiem sie wypogodziło.. jutro idę otrzepywać iglaki.. aż żal, bo takie czapki są ładne


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
marzena 21:52, 31 sty 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale fajny widoczek zimowy, o zelu z pampersów do wysiewu nasion poczytałam...
zastanawiałam się, czy to nie żarty albo podpucha? ale myślę, że jak maluszkomludzkim te kuleczki nie szkodzą to i roślinnym nie będą...
____________________
marzena O....!
Mala_Mi 21:55, 31 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viola napisał(a)
Po wacikowych ozdobach choinkowych i aniołkach z podpasek już myślałam, że nic mnie nie zdziwi Kreatywność ogrodowiska jest jednak nieskończona, lekko używane pampersy (z akcentem na lekko) : rozbawiły mnie do łez. Nie wiem czy współczuć Muminkowi czy się cieszyć, że szybciej pieluchy będzie miał zmieniane

Ale tak na poważnie, wiem, że niektórzy ogrodnicy rezygnują z hydrożelu, ale nie wiem dlaczego.


Muminek się nie ucieszy.... bo ubieranie czy zmiana pieluchy to walka na śmierć i życie.. to tragedia w trzech aktach, zamach na życie, wolność, odebranie wszelkich swobód obywatelskich, sadyzm.. i nie wiem co jeszcze..
ja w każdym razie nie lubię tego robić, bo mam wrażenie że Muminka morduję , kroję na kawałki .. a to tylko pielucha.. ile kombinacji by bez wrzasku to zrobić to tylko ja wiem

Nie wiem dlaczego rolnicy rezygnują.. i nawet mnie to za bardzo nie interesuje.. bo mam glinę ,a ta trzyma wodę dobrze... ale powód pierwszy może być dość istotny... cena!!! Cena może nie być adekwatna do zysków.
2,5 kg za 120zł na 80m2 trawnika, wystarcza na maks 3 lata. Jak mam ponad 10000m trawnika to musiałabym zastosować hydro za 15 000zł!!!!!!!! Dokładnie piętnaście tysięcy złotych!! A gdzie reszta ogrodu??

Ale doniczki mnie doprowadzają do szału. Wszystkie kwiatki już wyciepałam.. a miałam całkiem ładne okazy... przez rok nie miałam nawet skrzynek na oknach. Ale tak łyso jak ich nie ma... jak trafia mi sie pilna robota to nie mam nawet kiedy tego podlać.. wiec chcę to używać tylko do doniczek. Przy okazji testuję na nasionkach.. i działa rewelacyjnie.. skończył się problem czy za mało czy za dużo podlałam.. Po prostu samo rośnie

A to zima Taka ładna Taką lubię


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies